Sari la conținut

Zetea, Harghita, 31 Aug-01Sept


beware !
 Share

Postări Recomandate

* mie imi place muzica tobelor, dar sa fie de chopper ;) si ti-am zis ca nu dorm :D

mi-e frica doar sa nu sperii animalele padurii cand vii, ca eu vreau sa ma imprietenesc cu ele.

 

la Miercurea Nirajului cand s-a dat desteptarea duminica, tu unde erai, aaa?

Da carezi ca mai stiu :crack: Eu am stat la foc pana dimineata si dupa aia m-am trantit in cort. Din cate imi aduc aminte tu te-ai retras la somnic repede.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum n-am, ma gandeam sa te rog sa imi iei si mie..., dupa care mi-am adius aminte ca la tura asta n-are cum sa ma ploua decat daca merg cu trapa deschisa... :crack:

 

LOL. Sigur nu vrei? Poate o sa ai nevoie la cules de alune... ;)

Deci vii cu masina, daca vrem sa ne iei ceva la tine in masina, ar trebui sa venim cu ele diseara la intalnire? Planuiesti sa pleci in acelasi timp cu noi, de dimineata, ca sa ti le dam atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diseara vin cu masina. Daca vreti sa aduceti ceva puteti aduce. Ora la care se pleaca dimineata banuiesc ca se stabileste diseara, nu?:)

Eu n-am probleme cu plecatul dimineatza si nici nu am nimic stabilit. Cum a ramas cu mancarea, o luam de aici? O luam de pe acolo? Bine, daca ne gandim ca e vorba de o dupaamiaza/seara/dimineatza nu cred sa fie o problema, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diseara vin cu masina. Daca vreti sa aduceti ceva puteti aduce. Ora la care se pleaca dimineata banuiesc ca se stabileste diseara, nu? :)

Eu n-am probleme cu plecatul dimineatza si nici nu am nimic stabilit. Cum a ramas cu mancarea, o luam de aici? O luam de pe acolo? Bine, daca ne gandim ca e vorba de o dupaamiaza/seara/dimineatza nu cred sa fie o problema, nu?

 

Azi vorbesc cu varul meu si in functie de cati suntem si ce stabilim, sa ne faca rost de un purcel/oaie (desi ar fi bine macar amanuntul asta sa il stabilim cat mai repede acum pe net, nu sa asteptam pana diseara). Cand am vorbit cu el i-am zis ca il sun vineri a ii spun ce am decis si care persoane suntem (ca animanu' sa fie de o anumita greutate). Dar se mai pune o problema : daca ne cumpara "mancarea vie", va trebui sa ne ocupam de......"prepararea" lui, daca ma intelegeti ce vreau sa spun. Adica, sa dezbracam oita de cojocul de lana, sa o gadilam pe la costite, scotand....diverse, LOL..... SE PRICEPE CINEVA LA ASA CEVA??? HAHAHA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Io doar la facut focul ma pricep... Bine in caz de necesitate ma bag si la transat...

Da' numa' dupa ce o fost dezbracat(a).... :)

Varul tau chiar are de gand sa ne aduca cina "alive"?!!!

 

Ah, si mai trebuie tinut cont ca in conserva o sa ajung mult mai tarziu decat voi ailalti mai zglobii!!:)

Editat de altis10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Io doar la facut focul ma pricep... Bine in caz de necesitate ma bag si la transat...

Da' numa' dupa ce o fost dezbracat(a)....

Varul tau chiar are de gand sa ne aduca cina "alive"?!!!

 

Ah, si mai trebuie tinut cont ca in conserva o sa ajung mult mai tarziu decat voi ailalti mai zglobii!!

 

Eu nu am facut asa ceva niciodata, dar o pot intreba pe mama mea (bucatar sef de meserie, transeaza vitelu' cat ai clipi, lol) si m-as baga sa incerc. Ce se poate intampla??? LOL.

