Sari la conținut

Zetea, Harghita, 31 Aug-01Sept


beware !
 Share

Postări Recomandate

Buna,

Cred ca e una din cele mai faine propuneri de iesiri din ultima vreme...

Conditiile sunt perfect puse pentru a garanta o iesire reusita...

Daca n-as fi avut motorul "pe chituci" v-as fi cerut permisiunea de a ma alatura, cu cortul personal, asa, nu pot decat sa va urez sa aveti vreme buna!!

Tibi

 

Tibi, te primim si cu masina :)

Abia ne cari si nou corturile , haha. Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

 

Chiar nu e nevoie sa iti explici "lipsa" de la acest eveniment, sunt sigura ca nu ti-o vom simti.

 

* bineinteles ca nu! :)

 

cei absenti nu vor fi nici un moment in gandurile noastre. parol!

asta inseamna ca noi ne vom bucura de TOT si TOTI cei prezenti. :)

 

despre diplomatie: pana acum putin timp (ca deh! eram mai tanara) mie imi lipsea cu desavarsire diplomatia. am avut destul de "combatut" din cauza asta si mult efort am consumat incercand sa explic de ce sunt asa cum sunt (directa, transanta, putin flexibila si doar cand e cazul, incapatanata ...si nu va mai zic, ca o sa va sperii :D ). acuma, au mai trecut cateva "incercari" prin viata mea si am devenit PUTIN diplomata. si ma amuz cand imi dau seama cat de mare er diferenta de perceptie la ceilalti pentru un lucru pe care il transmit (acelasi lucru!) in doua moduri diferite. dimplomatic si ne-diplomatic.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm..., tempting....,

Multumesc de invitatie, mai "calculez" si va spun....

Principalul motiv "contra" ar fi ca sigur m-as simti nitel deprimat vazindu-va, din masina, zburdand pe motoare...:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre diplomatie: pana acum putin timp (ca deh! eram mai tanara) mie imi lipsea cu desavarsire diplomatia. am avut destul de "combatut" din cauza asta si mult efort am consumat incercand sa explic de ce sunt asa cum sunt (directa, transanta, putin flexibila si doar cand e cazul, incapatanata ...si nu va mai zic, ca o sa va sperii :D ). acuma, au mai trecut cateva "incercari" prin viata mea si am devenit PUTIN diplomata. si ma amuz cand imi dau seama cat de mare er diferenta de perceptie la ceilalti pentru un lucru pe care il transmit (acelasi lucru!) in doua moduri diferite. dimplomatic si ne-diplomatic.

 

Despre diplomatie @Cria - eu am fost opusul. Tot timpul am indurat jignirile altora, limbajul vulgar, nedreptatile.....cica eram "diplomata", cum sa zici ca te deranjeaza?? si sa pari a fi altfel decat turma?? Cum sa ii rogi pe "tupeisti" sa nu isi mai bage ceea ce nu e necesar, ca e deranjant si te zgarie in urechi, daca sa simt jigniti Daca tu vei fi urmatoarea lor "gluma"??? Lasa mai bine sa te simti TU (eu) jignit ca si ceilalti ale caror fetze clar erau deranjate, dar nimeni nu zicea nimic... Am mai crescut si eu d-atunci si am mai invatat ca "diplomatie" in anumite situatii inseamna "ignoranta" si ca "ne-diplomatie" nu inseamna lipsa de bun simt. De multe ori inseamna sa AI CURAJ sa vorbesti, si sa pui limite fata de ceea ce nu vei mai accepta.

 

Dar...ne indepartam de la subiect. Deci...vroom-vroom

 

Hmmm..., tempting....,

Multumesc de invitatie, mai "calculez" si va spun....

Principalul motiv "contra" ar fi ca sigur m-as simti nitel deprimat vazindu-va, din masina, zburdand pe motoare... :P

 

Acum nu vreau sa fiu rea....dar nu cred ca o sa suferi prea tare, pt ca o sa ne vezi doar cand plecam....si apoi ne mai vezi la destinatie, lol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No bun atunci, eu cum ajung de la Bucuresti cu masina, ma echipez si vin la voi. Ce a-si rade sa ajung pe la 5-6 dimineata :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu vreau sa fiu rea....dar nu cred ca o sa suferi prea tare, pt ca o sa ne vezi doar cand plecam....si apoi ne mai vezi la destinatie, lol.

