Sari la conținut

Insula Imbros ( Gockeada ), 14 - 17 iunie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vik,te-am bagat la altii pentru ca nici eu nu mai inteleg nimic.Pana acum erai 99% sigur ca participi,astazi intrebi cine vine.Eu in locul tau as spune clar daca merg sau nu merg.

 

 

In ceea ce priveste un grup mai numeros, cu motoare si stiluri diferite, eu sunt mai reticent, mai ales cand vine vb de o iesire in afara, nu de alta dar nu vreau sa-mi stric concediul aiurea.

 

 

Iar eu din asta ce sa mai inteleg ? Da imi doresc aceasta iesire si nu cred ca am incurcat pe cineva la vreun drum voi va cunoasteti intre voi eu din pacate nu , nu cred ca asta este problema , acel 1% inseamna daca imi accepta la servici acele 2 zile[ extra ] vineri / luni asta este problema la mine , pasaportul este ok / mobra da / bani se mai gasesc inca / vremea se pare ca va fii super ......

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum siguri de participare sunt eu si Marius.Rugamintea mea este ca cei care doresc sa participe sa spuna clar acest lucru.Exprimari de genul sa vad,poate,ma mai gandesc,motoare diferite,motoare prea multe sau prea putine,sa vad ce zice seful,nu fac bine topicului.Aceasta excursie nu are caracter obligatoriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

calmati-va baieti

excursia a fost anuntata public, nu pe PM asa ca oricine este binevenit

referitor la moto diferite/stiluri diferite nu ar fi o problema, numai sa nu o lalaim pe drum la pauze de tigari , poze din 10 in 10 km, etc , trebuie doar mentinut un ritm sustinut si sa mergem grupat, asa incat sa nu alergam ca nebunii in ultima portiune, care este si cea mai frumoasa, de-a lungul peninsulei galipoli,,, si sa prindem feri de 19 00. oricum , odata ce intram la turci este ca si cum mergi pe autostrada,,,drumurile sunt foarte bune si foarte late .

luni ar trebui sa stiu clar cine vine pt ca vreau sa sun la pensiune ,,,nu cred sa fie probleme avand in vedere perioada si locatia pensiunii (centrul insulei), totusi n-as vrea sa cautam canere si sa ne imprastiem pe toata insula, cel mai bine este sa mergem la sigur, vom fi si putin obositi dupa drum,,,feri face cam 45 minute iar noi vom mai merge cam 20 pana la pensiune

am mai descoperit niste locuri pe care nu le stiam,,vezi clip

pt cine n-are chef sa vada tot clipul, am facut eu un rezumat,,,

 

baba yorgo cica are un vin f bun, asta-i grec min 05:55

muhhallebi sakizli, asta-i turc, si mancam "sacaz" d ala facut de el,pare f delicios, cred ca are miere si iaurt ,,, min 02 55

lacul cu namol, ne facem africani,, min 13 55

la stanci, cred ca se ajunge cu vaporasul,,24:16

 

pana plecam aflu eu pe unde sunt locurile alea,,,intreb un grec pe care-l cunosc,,, virtual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin. Sau, bere, dupa caz :)

 

Eu ziceam ca sunt reticent la tipuri de motoare diferite, pt ca pe un chopper nu poti merge ca pe o vitezana, dar asta nu inseamna ca nu putem ajunge la un consens, daca mergem intr-un ritm acceptabil, fara s-o lalaim pe drum cum zice Marius.

 

Vremea va fi frumoasa, admosfera si compania, sunt sigur ca va fi la fel, berea va curge in valuri, gratie lui Mihai.

 

Sooo... Let's rock!!!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa sperii pe nimeni mihai, numai ca vreau s-o anunt pe femeie sa pregateasca camerele, poate ne face si un sacaz d ala :)

data trecuta l-am pus pe vecinul meu turc sa vorbeasca cu ea pt rezervare, s-au inteles ei in pasareasca lor,,,

sheherezada i-a spus vecinului meu ca stie engleza, iar cand am ajuns acolo am inceput sa desenam si sa dam din maini,,,asa ca prefer sa fie lucrurile aranjate , sa mergem linistiti direct acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manuel,Dan,Bogdan,Iulian,daca ati stii cat va duc lipsa!

Ho bre ca n-am murit.

Da' suntem fiecare pe alte frecvente, rabdare ca ne sincronizam noi.

Uite,..ce-ar fi sa planificam de pe acuma, tura in gasca veche ,pentru 2014 ?...vorbeste si cu Marius, ca e de-al nostru,

 

Un Istanbul tot mai bagam noi ,..sa luam cercei d-aia de se pun in nas....

