Sari la conținut

Curatenie in Topicurile PINNED.


Vizitator MosRahao
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

Deschid acest topic in ideea de a cere unui moderator (oricare) de la sectiunea noastra sa inlature marcajul PINNED de pe majoritatea topicurilor promovate astfel.

 

Sunt prea multe, nu are noima aceasta promovare, cata vreme doar 3 rubrici sunt libere pentru alte topicuri si in acelasi timp, topicurile sunt tinute sus de cei ce discuta pe aceste topicuri. Propun inlaturarea marcajului PINNED de la topicurile pe marci. Nu are noima pastrarea lor pinned.

 

Daca si voi sunteti de acord, scrieti asta. Toate bune!

 



Daca ar fi dupa mine, as spune ca ar fi de pastrat PINNED doar topicurile:

 

 

- temporar, ca e de actualtate: Intrunire Siriu 2013

- Licitatie piese comuniste/clasice

- si Bursa Comunistelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator MosRahao

Feri, esti ultimul la care ma asteptam sa serveasca un misto ieftin...

 

Sper ca discutia asta sa conduca la o optimizare a zonei comunistelor, nu am deschis un topic de mistouri, koszonom szepen! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred că Feri a zis asta la mișto! Mai demult se putea să vezi 40 de topicuri (maxim) pe pagină. Odată cu restructurarea forumului s-a optat pentru o singură setare implicită de 20 de topicuri pe pagină și 20 de răspunsuri pe topic. Eu nu-s de părere că trebuie scoase topicurile de sus, pentru că fiecare marcă de motocicletă comunistă merită rubrica ei, dar aș sugera să se facă un subforum („Mărci comuniste”, să zicem) doar pentru aceste topicuri. Și să rămînă sus numai cele de bursă, atașe, întîlniri, cereri și donații.

 

Părerea mea! Hîc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

cicloburule, nu am inteles opinia ta. esti sau nu de parere ca pinned-urile in exces sa fie eliminate? daca da, care anume? daca nu, de ce? sau e f ok asa cum este acum?



(n-o mai baga p-aia cu *hac, stim ca nu esti bautor si oricum nu e o scuza) ... :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia intră iarăși matale pe topicurile de la ciopere... vezi acolo o categorie numită „Subforums”? Dacă da, poate prinzi ideea mea! Și, DA, tocmai am băut! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Ia intră iarăși matale pe topicurile de la ciopere... vezi acolo o categorie numită „Subforums”? Dacă da, poate prinzi ideea mea! Și, DA, tocmai am băut! :P

 

nu am inteles. poti te rog sa reformulezi?

 

Io propun sa de depinuiasca topicu' de Ij si ala de atasiste initial. Ce zici, suna a un inceput?

 

fireste, sunt doua dintre topicele ce nu au sens a fi pinned.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu de ce nu înțelegi...

 

Cînd intri la categoria „Chopper, Custom & Power Cruiser...”, există două subforumuri. Apoi topicurile „Pinned”. Eu propun ca la noi, la comuniste, să avem un subforum pentru mărci, apoi topicurile „Pinned” unde am spus deja care sînt cele pe care le-aș ține sus.

 

Oare ce e așa greu de înțeles? Să fac o schemă „TREE”? Mi-e lene și greu acum, dar, dacă-i musai, cu plăcere (și-altă dată nu mai cere :P)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Nici una! Eu nu sunt capabil sa debitez ceva creativ.

 

In acest caz, de ce nu ai o reticenta in a-ti exprima aici umoarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, uitasem de fidbec, și ăla trebuie să stea sus!



Mai ales că eu l-am cerut acolo sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Oare ce e așa greu de înțeles? Să fac o schemă „TREE”? Mi-e lene și greu acum, dar, dacă-i musai, cu plăcere (și-altă dată nu mai cere :P)!

 

Revin. Nu stiu ce e asa de complicat, draga Ovidiu. In fapt: pe sectiunea "comunistelor" avem urmatoarea situatie: intreaga prima pagina e ocupata de topicuri pinned. E ok? Subiectul lor e necesar a fi pinned?

