Sari la conținut

de unde cumpar furtun pentru rezervor?


Postări Recomandate

Am nevoie sa imi inlocuiesc furtunul de cauciuc imbatranit (are cam pana in 30-35 cm lungime ) care duce din rezervor catre filtrul de benzina de dinainte de pompa de benzina. Unde pot gasi sambata sau daca nu in timpul saptamanii ori duminica (stiu de autovit)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La orice magazin de piese auto gasesti furtun de alimentare, faza e ca majoritatea sunt pe standarde europene si o sa necesite coliere ca sa stea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat din autovit, la unele motociclete am refolosit colierele alea elastice , la altele a trebuit sa folosesc coliere cu surub in loculcelor elastice. In Auchan am gasit intamplator coliere cu surub din inox , perfecte pt furtunasele de benzina moto la un pret f mic. Se gasesc si in autovit coliere dar sunt mai scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea coliere si cel vechi. ce alternativa e? sunt furtune care nu necesita coliere sau alte metode de prindere?

Eu pana acum nu am gasit furtun care sa nu necesite colier cu surub. Poate nu am cautat suficient...faza e ca furtunele de benzina japoneze sunt din cauciuc dur, au curbe din fabrica ca sa nu se gatuiasca, sunt facute special pentru moto (nu ai nevoie de coliere), si tin si a dracului de mult!

Personal, daca nu e o problema de timp/bani, recomand oricand un furtun original, daca nu, traiasca furtunul de Dacie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...