Il sun pe varul meu in cateva min. In prima discutie, a zis ca nu stie daca va gasi (in aceasta perioada a anului, ce vrem noi, dar va incerca. Aveti preferinte : oaie sau purcel? Tot ca un pret estimativ, a zis ca ar trebui sa coste in jur de 250 ron (deci...impartit la 10 insi vine 25 ron/pers)

 

Spuneti acum : guitz-guitz SAU be-he-he ?? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi vorbesc cu varul meu si in functie de cati suntem si ce stabilim, sa ne faca rost de un purcel/oaie (desi ar fi bine macar amanuntul asta sa il stabilim cat mai repede acum pe net, nu sa asteptam pana diseara). Cand am vorbit cu el i-am zis ca il sun vineri a ii spun ce am decis si care persoane suntem (ca animanu' sa fie de o anumita greutate). Dar se mai pune o problema : daca ne cumpara "mancarea vie", va trebui sa ne ocupam de......"prepararea" lui, daca ma intelegeti ce vreau sa spun. Adica, sa dezbracam oita de cojocul de lana, sa o gadilam pe la costite, scotand....diverse, LOL..... SE PRICEPE CINEVA LA ASA CEVA??? HAHAHA

 

* personal, as prefera sa mancam ce gasim acolo, fie ca e oaie, porc sau berbec... e mai simplu si mai gustos.

de bucatarie ma pot ocupa eu, dar o sa am nevoie de ajutoare. se inscrie cineva? basca ca e mai gustoasa macnare apregatita ad-hoc, de manuntzele noastre. d-aia am si propus eu (ideea!) sa plecam cat mai de dimineata maine, ca sa avem timp de d-astea....

poate sa fie un purcelus, se gateste mai repede si fara pretentii, parerea mea. la oaie ai mai mult de "fezandat". astept pareri si de la Bogdan, care se pare ca este un expert in purcei de rasa. ;)

in Zetea gasim legume? ceva de salata? paine, branza si alte mizilicuri?

eu cumpar de aici o punga mare de cafea (in vid) ca sa avem deja cafea "in mana" cand ajungem acolo. pentru mine e esential. NU pot trai fara cafea. hahaha! acuma imi stiti punctu' sensibil :)

 

eu estimez ca vom fi 12-14 persoane, deci un purcelus de ~10 kg ar cam fi de ajuns. daca gaseste asa de mic. daca nu, il transam si il luam la pachet. sau il lasam verisorilor, sa il puna la borcan, cu untura. mmmmuaaah!...

daca nu e porc, e miel. tot cam de 10 kg ar fi sa fie...

 

Diseara vin cu masina. Daca vreti sa aduceti ceva puteti aduce. Ora la care se pleaca dimineata banuiesc ca se stabileste diseara, nu? :)

Eu n-am probleme cu plecatul dimineatza si nici nu am nimic stabilit. Cum a ramas cu mancarea, o luam de aici? O luam de pe acolo? Bine, daca ne gandim ca e vorba de o dupaamiaza/seara/dimineatza nu cred sa fie o problema, nu?

 

* si eu vreau sa plec mai devreme, cat de devreme posibil. tu ai grija cu "solutiile" alea, sa nu lasi trapa deschisa sa le ploua ...in gura. nu vrem sa se dilueze, nu?

 

Da carezi ca mai stiu . Eu am stat la foc pana dimineata si dupa aia m-am trantit in cort. Din cate imi aduc aminte tu te-ai retras la somnic repede.

 

* Pufulet, ma confunzi, mama. La foc am stat si eu pana dupa miezul noptii (pe partea dreapta), da' tu nu-ti luai ochii de la bruneta cu ochi iverzi si cu tatuaj pe brat, stiu io. la cafea eram prima duminica, ca de obicei.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* personal, as prefera sa mancam ce gasim acolo, fie ca e oaie, porc sau berbec... e mai simplu si mai gustos.

de bucatarie ma pot ocupa eu, dar o sa ma nevoie de ajutoare. se inscrie cineva. basca ca e mai gustoasa macnare apregatita ad-hoc, de manuntzele noastre. d-aia am si propus eu (ideea!) sa plecam cat mai de dimineata maine, ca sa avem timp de d-astea....

poate sa fie un purcelus, se gateste mai repede si fara pretentii, parerea mea. la oaie ai mai mult de "fezandat". astept pareri si de la Bogdan, care se pare ca este un expert in purcei de rasa. ;)

in Zetea gasim legume? ceva de salata? paine, branza si alte mizilicuri?

eu cumpar de aici o punga mare de cafea (in vid) ca sa avem deja cafea "in mana" cand ajungem acolo. pentru mine e esential. NU pot trai fara cafea. hahaha! acuma imi stiti punctu' sensibil :)

 

eu estimez ca vom fi 12-14 persoane, deci un purcelusde ~10 kg ar cam fi de ajuns. daca gaseste asa de mic. daca nu, il transam si il luam la pachet. sau il lasam verisorilor, sa il puna la borcan, cu untura. mmmmuaaah!...

daca nu e porc, e miel. tot cam de 10 kg ar fi sa fie...

