Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

v-am zis de mai multe ori, amortizorul de s1000rr merge la fix, nu modifica inaltimea , trebuie doar majorate gaurile, fara dogbones

costa la fel sau mai putin decat un amortizor de r6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti montezi pana la urma amortizor spate de R6 zi-ne si noua impresiile, dupa ce te dai cu motocicleta modificata. poate ne molipsesti si pe noi.

Fiind mai tare arcul (implicit amortizor aferent),te ajuta pe viraje si la plecari mai in fortza(nu mai descarca spatele) .La denivelari lucreaza fata si spatele concomitent(cu suspensia fata nemodificata dar in mintile ei).Cu pasager si bagaje nu se mai lasa mult spatele.

 

v-am zis de mai multe ori, amortizorul de s1000rr merge la fix, nu modifica inaltimea , trebuie doar majorate gaurile, fara dogbones

costa la fel sau mai putin decat un amortizor de r6

 

 

Amortizorul bmw s1000rr 2010-2011 este cu 8mm mai lung si 2012-2013 este cu 12mm mai lung implicit trebuie alte dogbones mai lungi,lucru care face sa se simta mai rigida de spate, fata de amortizorul r6 2006-2007 .Nu trebuie largita gaura superioara la cel de s1000rr dar distantiere tot trebuie.

 

 

PS_ Cateva poze din ultima tura.6% a consumat facand un calcul total.

post-4659-0-18494700-1435045393_thumb.jpg

post-4659-0-84931800-1435045405_thumb.jpg

post-4659-0-12520600-1435045813_thumb.jpg

post-4659-0-48636700-1435045937_thumb.jpg

post-4659-0-86147000-1435045951_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

intrebare: care dintre ele e mai ok?


» Post actualizat in 26 Jul 2015 17:16

http://fazer1000.yuku.com/topic/3408/R1-Fork-Conversion-Guide#.VbUVi_l6BWE

 

imi zice careva care se pricepe exact carei faza aici. ce furca de r1 tr sa iau. ca mi-am prins urechile

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa bag fz6 fazerul la vanzare in toamna sau primvara,vreau sa raman tot pe gama fazer,dar de 1000,vroiam an 2008-2011,dar am vazut ca preturile sunt destul de piperate,si m-am gandit de ce nu fazerul de 800 ?are look foarte fain,cuplu destul de mare,cu vro 20 nm mai mare decat fz6,dar nu prea stiu nimic despre modelul asta,am vazut ca la preturi sunt mult mai accesibile decat fazerul de 1000,nu imi place faceliftul la fazer 1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e bun anuntul...m-am uitat pe moto.it si am vazut preturi destul de mari la fazer 1000,din romania nu as vrea sa cumpar...motivul il stiti si voi,fazer 8 imi place ca pastreaza faceliftul de fazer 6,nu stiu insa de fiabilitate,e o motocicleta mai noua,aici vreau sa oscilez intre fazer 800,fazer 1000 sau tdm 900 dar mie teama ca are vibratii prea mari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e bun anuntul...m-am uitat pe moto.it si am vazut preturi destul de mari la fazer 1000,din romania nu as vrea sa cumpar...motivul il stiti si voi,fazer 8 imi place ca pastreaza faceliftul de fazer 6,nu stiu insa de fiabilitate,e o motocicleta mai noua,aici vreau sa oscilez intre fazer 800,fazer 1000 sau tdm 900 dar mie teama ca are vibratii prea mari

dupa 4L o sa ai un feeling ciudat pe 2L :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare: care dintre ele e mai ok?

» Post actualizat in 26 Jul 2015 17:16

http://fazer1000.yuku.com/topic/3408/R1-Fork-Conversion-Guide#.VbUVi_l6BWE

 

imi zice careva care se pricepe exact carei faza aici. ce furca de r1 tr sa iau. ca mi-am prins urechile

am schimbat azi telescopu spate. cu aceleasi dogbones 13 cm intre gauri coboara cam 1- 2 cm moto. ajung cu picioarele mai bine pe jos. se vede ca e mai scurt putin cel de r6. dupa o tura scurta : se simte diferenta pe spate. revin cu pareri dupa un drum calumea. urmeaza furca fata. r1 2001.

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto motocicleta am vazuto,are exact ce imi trebuie,adica carene,imi mai trebuie un topcase si lets eat some km :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto motocicleta

 

Mi se pare un pic dubios kilometrajul. Este o motocicleta din 2007, cu doar 7000 km, cu coloristica schimbata, dar kit de suporti laterali givi montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza vopseaua bro,ci motorul sa fie bun si sa aibe compresie,fz6 meu e tot revopsit,si nici vopseaua care i-au dato nu e cn stie ce,dar nu ma interesat daca a fost cazuta sau nu,motorul merge ceas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza vopseaua bro,ci motorul sa fie bun si sa aibe compresie,fz6 meu e tot revopsit,si nici vopseaua care i-au dato nu e cn stie ce,dar nu ma interesat daca a fost cazuta sau nu,motorul merge ceas

 

Nu m-ai inteles. Daca dai 5000 de eur pe o motocicleta a carei valoare este 7500... ceva e suspect. Si de-acolo incep intrebarile. Nu dau doi bani pe motorul cu compresie super ok daca cadrul a fost lovit si e fisurat sau indoit, fie si numai 2mm, pe care te asigur eu ca nu-i vei vedea veci, daca a fost resablat. Poate ii vei simti. Plus ca la doar 7000 km, de ce nu ar avea vopseaua originala? Eu pe-a mea vreau sa o vopsesc la 35-40 k, si aia pt ca in 3 ani vopseaua suporta multe "accidente"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7500 iti iei deja 2009-2011 fazer 1,mi se pare un pret corect cel pe care il cere,si sunt sigur ca mai lasa la pret 100-200 €,acu sa nu aibe probleme cum zici si tu

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...