 

Nu esti,sau nu vrei sa fii?! Ma gandeam si eu la asta in timp ce scriam..., da' n-am vrut sa-mi rasucesc singur cutitu' in rana...:P

Eram sigur ca se gaseste cineva sa o faca.... :crack:

Oricum daca vin, o sa vin cu solutii anti-depresie :alcy:

=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti,sau nu vrei sa fii?! Ma gandeam si eu la asta in timp ce scriam..., da' n-am vrut sa-mi rasucesc singur cutitu' in rana... :P

Eram sigur ca se gaseste cineva sa o faca.... :crack:

Oricum daca vin, o sa vin cu solutii anti-depresie :alcy:

=))

 

Stiu cum te simti. Big hug. Dar eu tot as veni, daca as fi in locul tau....

Uite inca un motiv : incerc sa vad daca pot sa fac rost de un berbec, un purcel, o oaie,, sa o punem la protap seara frumos, la foc de tabara. Acum dau telefoane si poate iese, ca mici si friptura mancam oricand, oriunde....dar o oaie la protzap mai rar....nu? Come on

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite inca un motiv : incerc sa vad daca pot sa fac rost de un berbec, un purcel, o oaie,, sa o punem la protap seara frumos, la foc de tabara.

 

Daca tot m-ati pus pe lista fara nici un procentaj, hai sa confirm si eu in totalitate prezenta. Purcelul ala la protap a accelerat decizia, desi nici la oaie/berbec n-o sa stramb nasul (prea mult) :crack: Si nici nu-l pot lasa pe Petre singur la greu in caz ca apare in cale vreun drum forestier neplanificat.

 

Lui Tibi o sa-i povestesc eu luni cat de frumos a fost in caz ca nu vine sa ne care si noua bagajele. :crack:

Editat de omu79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 30 Aug, ora 7pm-8pm (propuneti alta/scrieti care va convine mai bine), ne intalnim in Bucuresti, in zona Herastrau (intrarea Charles de Gaulle - Televiziune) la o terasa acolo (City Grill sau Brown Sugar - alegeti) sa stabilim detalii despre :

 

- ora plecarii

- de unde

- cu cine ne intalnim pe traseu (daca sunt altii care pleaca din alta parte)

- autotrada Buc - Ploiesti sau DN1 (ca sa stiu si eu unde ma lipesc de grup, lol)

- mancare/bautura (daca nu vine nimeni cu masina, ii voi ruga pe verii mei sa cumpere ei ce hotaram noi si le dam banii cand ajungem)

- veniti cu bani pt cheta (in cazul in care exista o masina, vom cumpara ce ne trebuie vineri, nu sambata, ca sa nu pierdem vremea).

- sa ne cunoastem :), diverse....



Daca tot m-ati pus pe lista fara nici un procentaj, hai sa confirm si eu in totalitate prezenta. Purcelul ala la protap a accelerat decizia, desi nici la oaie/berbec n-o sa stramb nasul (prea mult) :crack: Si nici nu-l pot lasa pe Petre singur la greu in caz ca apare in cale vreun drum forestier neplanificat.

 

Lui Tibi o sa-i povestesc eu luni cat de frumos a fost in caz ca nu vine sa ne care si noua bagajele. :crack:

 

Yyyeee !!!! (artificii explodeaza pe cer!!!!) LOL

Bog-dan ! Bog-dan !!

Hai si tu Ti-bi ! Ti-bi! LOOOLLL



Tibi nu mai zice nimic. E semn bun. Inseamna ca se gandeste / sta pe telefone, incearca sa rezolva problema , lol.

Ia in calcul si varianta pasager pe un motor, sunt sigura ca sunt doritoti de a imparti banii de benzina (nu sunt sigura daca sunt doritori de a imparti FUN-ul in doi, lol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beware ai ceva samanta de psihologie prin sertare?!

...vad ca ai inceput sa invarti din butoane..., faci reglaje de acord fin? :crack:

"Samanta" am, dar acum sa vedem si daca functioneaza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri, 30 Aug, ora 7pm-8pm (propuneti alta/scrieti care va convine mai bine), ne intalnim in Bucuresti, in zona Herastrau (intrarea Charles de Gaulle - Televiziune) la o terasa acolo (City Grill sau Brown Sugar - alegeti) ...

 

Mie mi-ar fi mai usor la 7pm, sa vin direct de la munca, insa nu tin neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca vin, o sa vin cu solutii anti-depresie :alcy:

 

* ai putea sa aduci te rog mai multe solutii? ca si pe mine ma pandeste una mica, de sfarsit de vara. de depresie zic. uff!

