Sari la conținut

Yamaha r6 2010


yamaha 608
 Share

Postări Recomandate

Buna. Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia...dar a-s avea si eu o intrebare in legatura cu acest moto din timisoara an 2010 .. daca cunoasteti ceva despre moto.. orisice informatie buna/rea .. astept.. mersi..

post-72185-0-00347400-1377687369_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru achiziție!

Motocicleta e OK și ai luat-o la un preț corect!

Am înțeles că știi de micile „probleme”; toate se pot rezolva, relativ simplu și ieftin (ținând totuși cont că e un R6 2010). Trebuie doar să găsești pe cineva serios, care știe ce are de făcut.

Ai maaare grijă, mai ales că ești începător! Alții au pățit-o cu viespea asta turbată; deși are traction control, e foarte brutală pe accelerare și frânele necesită multă finețe și precizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru achiziție!

Motocicleta e OK și ai luat-o la un preț corect!

Am înțeles că știi de micile „probleme”; toate se pot rezolva, relativ simplu și ieftin (ținând totuși cont că e un R6 2010). Trebuie doar să găsești pe cineva serios, care știe ce are de făcut.

Ai maaare grijă, mai ales că ești începător! Alții au pățit-o cu viespea asta turbată; deși are traction control, e foarte brutală pe accelerare și frânele necesită multă finețe și precizie.

 

Traction Control pe R6? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

High voltage știe ceva ce noi nu știm. De exemplu pretul

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=535701&selpic=3&zoom=1#foto probabil despre aceasta moto e vorba

 

si r6 si alb si fara toba.....cocktailul perfect pentru un motococalar plin de $$.. Probabil sa plictisit si l-a vandut unui samsar din timisoara.Cam asa vad eu lucrurile..

 

Felicitări pentru achiziție!

Motocicleta e OK și ai luat-o la un preț corect!

Am înțeles că știi de micile „probleme”; toate se pot rezolva, relativ simplu și ieftin (ținând totuși cont că e un R6 2010). Trebuie doar să găsești pe cineva serios, care știe ce are de făcut.

Ai maaare grijă, mai ales că ești începător! Alții au pățit-o cu viespea asta turbată; deși are traction control, e foarte brutală pe accelerare și frânele necesită multă finețe și precizie.

Nou nu inseamna neaparat bun .Mai ales in ziua de azi ,cand vehiculele sunt construite dupa filosofia consumerista din materiale reciclate ..rezulta niste gunoaie sinistre! (din pacate valabil si pt moto din ce in ce mai mult)

Ce inseamna "mici probleme"?daca are batai in motor ,benzina si chibrit ii trebuie nu mecanic priceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cu cine te cerți?

Vorbești total aiurea! R6-le de la București nu are nicio treabă cu cel cumpărat de yamaha 608 din Timișoara; adică ăsta - http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=530193&selpic=0&zoom=1#foto

Motocicleta a fost cumpărată tot de la cineva din Timișoara, anul trecut prin septembrie/octombrie, în stare perfectă; doar că băiatu' care a luat-o nu avea nicio tangență cu motocicletele sau motociclismul și a căzut cu ea după nici 500 Km.

Nu are și nu a avut nicio problemă mecanică, mai ales la motor; motocicleta a fost verificată de către cumpărător la MotorZone. Singurele probleme sunt la carene, pentru că unele din ele sunt aftermarket și din păcate au o calitate slabă (China), eroare motor în bord din cauza lipsei termistorului (senzor temperatură) de pe air duct și geometria furcii/roții față - de asta am zis că ar trebui văzută de cineva care știe ce are de făcut, fără să ajungă la schimbat de furcă și alte nebunii. Furca trebuie doar revizuită, în special cuzineții și jugul, senzorul de temperatură se poate schimba lejer cu un termistor de valoare echivalentă (se găsește la magazinele de componente electronice și costă 5 lei, nu 100E ca cel original, doar că nu e turnat în plastic și nu are conectorul acela specific - oricum motocicleta merge și fără... nu 100% optim, dar oricum e o diferență foaarte mică), iar carene se pot găsi (cu 700E se găsesc seturi complete, care sunt aproape identice cu originalul), dar sunt bune și astea... mai ales că, aproape sigur, va fi din nou tăvălită, de noul proprietar.

Tineți cont că prețul a fost unul mai mult decât corect (evident mai mic decât cel din anunț) și cu încă ceva pe lângă poate fi adusă la starea pe care o avea când a ieșit din fabrică.

 

Drumuri bune și să te bucuri sănătos de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbești total aiurea!

Oare ?Ok ,am gresit linkul in rest am avut dreptate (a fost a unui motococalar + o luunga lista de probleme ) ...Zi buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca o pot vinde :)) Dupa toate cele scrise aici de voi .



Apropo de furca .. Zicea ala de la MOTORZONE sau cum o fii.. ca daca trag de ea.. o sa imi vobleze..si alte minuni... si interesant k am mers cu ea 278 si nu mi-a voblat nimic !!!!! Merge ferm si drept...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca o pot vinde :)) Dupa toate cele scrise aici de voi .

 

Apropo de furca .. Zicea ala de la MOTORZONE sau cum o fii.. ca daca trag de ea.. o sa imi vobleze..si alte minuni... si interesant k am mers cu ea 278 si nu mi-a voblat nimic !!!!! Merge ferm si drept...!!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ?Ok ,am gresit linkul in rest am avut dreptate (a fost a unui motococalar + o luunga lista de probleme ) ...Zi buna !

Ceea ce pentru tine este o comoara, pentru mine ar putea fi un gunoi... gusturile nu se discuta. Eu vad o motocicleta curata, toba stock, fara stickere gen: sport, tuning, turbo, $$... nu inteleg ce vezi cocalar in asta, sau cum ti-ai dat seama ca i-a vandut-o unui samsar, ori erai beat cand ai scris asta, ori vrei atentie si habar n-ai cum sa te bagi in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...