Sari la conținut

Tiha Bargaului, conservar baut, accidenteaza 2 motociclisti.


Vizitator Sir George Mihail Burghy
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Sir George Mihail Burghy

http://videonews.antena3.ro/video/romania/o-adolescenta-din-judetul-bistrita-nasaud-victima-a-unui-grav-accident-de-motocicleta.html

 

Motociclistul cu nr. BN94 DRS, venea cu pasagera; auto i-a intors in fata; motociclistul fara mari probleme, dar pasagera in stare grava la spital; conservarul avea alcoolemie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Au si kakaciosii astia de la stiri un mod de a prezenta de iti vine sa ii scuipi, si cica mai fac si academie de presa pt asta...mhm

On:

Imi miroase ca alcoolistul a intors ca la el pe tarla, iar mobristul avea oarece viteza, din cat se vad distantele de la locul respectiv...in plus, nu am fost eu atent sau guma spate era cam...varza?

Coroborat , vina fanului lui Bachus, impreuna cu ceva viteza si teribilism a pilotului de pe R1, fiind si seara, apreciezi cam greu distantele si pericolele...

Sa fie sanatate la cei doi, si sa fie lege pt cel vinovat. La a doua chestie, permiteti-mi sa fiu refractar, legile noastre de kakao din rromanica nu se aplica ca in alte tari civilizate, de aia suntem si acolo unde suntem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul pur si simplu a lovit masina in spate , ca mergea ca tampitu... nu a fost vina soferului..mai lasati "conservarii" in pace . ce dracu voi aveti numa "A" -ul ?..singura mare problema a soferului este ca bause o bere..si chestia asta o sa-l cam coste scump .

Editat de radiusG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut și eu acum știrea. Nu stiu ce viteza avea moto dacă accidentul s-a întâmplat în apropierea casei pilotului și părinții ii deschideau poarta sa bage moto în curte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea iau de buna treaba cu "conservarul baut".

Ok, legea il va pedepsi pentru ca a manevrat gresit masina, si ca a baut o bere.

Dosarul penal il va avea, va raspunde pentru asta.

Motociclistul insa are vina morala de a merge prin sat ca eroul, sa impresioneze domnisoara "care a insistat" sa fie plimbata, si care a platit scump dorinta ei, teribilismul tanarului fante, casca de doi lei pentru pasager (ca ea ar fi putut face diferenta in cazul asta, repet cauza accidentului "TRAUMATISM CRANIO CEREBRAL INCHIS": cine ar fi fost singura pavaza pentru capul ei?) precum si lipsa de experienta in trafic a pilotului.

Mai usor ai accidente cand ai 10-20-30.000 de km decat atunci cand ai experienta de trafic in Romania peste 100-200.000 de km.

Discutia e, oricum, inutila, sa speram ca fata isi va reveni fara sechele, aia e tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Am văzut și eu acum știrea. Nu stiu ce viteza avea moto dacă accidentul s-a întâmplat în apropierea casei pilotului și părinții ii deschideau poarta sa bage moto în curte...

Avea suficienta viteza ca dupa impact fata sa ajunga in coma iar "pilotul" sa-si piarda cunostiinta 10 minute; cred ca ar fi ratat poarta; iar scuza ca fata l-ar fi rugat in ultima clipa sa o ia, cam pica...in film se vad 2 casti cam acelasi model; cred ca au venit amandoi calare de comun acord.

Politistul a afirmat clar ca automobilistul i-ar fi intors in fata mobristului, dupa ce a a vazut la fata locului...alcoolemia e "basca"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto cel mai probabil avea viteza, masina a intors de-amp**ea punct. Cat despre alcool da, avea dar fiti seriosi 0.15 mg/L e putin, dupa o noapte de betie si un somn, a doua zi ai mai mult de 0.15 mg alcool in sange ;). Nu ma intelegeti gresit, nu iau apararea soferului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i de vină alcoolul, e de vină meltenismul de a întoarce conserva fără să te asiguri iar 0,15 în aerul expirat înseamnă că are cam dublu în sânge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Daca l-a lovit in spate, motociclistul clar e vinovat.

Sa faci tu plici,l-a lovit in stopul dreapta spate.Daca iti spune ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Inteligenta artificiala,sunt martori(au spus la tv) ca ala a intors in fata motociclistului.Lovitura pe coltul masinii...te las sa ghicesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre, mama lui de conservar ... dar parca si raideru' venea cam tare ... cum iti explici insa ca betivu' a avut timp sa-i intoarca in fata si sa-i ofere frumosul fund la lovit ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum a fost stirea detaliata la RTV: mai aveau 50 de metri pana la curte, deci cum spunea cineva mai sus, viteza moto se exclude. Taxiul a intors nereglamentar. Fata e in coma si nu are sanse aproape deloc. Castile pareau de calitate, iar motoreta parea un yzf. Politia masura si deja discuta cu soferul cum ca minte in privinta locului unde a intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Da bre, mama lui de conservar ... dar parca si raideru' venea cam tare ... cum iti explici insa ca betivu' a avut timp sa-i intoarca in fata si sa-i ofere frumosul fund la lovit ??

Avand in vedere faptul ca experienta ta e doar la taste,nu ma obosesc sa iti explic ca si la capitolo imaginatie nu stai bine deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin imi pasa de parerea ta despre mine. Daca tot nu vrei sa te obosesti ar fi cazul sa te duci pe alte site-uri compatibile cu inteligenta ta, gen cancan sau libertatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pasarica,spre deosebire de tine eu sunt motociclist.Am cateva accidente la activ(unul fiind identic cu subiectul topicului) si o multime de de incidente de care pot sa povestesc vreo 20 ani de acum

 

Vezi tu,nu am crize de personalitate sa comentez pe cancan.In schimb tu esti unul din cazurile izolate de conservar care isi arata iq-ul superior(asa crezi tu),motociclistilor fraieri....Nu stiu ce probleme ai la mansarda dar mergi cat mai rapid la un medic sa te consulte

Nu inteleg ce fel de personaje se bucura cand un om este ranit intr-un accident rutier in care e nevinovat

Danutz,imi spui nr de inmatriculare al conservei tale? poate ne salutan in trafic

Editat de little wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasarica,spre deosebire de tine eu sunt motociclist.

 

asta nu inseamna ca ai si dreptate.

daca era un copil pe strada si tu nu reusesti sa opresti, cum te numesti? motociclist imprudent.

 

cel care loveste spatele e vinovat. doar in cazul in care automobilul "intorcea" cu spatele ar fi vinovat soferul.

faptul ca a intors nu are nici o relevanta.

faptul ca a baut, are.

asigurarea nu cred ca ii va da vreun ban.

 

si da, sunt motociclisti fraieri. garla..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...