Sari la conținut

Deva-Vama Veche oare fac o mare prostie?


Andrei_hompot
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) interesant. hotel ? la ce te referi ? am stat la cort doar o noapte al fost la hotel si am dormit pe jos ca am tot baut cu cineva si nu am mai plecat de acolo.

Editat de Andrei_hompot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/701757-casca-furata-in-vama-caut-solutii-second-etc/&do=findComment&comment=3541650

 

I rest my case.

 

 

 

Vama Veche era aia in care lasam calabalacul in cort cu saci, haine, aparate foto si veneam la Bucuresti cu masina de ne intorceam saptamana urmatoare si erau toate acolo. Dar asta se intampla acu mai bine de 10 ani.

 

Balciul asta in care tocmai te-ai intergrat nu e cu nimic mai sus de:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am dormit pe jos ca am tot baut cu cineva si nu am mai plecat de acolo.

Am tot asteptat vederea...oi fi dormit pe ea :blink:

Poate la anu' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca o sa ti chelui banii de pomana pe drum pentru a ajunge intr un jeg de statiune

grasutu...da o fuga pana in costinesti. o sa vezi ca dupa o astfel de experienta, pana si betivii din Vama sunt niste gentlemani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grasutu...da o fuga pana in costinesti. o sa vezi ca dupa o astfel de experienta, pana si betivii din Vama sunt niste gentlemani :)

de ce as face probe cu ceva ce stiu cum este...?

 

astept sa vina octombrie sa mai merg in vama sa ma bucur de peisaj.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce as face probe cu ceva ce stiu cum este...?

 

astept sa vina octombrie sa mai merg in vama sa ma bucur de peisaj.......

oh da, plaja pustie.. poate doar un caine curios, marea salbateca, o gramada de melci si scoici pe plaja. nisip aspru. tot sa stai cu berea in mana pe plaja :)

ultima oara am stat asa cateva ore bune. singura vietate pe raza de muuuuulti metri un caine negru cu o pata alba pe botic caruia i-am dat jumatate de cutie de biscuiti ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii se duc la mare si le place sa le tiuie urechile. Eu cand ma duc la mare vreau sa tiuie Judas Priest, AC/DC, Manowar etc...

 

In Grecia m-as duce cu parintii sa ii plimb la mare, ca de altfel e plictisitor pt mine sa ma uit la valuri, In vama ma duc sa vad o adunatura de rockeri, hipioti, drogati, betivi, motoristi etc. Mai sunt si pierduti din astia de pe la mamaia, dar chiar nu ma intereseaza.

 

Cum era Vama inainte? pt mine era un mare nimic, adica sa ma duc sa stau singur cuc pe plaja. Chestia asta nu are farmec pt mine, are pt altii carora nu le place vama.

 

Cortul nu l-am pus niciodata pe plaja,deci nu am avut niciodata vreo problema cu disparutul obiectelor. Nu il pun pe plaja pt ca nu vreau sa ma trezesc la ora 6 din cauza soarelui.

 

De fel nu imi plac statiunile de la mare,de la noi sau altii, dar in Vama ma duc oricand cu placere pt ca e altfel. Este totul foarte brut,este haotic,este altfel decat orice statiune de cacao din ro sau grecia/turcia etc.

 

La fel cum unii cocalarii de mamaia vin in Vama ca e la moda, asa e la moda sa spui ca Vama nu mai e ce-a fost :D Si imi pare bine ca nu mai e locul ala pustiu si ca pot sa ascult si eu un metal sa imi clatesc urechile.

Editat de Bonzai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aia si femeile sunt

blonde burnete roscate

tatoase sau scandura

credincioase sau furacioase"

 

Tocmai de-aia nu poti sa spui ca mergi doar la brunete ca-s tatoase, iar blondele ''e scandura'' toate :)

 

Fiecare are pref

Editat de Bonzai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii se duc la mare si le place sa le tiuie urechile. Eu cand ma duc la mare vreau sa tiuie Judas Priest, AC/DC, Manowar etc....

 

si unde, inafara de Pirati, mai auzi tu muzica asta in vama???

 

Nici mie nu-mi place cum era vama acum 20 de ani, dar imi placea acum 7-8-9-10 ani...

- cand puteai sa dormi pe plaja noaptea fara grija ca ti se pisa careva in cap...