 

Tu ce opinie ai? Tu ce ai pastra pinned dintre ele? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred că Feri a zis asta la mișto! Mai demult se putea să vezi 40 de topicuri (maxim) pe pagină. Odată cu restructurarea forumului s-a optat pentru o singură setare implicită de 20 de topicuri pe pagină și 20 de răspunsuri pe topic. Eu nu-s de părere că trebuie scoase topicurile de sus, pentru că fiecare marcă de motocicletă comunistă merită rubrica ei, dar aș sugera să se facă un subforum („Mărci comuniste”, să zicem) doar pentru aceste topicuri. Și să rămînă sus numai cele de bursă, atașe, întîlniri, cereri și donații.

 

Părerea mea! Hîc...

 

 

Nu știu de ce nu înțelegi...

 

Cînd intri la categoria „Chopper, Custom & Power Cruiser...”, există două subforumuri. Apoi topicurile „Pinned”. Eu propun ca la noi, la comuniste, să avem un subforum pentru mărci, apoi topicurile „Pinned” unde am spus deja care sînt cele pe care le-aș ține sus.

 

Oare ce e așa greu de înțeles? Să fac o schemă „TREE”? Mi-e lene și greu acum, dar, dacă-i musai, cu plăcere (și-altă dată nu mai cere :P)!

 

 

Da, uitasem de fidbec, și ăla trebuie să stea sus!

 

Mai ales că eu l-am cerut acolo sus!

Dacă-i musai, cu plăcere!

 

Te rog să citești cu atenție!

 

Cînd deschid forumul de comuniste aș vrea să văd așa.

Mai întîi și mai întîi, un subforum numit, să zicem, nu că am eu cine știe ce calități de naș, „Mărci comuniste”! Acolo să fie mutate topicurile dedicate care sînt acum la „Pinned”.

Mai apoi, topicurile „Pinned”, printre ele numărîndu-se: Bursa, Topicul de atașe, Cererile, Donațiile, Întîlnirile și Feddback-ul.

 

Dacă nici acum nu înțelegi, eu nu știu cum să-ți mai explic, poate doar cu un desen, dar mi-e greu și lene să-l fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Nu mi-ai raspuns la intrebare. In plus, nu iti face dumneatale impresia ca prin acest schimb de replici va fi bine.... Nu, nu va fi bine. E cam de rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și gata, coerența mea din seara asta s-a dus... Mă-ntreb de ce e așa greu de înțeles ce vreau să zic? Sînt chiar atît de beat încît vorbesc anapoda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Cea mai usoara modalitate de a arunca in derizoriu o idee, buna sau rea, cum o fi ea, nu conteaza: este aia de a o aduce in derizoriu scriind tot felul de chestii, confunze, neclare, divagante... rogu-va, putem dialoga?



Dacă nici acum nu înțelegi, eu nu știu cum să-ți mai explic, poate doar cu un desen, dar mi-e greu și lene să-l fac.

 

O sa-ti desenez eu, tot ce ti-e neclar. Doar la momentul in care vei putea deslusi desenul. Ok? Somn usor!



Deschid acest topic in ideea de a cere unui moderator (oricare) de la sectiunea noastra sa inlature marcajul PINNED de pe majoritatea topicurilor promovate astfel.

 

Sunt prea multe, nu are noima aceasta promovare, cata vreme doar 3 rubrici sunt libere pentru alte topicuri si in acelasi timp, topicurile sunt tinute sus de cei ce discuta pe aceste topicuri. Propun inlaturarea marcajului PINNED de la topicurile pe marci. Nu are noima pastrarea lor pinned.

 

Daca si voi sunteti de acord, scrieti asta. Toate bune!

 



Daca ar fi dupa mine, as spune ca ar fi de pastrat PINNED doar topicurile:

 

 

- temporar, ca e de actualtate: Intrunire Siriu 2013

- Licitatie piese comuniste/clasice

- si Bursa Comunistelor.

 

scuze, asadar, ca revin.



Am!!! De aia nu glumesc.

 

anume? sau iar vobesti... vorbe?



Sînt chiar atît de beat încît vorbesc anapoda?

 

Ar fi foarte ok sa ai decenta sa scrii treaz ce ai de zis, betia nu e o scuza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ultima intervenție pe acest topic. Cred că tu nu pricepi ce-am zis, și nu din cauza beției mele. Am zis că mi-e greu și lene să fac desen, dar l-am făcut. Poate că va înțelege altcineva cum e structura pe care am prezentat-o mai sus, cu ajutorul acestei scheme: post-7334-0-41179000-1374696788_thumb.jpg

 

Dacă nici acum nu poți pricepe, e clar, pentru mine, că n-am cum să te fac să înțelegi.