 

 

* si eu vreau sa plec mai devreme, cat de devreme posibil. tu ai grija cu "solutiile" alea, sa nu lasi trapa deschisa sa le ploua ...in gura. nu vrem sa se dilueze, nu?

Io ma bag si la ajutat si la transat si la facut focul....

 

Ah, in ce priveste solutiile"stai linistita..., sunt deja la frigider, apropo crezi ca e ok 2x2 sau e nevoie de un 4x4?!...intreb si eu ca na..., nu stiu cat de bun e drumul... :crack: ), tinand cont ca Duminica e unu'nu ma ating ca na, plecam la drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vom gasi acolo : paine (de cartofi), cartofi, ceapa palinca, branza (de oaie sau de capra), ulei, otet, sare, etc...

 

De cumparat : legume pt salata (salata, rosii, castraveti)

 

Bautura. La subiectul bautura e ceva mai delicat, pentru ca nu toti beau (ex : eu) sau nu toti vor aceleasi produse, unii vor bere, altii vin, altii.....tarii mai scumpe. De aceea propun ca diseara sa se faca o lista cu fiecare ce vrea si fiecare a si le plateasca, Tibi se duce si le cumpara (hug). Eu de ex o sa vreau 4 cutii de Ursus Cooler (lemon) fara alcol. Atat beau, atat platesc. Corect? Corect ! (ce-mi place cand sunteti de acord cu mine, lol).

 

De muncit, vom munci cu totii, fetele nu sunt "salahori" in timp ce baietii isi vor relaxa muschii bine (ne)lucrati la ghidon/volan, HA! (nu va asteptati la asta, nu?). Cria poate sa fie Bucatar Sef, dar nu va fi si spalator de vase, si pus masa, si strans masa facut cafeau si servit "boierilor" cafeua.

Din discutiile care au avut loc pana acum, SUNT SIGURA ca nu va fi cazul, simt ca toti cei care vor veni SUNT de calitate, cu bun simt, si cu totii vom participa la toate activitatile care vor avea loc in cele 2 zile. Hugs & kisses

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io ma bag si la ajutat si la transat si la facut focul....

 

Ah, in ce priveste solutiile"stai linistita..., sunt deja la frigider, apropo crezi ca e ok 2x2 sau e nevoie de un 4x4?!...intreb si eu ca na..., nu stiu cat de bun e drumul... :crack: ), tinand cont ca Duminica e unu'nu ma ating ca na, plecam la drum...

 

* deci pana acum avem doi bucatari-macelari: tu si cu mine, o echipa! :)

io zic ca 2 x 2 ar fi de-ajuns. acuma, mna, o sa fim destul de obositi dupa drum ...si-apoi mai si muncim, plus catzaratul in alunish.... sa nu ne pierdem echilibrul :D

 

Maine lucrez pan' la ora 16:00..

Dar hai ca vorbim diseara !

 

* offff! ce copil harnic! ...vrei sa-i sun eu sa le spun ca esti bolnav si nu poti veni maine la servici?

 

...

Cria poate sa fie Bucatar Sef, dar nu va fi si spalator de vase, si pus masa, si strans masa facut cafeau si servit "boierilor" cafeua.

Din discutiile care au avut loc pana acum, SUNT SIGURA ca nu va fi cazul, simt ca toti cei care vor veni SUNT de calitate, cu bun simt, si cu totii vom participa la toate activitatile care vor avea loc in cele 2 zile. Hugs & kisses

 

* draga mea,

ma bucur ca ai precizat. sunt intru-totul de acord cu tine. eu de mica mi-am dorit sa fiu sefa. la bucatarie. si am ajuns! ...la mine in bucatarie "tai si spanzur" (numai oratanii moarte!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vom gasi acolo : paine (de cartofi), cartofi, ceapa palinca, branza (de oaie sau de capra), ulei, otet, sare, etc...

