Sari la conținut

Chinezu'


3m-01
 Share

Postări Recomandate

Salutare, de curand am cumparat si eu motocicleta cu care o sa ies in strada, are doar 700 km la activ si este din 2007..

Sunt curios daca mai este vreun posesor de sukida pe aici

stiu ca aceste motociclete nu sunt foarte renumite la fiabilitate... dar sper sa ma tina cativa ani pana prind si eu ceva experienta pe doua roti :)

post-61043-0-20813500-1374084497_thumb.jpg

post-61043-0-95397500-1374084516_thumb.jpg

post-61043-0-87801400-1374084532_thumb.jpg

post-61043-0-14500000-1374084544_thumb.jpg

post-61043-0-11385000-1374084565_thumb.jpg

post-61043-0-76296500-1374084575_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto jucaria ! de curiozitate, cat ai dat pe ea ?

Undeva la 500 eur cu tot cu transport din Uk.

 

ai grija de ea si o sa te tina ;)

sa o stapanesti sanatos, asfalt uscat!

Multumesc frumos.

Editat de 3m-01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva la 500 eur cu tot cu transport din Uk.

 

500 cu tot cu transport ? Altii fac revizie de banii astia :) . Sa o stapanesti sanatos si sa aduni cati mai multi km fara probleme .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, motoreta a primit intre timp si un set de numere rosii si inghite kilometrii in fiecare zi.

Totusi as vrea sa ii schimb bateria si poate e o intrebare stupida dar nu stiu de care sa cumpar... pe cea de acum nu scrie nimic iar pe internet nu am gasit nimic folositor... este in regula daca pun de 12 v si 4 ah?

 

Multumesc.

post-61043-0-27029000-1375092920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, motoreta a primit intre timp si un set de numere rosii si inghite kilometrii in fiecare zi.

Totusi as vrea sa ii schimb bateria si poate e o intrebare stupida dar nu stiu de care sa cumpar... pe cea de acum nu scrie nimic iar pe internet nu am gasit nimic folositor... este in regula daca pun de 12 v si 4 ah?

 

Multumesc.

Avand in vedere ca e o copie fidela dupa Suzuki GN125 cred ca ar fi bine sa te folosesti de specificatiile acesteia. Din cate stiu, GN125 are o baterie de 12v 8Ah..(GN250 foloseste 12V 12Ah sau 11 Ah, depinde de anul fabricatiei)

Din cate am vazut pe net codul pentru o baterie de GN125 e YB7-A sau CB7-A

Numai bine!

 

P.S. niste linkuri:

 

http://www.magazinuldebaterii.ro/catalog?q=yb7&gclid=CIOf1cGO17gCFQ5b3godPyAA3Q

 

http://www.batteryshoponline.co.uk/yb7-a-yuasa-12v-7ah-161-p.asp

 

Salutare, de curand am cumparat si eu motocicleta cu care o sa ies in strada, are doar 700 km la activ si este din 2007..

Sunt curios daca mai este vreun posesor de sukida pe aici

stiu ca aceste motociclete nu sunt foarte renumite la fiabilitate... dar sper sa ma tina cativa ani pana prind si eu ceva experienta pe doua roti :)

De unde ai luat motoreta?

Am vazut ca astia de la Sukida mai fac si alte modele si m-ar bate gandul la una de teren ceva...

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc de informatii, motocicleta am luat-o din Londra de la cineva care a folosit-o foarte putin, sincer nu stiu unde se gasesc alte modele dar fac si de enduro si sunt destul de ieftine.



Am facut impreuna 1000 km dar cu un mic incident din pacate si primul de asemenea: eram la semafor la vreo 2-3 m de masina din fata, iar la un moment boul din masina s-a hotarat sa dea cu spatele sa se incadreaze mai bine zicea el, si a intrat in mine... aripa rupta, furca putin stramba si maneta frana rupta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, iti dai seama ca nu-si doreste nimeni dar cu idioti din aistia pe drumuri n-avem de unde stii cand ne paleste unu. Am si eu B-ul dar am impresia ca de pe motor mi se par mai idioti participantii la trafic decat atunci cand sunt in masina. Parca atunci cand te vad cu motor zic in gandu' lor "lasa ca se fereste el" sau "cine il pune sa umble cu motocicleta". Aistia sunt oamenii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...