Sari la conținut

Accident Uricani - centura Iasului


brandon75
 Share

Postări Recomandate

Postat de cipenyrider pe Comunitati moto regionale....

 

Am ajuns astazi la fata locului pe cand il lua masina de la IML si apoi au luat motorul pe o platforma. E vorba de Bogdan Anton,originar din jud Buzau, un baiat tanar si fericit de motorul lui proaspat achizitionat!
Lucrand in aceeasi zona ne-am intalnit pe drum, la semafor, cu motoarele de vreo cateva ori. Mergea linistit, nu se baga printre masini, se vedea imediat ca e, ori incepator, ori prea cuminte. Dar astazi, dupa munca, cred ca a vrut un moment de placere, sa faca o tura pe centura, sa mearga un pic mai tare. Dar sortii nu au tinut cu el azi...
Parerea mea este ca mai multi factori adunati au dus la decesul sau.
Viteza mare, dupa ce a parasit asfaltul s-a dus taras zeci de metri prin sant.
Echipament lipsa, doar casca...
Lipsa de experienta si frica de a lua curba la viteza cu care coborase de pe pasarela. Toti stim ca e o curba lunga si larga care se poate lua cu viteze foarte mari.
Ghinionul. Dupa zeci de metri de taras prin sant a lovit o movila mare de pamant pe care se afla borna kilometrica. Din lovitura cu movila i se trage moartea.
Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pacat. Foarte dureros sa-ti ingropi copilul. Motor proaspat achizitionat, incepator, viteza mare si fara echipament (cu toate ca nu stiu daca il salva echipamentul complet) reteta ideala sa-ti nenorocesti familia si apropiatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de familia lasata indurerata! Teribilism,iresponsabilitate, lipsa experientei(+la cum (nu) se face scoala in RO), echipamentul nu stiu daca l-ar fi ajutat la impactul asta!

 

Asta e viata si moartea; mortii cu mortii - vii cu vii! Ne nastem pe rand si ne ducem pe sarite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dzeu sa'l odihneasca! Nu ca mai conteaza prea mult acum..dar putem sa stim si noi ce motor avea ..fiind incepator?

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Dzeu sa'l odihneasca! Nu ca mai conteaza prea mult acum..dar putem sa stim si noi ce motor avea ..fiind incepator?

 

GSR 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un exmplu tot mai des intalnit de persoana care nu isi cunoaste limitele. eu mi-am dat motocicleta in primavara iar acum mi-as lua alta numai pentru circuit. da-o in plm de strada ca nu se merita. ma pot deplasa dintr-un loc in altul si cu masina. daca vreau senzatii ma duc in alta parte nu pe centura. in continuare o sa se intample aceleasi accidente din aceleasi cateva cauze. nimeni nu invata nimic din rubrica asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un motor de 98 cai, motor de incepator? Just sayin'... :alcy:

Odihneasca-se in pace...

Nu uita , mintea conduce pumnul , nu invers :)

Iar dezgropam morti , este motor de incepator pentru ca este docil in "ture" si nu trage ca o sportiva . Il poti compara cu Banditul sau cu Hornetul .

Odihneasca-se in pace....

Editat de Nimeni Altu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita , mintea conduce pumnul , nu invers :)

Iar dezgropam morti , este motor de incepator pentru ca este docil in "ture" si nu trage ca o sportiva . Il poti compara cu Banditul sau cu Hornetul .

Odihneasca-se in pace....

corect desi hornetul este mult peste bandit...

d-zeu sa-l ierte pe baiat si putere familiei pentru a trece peste necaz , RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita , mintea conduce pumnul , nu invers :)

Iar dezgropam morti , este motor de incepator pentru ca este docil in "ture" si nu trage ca o sportiva . Il poti compara cu Banditul sau cu Hornetul .

Odihneasca-se in pace....

Pe dracu, m-am dat cu fz6n și cu r6, același an, același motor doar cu mici modificări. E diferență de bicicletă ce avantajează un începător dar la putere trage o idee mai bine fz în ture mici și r6 mai tare în ture mari.

Ideală pentru începător. Ăștia care încep acum să meargă pe motorete, scrie în legislația ce motorete vă trebuie.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal că are treabă motorul. Cum e să ai suta în 4 secunde sau în 8? Mergi 20-30.000km cu un motor care ia suta în 8 secunde și apoi urcă-te pe rachetă să vezi că alta e treaba. Simți motoreta, nu te sperii de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fac off-topic si sa ajungem sa balacarim alt post. Dar daca hornetul meu prinde suta in 4 secunde, dupa tine am doua variante: sa-l vand sau sa-i dau suta constant in 4 secunde, indiferent de drum, nu? Poate el a prins suta in 10 secunde si abia apoi a cazut. De ce unii merg o viata pe vitezane si nu mor si altii pica pe naked-uri s.a.? Tot ce spun, cum a mentionat si autorul post-ului, ca sunt multi factori care contribuie la un accident, nu doar conserva sau R1/6-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...