 

De cumparat : legume pt salata (salata, rosii, castraveti)

 

Bautura. La subiectul bautura e ceva mai delicat, pentru ca nu toti beau (ex : eu) sau nu toti vor aceleasi produse, unii vor bere, altii vin, altii.....tarii mai scumpe. De aceea propun ca diseara sa se faca o lista cu fiecare ce vrea si fiecare a si le plateasca, Tibi se duce si le cumpara (hug). Eu de ex o sa vreau 4 cutii de Ursus Cooler (lemon) fara alcol. Atat beau, atat platesc. Corect? Corect ! (ce-mi place cand sunteti de acord cu mine, lol).

 

De muncit, vom munci cu totii, fetele nu sunt "salahori" in timp ce baietii isi vor relaxa muschii bine (ne)lucrati la ghidon/volan, HA! (nu va asteptati la asta, nu?). Cria poate sa fie Bucatar Sef, dar nu va fi si spalator de vase, si pus masa, si strans masa facut cafeau si servit "boierilor" cafeua.

Din discutiile care au avut loc pana acum, SUNT SIGURA ca nu va fi cazul, simt ca toti cei care vor veni SUNT de calitate, cu bun simt, si cu totii vom participa la toate activitatile care vor avea loc in cele 2 zile. Hugs & kisses

harsht, harst..., te si vad cu o nuielusha (de alun!!) alergandu-ne de colo-colo.... :crack:

..astept cu interes comentariile lui taurus... :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harsht, harst..., te si vad cu o nuielusha (de alun!!) alergandu-ne de colo-colo.... :crack:

..astept cu interes comentariile lui taurus...

 

* heeeeei, vezi ca si eu sunt taur! :D ...nu vrei sa vezi taur intaratat, hehehehe!

pe Iulia si eu o vad cu o nuielusha si cu zambetul ei fermecator impartind sarcinile la mosie, hihihi! da' cineva tre' sa ia in mana problemele si sa ni le dea spre rezolvare. ...una mie, una tie, ...si tot asa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harsht, harst..., te si vad cu o nuielusha (de alun!!) alergandu-ne de colo-colo.... :crack:

..astept cu interes comentariile lui taurus... :10:

 

Hahahahahahahahahah!!!!!

 

Tibi, cand am scris comentariu si eu m-am gandit la asta : "sa vezi ce sare taurasu' un sus acum !", hahaha !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]astept pareri si de la Bogdan, care se pare ca este un expert in purcei de rasa. [...]

Nu sunt expert, insa am participat/ajutat deseori la taiatul porcului (exceptand partea cu injunghiatul, ca nu mai moare porcul la cat sunt de milos). La oaie insa nu ma pricep deloc.

 

eu cumpar de aici o punga mare de cafea (in vid) ca sa avem deja cafea "in mana" cand ajungem acolo. pentru mine e esential. NU pot trai fara cafea.

@cria: Fac orice-mi ceri ca sa am si eu o particica din punga aia.

 

Ceea ce vom gasi acolo : paine (de cartofi), cartofi, ceapa palinca, branza (de oaie sau de capra), ulei, otet, sare, etc...

@beware: E vreun motiv anume pentru care ai camuflat palinca printre mancaruri? Sperai sa nu fie observata? ;))

 

Bautura. La subiectul bautura e ceva mai delicat, pentru ca nu toti beau (ex : eu) sau nu toti vor aceleasi produse, unii vor bere, altii vin, altii.....tarii mai scumpe.

Pai daca e palinca, ce nevoie mai e de tarii mai scumpe? Oricum, mai aveam si eu vreo 2L de vin de tara (na, asa-s eu, mai taran) pe care o sa-i iau cu noi sa "stropim" bestia de pe rotisor.

 

Maine lucrez pan' la ora 16:00..

Hai hai. Lasa glumele, ca nu scapi de facut treaba.