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Am zis că mi-e greu și lene să fac desen, dar l-am făcut.

 

Clar. Nu ai talent. Ador oamenii care apeleaza la acest argument, fara a sti sa deseneze. Asa cum ti-am spus, o sa-ti desenez eu. Candva.

 

Deschid acest topic in ideea de a cere unui moderator (oricare) de la sectiunea noastra sa inlature marcajul PINNED de pe majoritatea topicurilor promovate astfel.

 

Sunt prea multe, nu are noima aceasta promovare, cata vreme doar 3 rubrici sunt libere pentru alte topicuri si in acelasi timp, topicurile sunt tinute sus de cei ce discuta pe aceste topicuri. Propun inlaturarea marcajului PINNED de la topicurile pe marci. Nu are noima pastrarea lor pinned.

 

Daca si voi sunteti de acord, scrieti asta. Toate bune!

 

 

Daca ar fi dupa mine, as spune ca ar fi de pastrat PINNED doar topicurile:

 

 

- temporar, ca e de actualtate: Intrunire Siriu 2013

- Licitatie piese comuniste/clasice

- si Bursa Comunistelor.

 

intrebare tampita, raspuns pe masura.

 

stai flexat. o seara frumoasa si tie.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sa inlature marcajul PINNED de pe majoritatea topicurilor...

 

Sunt prea multe, nu are noima aceasta promovare, cata vreme doar 3 rubrici sunt libere pentru alte topicuri si in acelasi timp...

Da sunt intr-adevar prea multe... insa treuie sa recunoastem ca toate sunt importante, iar daca s-ar scoate pinned-urile atunci ar apare topicuri noi cu acelasi subiect! Evident "varza" ar fii mai mare.

Si eu cred ca forumul este prost structurat.

Ar fi mai bine sa fie setarea de 50 de topicuri pe pagina, ar incapea toate pe un ecran si gata.

Cred ca acest mod rezolva doar partial problema, aceeasi aglomerare(ca sa nu-i spun "varza") desfasurata pe o suprafata mai mare...

Ia intră iarăși matale pe topicurile de la ciopere... vezi acolo o categorie numită „Subforums”? Dacă da, poate prinzi ideea mea! Și, DA, tocmai am băut! :P

Da, este solutia cea mai buna pe care o vad si eu in acest moment! Insa, acolo moderatorul trebe sa intre, sa vada si poate prinde el ideea...

Nu știu de ce nu înțelegi...

 

...Eu propun ca la noi, la comuniste, să avem un subforum pentru mărci, apoi topicurile „Pinned” ...

Cred ca este gresit adresantul! Nu noi trebe sa intelegem... restul sunt vorbe si probabil asa vor ramane!

==============

 

PS. Ciondaneala dintre voi nu este costructiva, cautati o solutie buna si sariti "la gatul moderatorului" cred ca si el a remarcat ce nu va place voua...

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • poti da "load more topics" sau poti da pagina, stiu e plin cu topicuri pinned si pe mine ma zgarie la ochi...

    In versiuni anterioare de forum existau mai mutle tipuri de "view"

  • nu voi de-pinui topicurile de marca Ij, Nipru, Ural, CZ etc. pentru ca e de bun augur ca se vad cum intri in colt. Asa se taie tendinta (mai ales a noilor veniti) de a face un nou topic cand pe topicul de marca gaseste raspunsul sau intrebarea lui are maxima vizibilitate de la cei pasionati de respectivul model.

    In trecut era cam vraiste.

  • daca ar fi dupa mine as de-pinui mai degraba bursa, licitatiile si feedback-ul ce nu tin de partea tehnica si de comunitate.

  • O solutie de arborizare cum o vede cicloburu nu ar fi rea daca interfata forumului ar fi cum erau cele mai vechi (acum daca ascunzi topicurile de marca in spatele unui "folder" marci comuniste au mult mai mica vizibilitate, vezi la coltul cioperelor cele 2 subforumuri pline de informatie cum iti scapa din vedere)

     

  • moderatorul nu are posibilitatea de a umbla la structura forumului, de asta se ocupa adminsitratorul.

  • deci, o alta interfata in care sa poti vedea mai mult de 20 de topicuri (permanent nu load more topics) si 20 de postari pe pagina ar pastra vizibilitatea topicurilor pin si ar lasa loc unor topicuri atipice sau de "bazar". Asta probabil ca nu vom vedea prea curand.
Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...