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri si azi am dat niste mail uri si telefoane pt cazare

la mail uri nu mi s-a raspuns inca, probabil fiindca turcii nu vorbesc engleza

iar la telefon am vorbit cu 6 proprietari de la pensiuni diferite,,,care nu stiau nici ei engleza si nu ne-am inteles deloc,,,

cu al 7 lea proprietar de pensiune m-am inteles, pensiunea este situata in satul yemi badenly, in principiu i-am spus ca suntem in jur de 6 persoane si ramane sa mai vorbim

locatia este mai buna decat cea initiala la care ma gandisem, iar camera ar fi 40 euro / dubla, uysallar pansiyon, internet, bucatarie proprie, toate cele,,,

 

http://en.gokceadarehberim.com/nm-Uysallar_Pansiyon-cp-336

 

repet, cazarea nu ar fi o problema pt perioada asta dar ar fi mai bine sa mergem relaxati direct acolo, probabil facem cam 10 minute de la feri pana la pensiune

 

sunteti de acord cu locatia / preturile ?

 

referitor la plecare , propun intalnire benzinaria omv de la intrarea in localitatea 1 decembrie ora 07 00, iar la 07 15 plecarea

 

participantii:

 

1. magarusulmarius ,v strom 1000

2. dnul vasile , v strom 1000

 

rog continuati lista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

as merge si eu oriunde marius dar mi-e o sila de turcia aia de mor si aia cu procura i-a pus capac.

data viitoare. haideti la garmisch, va duc in dolomiti si alpi daca vreti. nu va iau bani - hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

nu trebuie organizat nimic in alpi, plecarea si gata. de vreo 7 ani cred merg in fiecare an, sunt pe acolo ca pe magheru. nu trebuie rezervari, nimic. merg la greci daca nu va scremeti pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepem inscrierile la Tura in Alpi cu Doru? Hahaha!! :laugh:

 

Referitor la Gokceada, vin si eu, mai trebuie sa rezolv cu pasaportul, deci maine pot confirma 100%. Toate sansele ca Mihai sa piarda berea!

Locatia in principiu e ok, si eu cred ca nu sunt probleme de a gasi cazare, dar e mai bine sa avem deja locurile asigurate tinand cont ca vom ajunge pe inserat.

 

Poate reusesc sa il conving pe domnu' Vasile sa vina cu VT-ul de 1100 ca sa mai echilibram fortele, cu precizarea ca nu mergem in Alpi si ca nu va avea parte de aceeasi experienta ca atunci, prin tarile germane.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.booking.com/hotel/tr/kale-motel.ro.html?aid=357015;label=gog235jc-hotel-ro-tr-gokceadaNyakamozNotel-unspec-ro-com;sid=f3ebe19042dd9c1875e005a1cf3a4b5a;dcid=1

 

La cativa pasi de plaja si de port, la 9 km de ferry, camere cu balcon si cu vedere spre mare, parcare gratuita, wi-fi, mic dejun inclus. Ar veni 1.240 Ron de caciula in camera dubla pt. 4 nopti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica 310 ron pt o noapte??? e scump liviule,,,n-as da banii astia

 

nu mai bine stam noi la 40 euro / dubla ?

 

adica 20 euro / persoana x 4 nopti = 360 ron , este adevarat fara mic dejun inclus, dar cat poate sa coste niste rosii, branza, humus , iaurt si un punm de nuci / fistic sau ce-o mai fi pe acolo, luate de la magazin,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e pe booking, dar la fata locului se poate negocia. Era doar o propunere. Mergem pe mana ta. Tu mai bine spune-ne cum e cu dieta aia hipocalorica ca pana azi am mai slabit 3 kile, dar de azi, am inceput sa ma antrenez la bere. Mihai stie de ce... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.booking.com/hotel/tr/kale-motel.ro.html?aid=357015;label=gog235jc-hotel-ro-tr-gokceadaNyakamozNotel-unspec-ro-com;sid=f3ebe19042dd9c1875e005a1cf3a4b5a;dcid=1

 

La cativa pasi de plaja si de port, la 9 km de ferry, camere cu balcon si cu vedere spre mare, parcare gratuita, wi-fi, mic dejun inclus. Ar veni 1.240 Ron de caciula in camera dubla pt. 4 nopti.

4 nopti, 14-18.06:

995,76 lei dubla, adica 497 lei de persoana, 124 lei pe noapte.

1.176,81 lei tripla, adica 392 lei de persoana, 98 lei pe noapte.

 

 

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La.mine e inca confuzie intre lei si ron. Vroiam sa spun 1.240.000 lei vechi sau 124 ron.:-). Am inteles ca Marius ne scoate mai ieftin. Asteptam confirmarea rezervarii. Pana acum se pare ca sunt 5 persoane care merg.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...