 

 

In alta ordine de idei, la ce e nevoie la aia dau si eu o mana de ajutor (bine, la spalat rufe nu ma pricep prea bine, insa trag speranta ca nu o sa fie nevoie de data asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe Iulia si eu o vad cu o nuielusha si cu zambetul ei fermecator impartind sarcinile la mosie, hihihi! da' cineva tre' sa ia in mana problemele si sa ni le dea spre rezolvare. ...una mie, una tie, ...si tot asa ;)

 

Hahahahahah !!! "Sarcinile la mosie", LOL !!!

 

Haideti mai ca sunt pasnica, chiar toti ma vedeti cu o nuielusa in mana? LOL !!! Uite macar Cria ma vede batandu-va, zambind, hahahah ! Frumos !!!! Tzuk ! Jap-Jap ! Hai mai repede cu curatatul cartofilor ! Jap una pe spinare ! (sodori pe frunti si toti gandid "bai, si ne-a avertizat Taurus ca urmeaza o dictatura!!"), Bahahaha !!!!

 

Nu sunt expert, insa am participat/ajutat deseori la taiatul porcului (exceptand partea cu injunghiatul, ca nu mai moare porcul la cat sunt de milos). La oaie insa nu ma pricep deloc.

 

@cria: Fac orice-mi ceri ca sa am si eu o particica din punga aia.

 

@beware: E vreun motiv anume pentru care ai camuflat palinca printre mancaruri? Sperai sa nu fie observata? ;))

 

Pai daca e palinca, ce nevoie mai e de tarii mai scumpe? Oricum, mai aveam si eu vreo 2L de vin de tara (na, asa-s eu, mai taran) pe care o sa-i iau cu noi sa "stropim" bestia de pe rotisor.

 

Hai hai. Lasa glumele, ca nu scapi de facut treaba.

 

 

In alta ordine de idei, la ce e nevoie la aia dau si eu o mana de ajutor (bine, la spalat rufe nu ma pricep prea bine, insa trag speranta ca nu o sa fie nevoie de data asta).

 

Rad de nu mai pot !!!!!! Mi-au dat si lacrimile !!!!! HAHAHAHAHA !!! "spalat rufe" - hahahaha, tare !!!

 

Abia astept plimbarea asta !!!!!!!!

Prevad niste riduri sanatoase pe fetzele nostre !!!!

 

Alo, grupu' eu am plecat la magazin, ca ora 17 de inchidere nu se potriveste bine cu ora 19:30 intalnirea si nu vreau sa stau pe strazi uitandu-ma la ceas. Vad ca nu a mai zis nimeni ca vrea, deci va descurcati. Pam-Pam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt expert, insa am participat/ajutat deseori la taiatul porcului (exceptand partea cu injunghiatul, ca nu mai moare porcul la cat sunt de milos). La oaie insa nu ma pricep deloc.

 

@cria: Fac orice-mi ceri ca sa am si eu o particica din punga aia.

 

@beware: E vreun motiv anume pentru care ai camuflat palinca printre mancaruri? Sperai sa nu fie observata? ;))

 

Pai daca e palinca, ce nevoie mai e de tarii mai scumpe? Oricum, mai aveam si eu vreo 2L de vin de tara (na, asa-s eu, mai taran) pe care o sa-i iau cu noi sa "stropim" bestia de pe rotisor.

 

Hai hai. Lasa glumele, ca nu scapi de facut treaba.

 

 

In alta ordine de idei, la ce e nevoie la aia dau si eu o mana de ajutor (bine, la spalat rufe nu ma pricep prea bine, insa trag speranta ca nu o sa fie nevoie de data asta).

 

* Bogdane, tu si cu mine am trecut deja de "inceputul unei frumoase prietenii", poti sa consideri rezolvata problema cafelei.

 

la partea cu bauturile subscriu: palinca, vin si alte licori autohtone cred ca bat orice ...eticheta de import.

 

Iulia, din alune se poate face un lichior, ceva? sa stiu cate culeg, ...sa-mi ramana :D

 

de porcul ala si mie mi-e mila. mai ales daca e miel sau ied. da' trecem peste partea cu injunghiatul, ii lasam pe cei care se pricep sa-si faca treaba.

 

hai ca in Pipera vad ca s-au risipit norii. ...mai am de stat ~2h la birou, daca aveam acum niste alune de rontzait, ce bine eraaaa! sa treacxa timpul odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As veni si eu (cu cortul ca sa nu derajez pe nimeni de la somn).