 

...un berbec, un purcel, o oaie,, sa o punem la protap seara frumos, la foc de tabara. Acum dau telefoane si poate iese, ca mici si friptura mancam oricand, oriunde....dar o oaie la protzap mai rar....nu? Come on

 

** muaaaah, ce imi faci tu mieeee! ...deci vrei sa zic ca vin sigur in proportie de 150%?! :D vai de capul meu ce-o sa ma ingras! acuma sa vad daca ma pot tine tare, ....sa ma pastrez pentru alune(!)

 

Daca tot m-ati pus pe lista fara nici un procentaj, hai sa confirm si eu in totalitate prezenta. Purcelul ala la protap a accelerat decizia, desi nici la oaie/berbec n-o sa stramb nasul (prea mult) :crack: Si nici nu-l pot lasa pe Petre singur la greu in caz ca apare in cale vreun drum forestier neplanificat.

 

Lui Tibi o sa-i povestesc eu luni cat de frumos a fost in caz ca nu vine sa ne care si noua bagajele.

 

* eeee, asa mai vii de-acasa!

ce face purcelul din om....!

 

Tibi cred ca o sa vina sigur. are o obligatie morala acuma, fata de noi astia mai depresivi. ...facem terapie de grup, hihihihi! pe mine ma cam dor si oasele, are cineve un remediu? oricum, imi iau diclofenacul si fasha elastica-n tankbag...

 

* asa, maine la City-Grill e ok si pentru mine. Eu zic ca putem sta in liniste la terasa acolo, e si loc de parcat motoarele pe Primaverii (la poarta) destul.

daca am timp sa ajung acasa de la munca, vin calare, daca ziceti 7-8. sa imprietenim si motoarele, nu doar calaretii.

yuuuuhuuuu!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIe pe la 20,00 ca nu vin de la munca, dar evident ca nici asta nu-i musai.... :crack:

...la naiba cred ca o inceput sa functioneze....

 

Hahaha :))) Ce bineeee !!!! "Traiasca" purcelu', LOL, vorba vine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ai putea sa aduci te rog mai multe solutii? ca si pe mine ma pandeste una mica, de sfarsit de vara. de depresie zic. uff!

Io de regula folosesc solutii de la Sauvignon..., Cabernet Sauvignon...

Ar fi ok? Daca nu sa-mi spui si mie ce marca anti-depresie preferi si rezolvam cumva...

Nu e sanatos sa fii deprimata prea mult ma gandesc. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi cred ca o sa vina sigur. are o obligatie morala acuma, fata de noi astia mai depresivi. ...facem terapie de grup, hihihihi! pe mine ma cam dor si oasele, are cineve un remediu? oricum, imi iau diclofenacul si fasha elastica-n tankbag...

 

Clar !!! Pe principiul "gramada cere varf", LOL.

Pentru oase si muschi incordati sau....pufosi (ca sa rimeze cu Dan), Petru se tot lauda ca stie karate.....aaa.....masaje d-alea, haha, sa vedem daca avem parte de "manutzele lui", ca vad ca e tacut, inca nu-i ies calculelele ("calulelele" lui Malaiele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe principiul "In ziua de azi nu te poti baza decat pe tine insuti", Petru cauta solutii pentru a lua un bancomat cu el, sa nu mai fie luat prin surpindere in mod neplacut. :crack:

Editat de omu79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

** muaaaah, ce imi faci tu mieeee! ...deci vrei sa zic ca vin sigur in proportie de 150%?! :D vai de capul meu ce-o sa ma ingras! acuma sa vad daca ma pot tine tare, ....sa ma pastrez pentru alune(!)

 

Hahaha....150% e chiar minunat !

"Sa ma pastrez pentru alune", hahaha....ia-ti extensia de incheiat la pantaloni ! LOL. Oricum, pentru ce ne luan "saculetul de alune"? Ca sa adunam ca niste veverite dragute ce suntem, pentru saptamana viitoare, cand le vom manca la birou ;)

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io de regula folosesc solutii de la Sauvignon..., Cabernet Sauvignon...

Ar fi ok? Daca nu sa-mi spui si mie ce marca anti-depresie preferi si rezolvam cumva...

Nu e sanatos sa fii deprimata prea mult ma gandesc. :))

 

* Merlot forever! :P

 

eee, merge si un cabernet, frate, ca nu sunt mofturoasa. stai sa se faca vinul la tata, ca ne "batem" noi in vinuri p-orma ;)

 

gata! mergem la tratament si cules de alune. sper sa mai pot sa ma urc si io in copac... a.k.a. alunish.

