Sari la conținut

22-23-24 iunie, tura de 1100km prin Romania


danutu_m
 Share

Postări Recomandate

Salutare, vin cu o propunere pentru amatorii de ture mai lungi si cazare la cort.

Traseul este: Bucuresti - Brasov - Miercurea Ciuc - Gheorgheni - Toplita - Targu Neamt - Gura Humorului - Vatra Dornei - Bistrita - Reghin - Tragu Mures - Sighisoara - Brasov - Bucuresti. In total sunt aproximativ 1100km.

Traseul desfasurat pe zile va fi cam asa:

- sambata: Bucuresti - Brasov - Miercurea Ciuc - Gheorgheni - Toplita - Borsec - Durau. In Durau, cazarea va fi la Camping Leon.

- duminica: Durau - Targu Neamt - Gura Humorului - Vatra Dornei - Bistrita - Reghin - Targu Mures - Sighisoara. In Sighisoara, cazarea va fi la Camping Aquaris (au si piscina aici).

- luni: Sighisoara - Bucuresti.
Las si linkurile cu locurile de cazare:

Durau - http://www.campingdurau.ro/galerie.html

Sighisoara - http://www.aquariscamp.net/index.html

 

Daca sunt doritori, va astept cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva de genul, dar cu plecare de vineri, 21 iunie, facem si noi. Cazare tot la cort. https://www.facebook.com/events/374353905999113/. Noi plecam pe partea cu Buzaul si ne intoarcem pe partea cu Reghinul. Daca vrei si tu sa vii cu noi, plecare vineri dimineata la 8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva de genul, dar cu plecare de vineri, 21 iunie, facem si noi. Cazare tot la cort. https://www.facebook.com/events/374353905999113/. Noi plecam pe partea cu Buzaul si ne intoarcem pe partea cu Reghinul. Daca vrei si tu sa vii cu noi, plecare vineri dimineata la 8

Nu merge prin Buzau-Focsani-Bacau, te omoara radarele si nu ai ca sa vezi, numai sate, cimpie, aglomeratie, macar scurteaza prin Adjud-Onesti-Tg.Ocna-Comanesti-Roznov, este frumos traseul si drumurile mormale. Ca sa nu zic ca prin Ardeal sint mai multe trasee, fara radare, canicula iar soselele perfecte, drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La campingul ala cu piscina intrebati cu grija care sunt costurile. Noi era sa ne-o furam la un camping din Fagaras: era 30 de lei cort+2 pers.+mobra DAAAR te puneau obligatoriu sa platesti 2 (DOUA) zile de piscina pentru ambele persoane si era, parca, 20 de lei/zi/om. Asa ca o noapte in campingul ala iesea vreo 110 lei. Asa ca mare grija.

 

PS Laguna albastra parca-i zicea lu' ala de care zic io...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, mersi de sfat. Noi am fost si anul trecut la acest camping din Sighisoara si nu se taxa separat si piscina. Dar nu strica sa dau un telefon sa ma asigur ca nu s-a schimbat ceva de anul trecut pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1k .. cineva are bani :D

daca te referi ca-s bani multi pentru benzina, asa este. tocmai de-aia cautam sa mai scutim ceva pe cazare la cort, iar de mancat la fel, incercam sa evitam mancatul la restaurant.

 

Parca mai erau citiva cu acelasi traseu ...

nu am inteles la ce te referi. Am vazut ca au mai organizat o iesire cu plecare de azi dimineata cei din grupul Blackhelmets, insa traseul lor nu prea e la fel cu cel facut de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectificare Buc - Ploiesti - Cheia - Tabla Butii - Lacul Vulturilor la 09>30

 

Din cauza ca nu s-a aratat nimeni interesat, am schimbat putin traseul si abordarea lui. Traseul este: Bucuresti-Transfagarasan-Sibiu-Sighisoara-Tg. Mures-Bistrita-Gura Humorului-Targu Neamt-Toplita-Gheorgheni-Brasov-Bucuresti. Cazarea este fix in aceleas locuri. Suntem 2 motociclete, 4 persoane care plecam, ne intalnim pe la un 10:30 la Petrom Militari. Daca sunt doritori care vor sa se alature, poate din localitatile pe unde mai trecem, va asteptam. Las si nr. meu de tel: 0722171827.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

danule, etapele sunt:

 

1. vreau sa mergem multi, asta e traseul, bla bla bla

la care vin 1000 (pe forum) sa modifice traseul, fara sa mearga.., :lol;

acum

 

2. am modificat traseul (din cauza celor discutate), cine mai vrea sa vina?

asta dupa ceva timp

 

3. maine plec pe traseul la ora...

cam peste un an

 

... dupa care urmeaza:

4. ieri am fost pe traseul:...

 

nu inteleg de ce nu incepi cu nr 4. o sa ai mai putine dezamagiri, :)

 

sa ai vreme buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...