Am inteles ca in seara asta e intalnirea organizatorica la CityGrill in Aviatorilor.

Sper sa ajung si eu pe la 20 - 20:15, daca nu sper sa-mi lase cineva pe PM un nr de telefon si pe forum ora si locul de plecare.

 

Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* vad soareeee!!!!

(sper ca am lasat motorul cu husa pe el in parcare acasa, altfel o sa stau sa usuc shaua cu uscatorul de par :D )



Salut,

 

As veni si eu (cu cortul ca sa nu derajez pe nimeni de la somn).

Am inteles ca in seara asta e intalnirea organizatorica la CityGrill in Aviatorilor.

Sper sa ajung si eu pe la 20 - 20:15, daca nu sper sa-mi lase cineva pe PM un nr de telefon si pe forum ora si locul de plecare.

 

Thanks

 

* haide! oricum o sa stam vreo 2 ore cel putin la City Grill. numai pana ne numaram si tot o sa ne ia ceva timp, hehehe!

 

Iulia, cred ca vom umple cabana ta, sper sa reziste ;) eu vin si cu sacul de dormit la pachet, am zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Pufulet, ma confunzi, mama. La foc am stat si eu pana dupa miezul noptii (pe partea dreapta), da' tu nu-ti luai ochii de la bruneta cu ochi iverzi si cu tatuaj pe brat, stiu io. la cafea eram prima duminica, ca de obicei.

:crack: Stiu ca ai stat pana la un momentdat si dupa aia ai zis ca te retragi ca nu ai nevoie de 2 nopti de nebunie!!!!

Nu mi-am luat ochii pentru ca a facut o faza si am vrut sa vad cum reactioneaza prietenul ei, si sa-ti povestesc faza:

A zis ca tocmai a facut scoala moto si ca a fost tot timpul tentata de un dragstar de 1100cc si am mers impreuna cu prietenul ei pana la motorul meu.

Acolo avea prietenul ei un HD Crossbones - faina jucaria serios fix langa al meu, se suie fata pe motorul meu si ghici ce se intampla!??!?!

Il rastoarna peste HD :pics: Eu am sarit cu prietenul ei sa ridicam motorul meu (era sa fie un adevarat domino acolo) si ma asteptam ca baiatul sa faca urat, dar nici vorba. Eu nici atat, dupa care ne-am retras acolo langa foc si am tot povestit despre faza si despre cum oglinda mea in forma de lacrima a facut o urma frumoasa pe rezervorul HD-ului si iti dai seama ca acea intamplare a fost discutie pentru o noapte!!!

AI crezut ca eu mare PUFULET o fur pe fata si ii fac ceva, mai ales cu prietenul langa ea?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca ai stat pana la un momentdat si dupa aia ai zis ca te retragi ca nu ai nevoie de 2 nopti de nebunie!!!!

Nu mi-am luat ochii pentru ca a facut o faza si am vrut sa vad cum reactioneaza prietenul ei, si sa-ti povestesc faza:

A zis ca tocmai a facut scoala moto si ca a fost tot timpul tentata de un dragstar de 1100cc si am mers impreuna cu prietenul ei pana la motorul meu.

Acolo avea prietenul ei un HD Crossbones - faina jucaria serios fix langa al meu, se suie fata pe motorul meu si ghici ce se intampla!??!?!

Il rastoarna peste HD Eu am sarit cu prietenul ei sa ridicam motorul meu (era sa fie un adevarat domino acolo) si ma asteptam ca baiatul sa faca urat, dar nici vorba. Eu nici atat, dupa care ne-am retras acolo langa foc si am tot povestit despre faza si despre cum oglinda mea in forma de lacrima a facut o urma frumoasa pe rezervorul HD-ului si iti dai seama ca acea intamplare a fost discutie pentru o noapte!!!

AI crezut ca eu mare PUFULET o fur pe fata si ii fac ceva, mai ales cu prietenul langa ea?