 

Pe principiul "In ziua de azi nu te poti baza decat pe tine insuti", Petru cauta solutii pentru a lua un bancomat cu el, sa nu mai fie luat prin surpindere in mod neplacut.

 

* LOL!!!! bey, nu ma mai faceti sa rad aici, ca ma dau astia afara din birou. ...si gata, raman la verisorii lu' Iulia in custodie, culeg-curat-vand alune, ca eu nu pot sta fara sa muncesc.

 

Petru, daca esti in lumea noastra, clipeste si tu o data, daca ai plecat, clipeste de doua ori. ...ne facem griji pentru tine! acuma, lasand gluma de-o parte, esti ca si copilul nostru. (alocatia a venit?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Merlot forever! :P

 

eee, merge si un cabernet, frate, ca nu sunt mofturoasa. stai sa se faca vinul la tata, ca ne "batem" noi in vinuri p-orma ;)

 

gata! mergem la tratament si cules de alune. sper sa mai pot sa ma urc si io in copac... a.k.a. alunish.

Ok... O sa fie si Merlot.... Nu de alta da'mi-e ca daca schimbi "solutia" nu mai iese tratamentul...:)

Cat despre catzarat in alunish..., te mai cheama si Chip? Sau Dale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* LOL!!!! bey, nu ma mai faceti sa rad aici, ca ma dau astia afara din birou. ...si gata, raman la verisorii lu' Iulia in custodie, culeg-curat-vand alune, ca eu nu pot sta fara sa muncesc.

 

Petru, daca esti in lumea noastra, clipeste si tu o data, daca ai plecat, clipeste de doua ori. ...ne facem griji pentru tine! acuma, lasand gluma de-o parte, esti ca si copilul nostru. (alocatia a venit?)

 

Hahahahah :))) Sa stii ca am inceput sa rad inca de la "Bey", hahaha

Ce bine ca eu nu risc sa imi pierd jobul, la mine in sufragerie pot sa rad cat vreau, eu sunt sefu'

"clipeste si tu o data", Bahahahah !!!!!

 

Ok... O sa fie si Merlot.... Nu de alta da'mi-e ca daca schimbi "solutia" nu mai iese tratamentul... :)

Cat despre catzarat in alunish..., te mai cheama si Chip? Sau Dale?

 

Daca ea e Chip, eu sunt Dale...si invers. Deci cum o dai, tot cu veveritele trebuie sa te intelegi, sa apuci si tu o aluna ;)

 

Oops, imi vin niste musafiri, am fugeat la magazin sa iau alune....aaa....adica, ceva sa le pun pe masa.

 

Bey (hahah) sa nu radeti fara mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... "lipsa" de la acest eveniment, sunt sigura ca nu ti-o vom simti....

daca cineva ar face o intrunire/serbare/chef/distractie si ar spune ca nu vrea sa vina uratii/uratele si prostii/proastele ...

:eek:

cati oare vor spune : "la naiba, pe mine nu ma vor acolo!!" ?

.................

:stuck:

aveam un sentiment de vinovatie care ma rascolea ...

 

ufff, m-am linistit !!

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cineva ar face o intrunire/serbare/chef/distractie si ar spune ca nu vrea sa vina uratii/uratele si prostii/proastele ...

:eek:

cati oare vor spune : "la naiba, pe mine nu ma vor acolo!!" ?

.................

:stuck:

aveam un sentiment de vinovatie care ma rascolea ...

 

ufff, m-am linistit !!

:funny:

taurus, chiar nu inteleg care e problema ta...

Cand te duci (invitat) undeva e de bun simt sa respecti regulile gazdei. Acestea au fost enuntate clar si la obiect. Nu-ti place nu vii. Simplu.

Cand ai sa faci tu invitatii faci regulile tale, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taurus, chiar nu inteleg care e problema ta...

Cand te duci (invitat) undeva e de bun simt sa respecti regulile gazdei. Acestea au fost enuntate clar si la obiect. Nu-ti place nu vii. Simplu.

Cand ai sa faci tu invitatii faci regulile tale, corect?

 

Tibi, calmeaza-te, ca...."n-ai cu cine" (discuta). Nu esti obisnuit cu astfel de Gigi-contra? sau de "ca musca-n lapte" sau "ca nuca-n perete"? :)))) Ete unu' !

Nici eu nu inteleg care e problema lui, dar ma bucur ca s-a linistit omu' . Perfect ! Toata lumea e linistita. El ca nu vine. Noi ca mergem, LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...