Sari la conținut

Experienta Hungaroring 9 - 11 August


Postări Recomandate

Evenimentul a fost in cadrul RoSBK, pe durata a trei zile. Vineri au fost antrenamente, Simbata antrenamente si calificari iar Duminica s-au tinut cursele.

 

Pentru mine, aflindu-ma pentru prima oara acolo, a fost o experienta noua insa una foarte placuta.

 

Organizarea a fost de nota 10 ( multe intrari pe circuit, totul foarte bine pus la punct ) iar circuitul foarte ok, portiuni de viteza, altele tehnice ... o experienta completa pentru un entuziast al acestui gen de motociclit.

 

Atasez un video de Simbata cu doua sesiuni de calificari si cursa care s-a tinut Duminica.

 

Ca de obicei, filmarile sunt facute de pe al meu Tuono din dotare ... care s-a comportat exemplar pe durata celor trei zile.

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari denis,baiatul cu cbr`ul era epuizat fizic,pe final se putea intampla o ... pe final cu baietii care va ajunsesera cu un tur :( mi-am tinut putin respiratia

foarte foarte frumos

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai trece de la un superbike V4 la un SS ? :P

 

Pentru ca se vede ca acel superbike V4 nu e tocmai in largul lui.

 

La final am putut observa cum au trecut baietii care i-au ajuns cu un tur. S-o spunem dreapta, cu exceptia liniilor drepte, Denis s-a cam plictisit in spatele celui cu 1000RR si a mers mai degraba preventiv, in caz ca nenea face vreo boacana.

 

Nu cred ca e cazul ca intr-o cursa amicala sa ne inchidem usa in nas in stil wsbk cu riscul de a ne tavali (ma refer la cel cu 1000 RR-ul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez faptul ca eu am fost in vacanta, la plimbare.

 

Am facut in asa fel incit sa ma bucur de tot ce a avut de oferit acest eveniment. Pe toata durata weekendului am mers safe, am facut 87 de ture, n-am vrut sa incurc pe nimeni si n-am riscat absolut nimic.



Cate grade au fost in weekend acolo?

 

Vineri a fost foarte cald ( 38-40 ) insa Simbata si Duminica a fost OK ( 26-28 ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu schimbi motoreta cu un ss ?

 

Pentru moment sunt multumit de asta, este o motocicleta foarte buna de strada si ( in parametrii ei evident ) se comporta foarte ok si in pista.

 

Poate in viitorul apropiat sa iau si una dedicata pentru pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba aia: baietii nu cresc mari niciodata, creste doar pretul jucariilor.

 

Corect :))

 

cat despre liniile drepte, eu zic ca e de la calcatura schimbata

 

Se poate. Am mers cu -1, +3.

 

Pe linga asta, abordarea eronata a ultimei bucle si iesirea gresita in linia dreapta ( n-am reusit sa deslusesc cea mai buna trasa acolo ), lipsa carenelor, ghidoanele inalte si fizicul meu de balerin :) au facut ca la capatul liniei drepte din fata boxelor sa am cel putin 20-30 km/h mai putin decit ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un BMW S1000RR tunat la vreo 200 cai la roata ar rezolva si problema vitezei pe liniile drepte. Dar, evident, daca te duci setat numai pt distractie, e buna si RSV4 cu 170cai(real , multi mai putini din cauza greutatii tale in plus fata de ceilalti competitori). La viteze mari de peste 200km/h se face diferentza de putere, unde fiecare centimetru patrat al suprafetei riderului conteaza enorm. Lui Enescu, poti sa-i dai si 130 cai, la cit e de mic sta cot la cot cu un rider de 1.82 ce calareste o moto de 190cai.

 

Forta de frecare cu aerul creste cu patratul vitezei.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...