 

* daaa, imi amintesc. prietenul ei era si prietenul meu. adica este, ..nu era! adica venisem toti impreuna, noi 3 si doua motoare ;) eeee, nu am crezut nimic, ziceam ca aveai ...vizibilitate redusa doar :D

 

si da, acuma imi amintesc si eu, prima noapte am fost the last "man" standing, ...apoi a doua am zis sa mai las si pe altii, hahahaha! hai ca avem ce povesti la cafeaua aia. ca la foc, nu te mai prind de data asta. fitzi-ar aeroportu' sa-ti fie! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* daaa, imi amintesc. prietenul ei era si prietenul meu. adica este, ..nu era! adica venisem toti impreuna, noi 3 si doua motoare eeee, nu am crezut nimic, ziceam ca aveai ...vizibilitate redusa doar :D

 

si da, acuma imi amintesc si eu, prima noapte am fost the last "man" standing, ...apoi a doua am zis sa mai las si pe altii, hahahaha! hai ca avem ce povesti la cafeaua aia. ca la foc, nu te mai prind de data asta. fitzi-ar aeroportu' sa-ti fie! :P

Cunosc sentimentul de ultimul om pe baricada (de obicei imi place sa fiu eu ala!!!) dar de multe ori ajungi dupa party.

Dar de Luni sunt in concediu si iti dai seama ca Rasnovul 6-8 septembrie o sa fie 2 nopti pline de ceata :stuck:, chiar ajungeti careva acolo?

Imi cer scuze ca n-am povestit atunci mai mult (la Miercurea Nirajului) VIZIBILITATEA ASTA!!!!

Un prieten m-a rugat sa-l ajut si i-am promis ca il ajut cu bagaje si dinastea de la aeroport cu masina personala, el vine de pe vas de cruaziera dupa 6 luni de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costum de ploaie : checked ! (cam mare masura M, dar...eh...probabil o sa plezneasca dupa ce mancam purcelu', haha)

 

Am vorbit cu verisoru'. El cam are dreptate....a zis ca ce vrem noi, animal la rotisor, invartit si tot invartit, dureaza ORE pana se face. Acum imaginati-va ca ajungem la cabana obositi in infometati, cat dureaza pana il transam, pana il rotisam....o sa ne gaseasca a doua zi verisoru' pe toti lesinati p-acolo, pe langa carnea cruda, hahah.

 

Cred ca tot la fripturi pe gratar ramanem.

 

Mi-a zis ca deja gasise un miel, dar maine dimineata se duce in targ, si ne ia ce ii spunem noi sa ia, deci trebuie sa ne decidem : purcel sau miel, sau amandoi? Eu bifez si pt amandoi, suntem multi si tot asta mancam si duminica dimineata, plus...daca mai ramane luam la pachet.



Salut,

 

As veni si eu (cu cortul ca sa nu derajez pe nimeni de la somn).

Am inteles ca in seara asta e intalnirea organizatorica la CityGrill in Aviatorilor.

Sper sa ajung si eu pe la 20 - 20:15, daca nu sper sa-mi lase cineva pe PM un nr de telefon si pe forum ora si locul de plecare.

 

Thanks

 

Oh-oh! Avem un mic soricel sforaitor? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* gata! a sosit timpul sa parasesc cladirea. ne vedem la Grill. City Grill :)

Iulia, cum ne potrivim noi la gusturi! si are dreptate verisorul: nu prea ne ajunge timpul de protzap.

deci, ramanem pe fripturi la gratar, de porc si oaie. sa luam niste condimente, ceva? eu am un magazin libanez in cartier, as putea sa ma opresc pe drum si sa iau un plic cu arome de la ei, sunt dementiale ptr. oaie. si pentru om ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* gata! a sosit timpul sa parasesc cladirea. ne vedem la Grill. City Grill :)

Iulia, cum ne potrivim noi la gusturi! si are dreptate verisorul: nu prea ne ajunge timpul de protzap.

deci, ramanem pe fripturi la gratar, de porc si oaie. sa luam niste condimente, ceva? eu am un magazin libanez in cartier, as putea sa ma opresc pe drum si sa iau un plic cu arome de la ei, sunt dementiale ptr. oaie. si pentru om ;)

 

...si pt om, hahaha.

Ia daca zici tu ca sunt bune. Eu nu mananc nici piperat nici usturoiat nici condimentat. Doar sare. Dar pot eu sa-ti interzic tie sa pui ce vrei pe frupturica ta? (acu' scot nuielusa, jap-jap!), LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...