- cand de la majoritatea teraselor (care erau mult mai putine) se auzea in majoritatea timpului rock, blues, jazz, folk, country etc...nu bumtzi-bumtzi

- cand te puteai scalda in mare fara sa iei un cacatoi in nas sau vreun tampon/prezervativ intre deste...

- cand puteai sa stai la cort fara grija ca-ti dispar pana si chilotii murdari din cort, sau cortul cu totu'

- cand puteai merge descult pe plaja fara sa te uiti dupa cioburi, ace si alte placeri d-astea

- cand desi conditiile nu erau de top, preturile erau foarte mici, peste tot, aproape preturi de supermarket.

- cand desi nu avea canalizare, asfalt si gunoieri, era mult mai curat si mai aranjat.

 

Acum mergi in vama, esti inconjurat de rockalari. cocalari, hipseri si pseudo-de toate, bumtzi-bumzi... e scump de te jupoaie, preturi de Mamaia sau chiar mai mari si conditiile sunt de (cuvant urat), la propriu, mult mai naspa decat inainte....

 

Vorba alora de La Pirati...bine ati venit in Vamaia Veche

 

Vama Veche acum este o imputiciune scumpa si cam atat, si stai linistit, in 5 ani n-o sa fie diferenta intre Vama si Costinesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si unde, inafara de Pirati, mai auzi tu muzica asta in vama???

La aproape toate saormariile de pe strada principala :) ca sa nu mai zic de majoritatea teraselor dinspre ovidiu si john.

 

- pe bune daca voi nu vorbiti din auzite,unde dreaq ati vazut voi rahati /tampoane etc in mare????? Fratilor inainte sa vb mai dati o tura si mai verificati......jesus

 

Ca va deveni vama costinesti peste 5 ani? Tot ce este posibil. Asta e viata,cand nu o sa mai imi placa nu ma mai duc.

 

In fine, nu am chef sa intru in polemica cu voi, mereti unde va simtit voi bine

 

 

Moarte vamaiotilor cocalari de acum :D traiasca adevaratii vamaioti care se f...eau pe plaja acum 10 ani fara sa ajunga pe youtube :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, eu stau toata vara in Vama, pot sa-ti garantez ca zilnic iese vreunu din mare cu cacatoiu pe frunte....tampoane sunt si dealea, prezervative nu cre' ca se folosesc acolo, iar vara asta n-am mai calcat in niciun ac...


Editat de Clasic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasice, 3 variante am de prezentat:

 

1. Cand eu ajung in vama toti vamaioti sunt constipati si nu se pot c.ca linistiti in mare.

 

2. Ai tu vreun birou acolo unde vin astia cu c..tul si ti-l prezinta tie personal de ai o evidenta asa buna.

 

3. Exagerezi fara masura

 

Eu tind sa cred ca e varianta 3.

 

 

Acum vreo luna am asistat la o discutie intre 2 bikeri romani si 2 polonezi. Se intampla la o benzinarie. Polonezii cereau niste sfaturi de drum romanilor. Am ramas stupefiat cand romanii au inceput cu intrebari de genul, da ce faceti voi aici, de ce ati venit sa vizitati tara asta de rahat...nu aveti nimic de vazut aici.....mai bine va duceati altundeva....

 

Polonezii ramasesera perplexi,nu stiau ce sa mai zica.

 

Observ ca aceeasi atitudine este la foarte multa lume in tara asta. Apoi oamanei buni daca vreti ceva mai bun de la tara voastra veniti si voi cu alta atitudine. Credeti ca occidentalii au numai chestii bune? Credeti ca asiaticii au numai lucruri bune? Va inselati amarnic...ei stiu sa isi vanda tara, sa-i faca publicitate, din rahat fac bici.

 

Cred ca sunt foarte multe frustrari la romani si de-aia se indreapta spre bulgaria, care e minunata cu oameni extraordinari,tot ce e mai bun e acolo. mare fas....

 

Nu-s deloc nationalist, nu am probleme de genul asta dar mi se pare de rahat sa vad peste tot romani care numai se plang, din n motive.

 

Numai prin atitudine si mentalitate se poate schimba ceva aici. Si nu atitudinea asta negativista la orice. Pana la urma marea majoritate de aici traiti in romania si aici veti trai restul vietii,e optiunea voastra daca vreti sa schimbati sau nu ceva.

 

Mic cu mic se face mare, deci atitudinea fiecauri individ conteaza.

 

Numai bine si vacante placute oriunde veti merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...