Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

Putem face o Piatra Craiului,urmata de un Sinteuring,o Vale a Ariesului,Remetea,doar ca drumul e puscat pe alocuri.

Ce spui Florine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frumoase planuri,soare sa avem si sa nu muncim de 1 mai (unii),ca daca ar fi sa fie asa perfect,eu as veni dar mai mult de 2 zile nu as putea sa stau,si la cate beri are de primit dnu cristi ,posibil sa il imbatam :P

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! E primul meu post desi urmaresc de ceva vreme forumul... Deocamdata nu stiu sa incarc poze, insa va fac cunoscut ca de ziua femeii(haha) mi.am tras o bunaciune de FZ1s roscata despre care s.a vorbit pagina anterioara(multumesc userului tyby_90)

Nu sunt la primul agregat de acest fel, anul trecut avand o experienta nefasta cu modelul 2006. E mult de scris despre mizeriile de la Euroins... Pana o.i scoate ceva de la ei am tinut sa ma bucur de placerea condusului, asa cum numai FZ1 ti.o poate oferii. Astea fiind zise sper sa ma acceptati in grupul vostru online. Multumesc si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! E primul meu post

bine ai venit in grup!

 

 

............) mi.am tras o bunaciune de FZ1s roscata ........

sa ai noroc de ea!

si pana nu ne pui poze, oricum nu te credem! :)

 

Deocamdata nu stiu sa incarc poze

quote > more reply options > attach file(s)

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare camarazi! V.am promis cateva poze cu noua achizitie si ...dupa lupte seculare care au durat stiti voi...iat.o/ Nu,n.am stat la coafor,doar ce v.am zis online.ul nu.i punctul meu forte.Dupa cum se vede este inscrisa provizoriu,urmand ca pana in iunie sa.i fac buletin de Giurgiu.Hai cu sezonu'

post-95456-0-73572500-1489686938_thumb.jpg

post-95456-0-53844200-1489686949_thumb.jpg

post-95456-0-71968300-1489686961_thumb.jpg

post-95456-0-25529400-1489686971_thumb.jpg

post-95456-0-94319100-1489686982_thumb.jpg

post-95456-0-07417200-1489686991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Da scapa de initialele alea stil autobaza/oser/dorel aka marcel. Ia niste stickere oem, sau lasa fara. E mai bine...

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare camarazi! V.am promis cateva poze cu noua achizitie si ...dupa lupte seculare care au durat stiti voi...iat.o/ Nu,n.am stat la coafor,doar ce v.am zis online.ul nu.i punctul meu forte.Dupa cum se vede este inscrisa provizoriu,urmand ca pana in iunie sa.i fac buletin de Giurgiu.Hai cu sezonu'

Frumoasa rau,sa ai grija de e,toba ai luat-o de noua? cat ai dat pe ea???

 

Promit sa pun si eu de curand poze cu a mea,azi trebuie sa ajunga

» Post actualizat in 17 Mar 2017 12:04

grija de ea,scuze scriu dupa telefon si mai gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am promis,cateva poze,scuze calitatea slaba dar pozele nu au fost facute de mine,nici macar nu eram acolo cand a venit mobra,eram la sapa,sunt foarte fericit si incantat,arata mult mai bine in realitate,motocicleta este perfecta si impecabila cum a descris dnul Cristi caruia ii multumesc din tot sufletul si toata inima si raman dator sper nu prea mult timp.

Urmeaza:sa fac actele

revizie totala chiar daca schimb unele consumabile care nu ar trebuii schimbate,ii schimb uleiul,filtrul de aer,ulei cu unu K&n,furca tot ce inseamna ulei si semeringuri/praf tot,desi nu curge nimic vreau sa fiu sigur,bujiile o sa le verific,are baterie pe gel volton noua(nu stiu cat de bu e sunt bateriile pe gel)

mai urmeaza sa ii montez kit topcase shad sh48 si stop aftermarket ,am cumparat gume pilot power 3 iar pe viitor am in plan sa cumpar ori carenele laterale sa o fac Gt ori ii cumpar bugspoiler + low fairing,parbrizul cu unul aftermarket ori double buble ori unul touring,mansoanele cu unele ori negre sau albastre ,shaua o retapitez sigur si o sa ma gandesc daca ii pun si o topa Leovince sau Akrapovic.

Sper ca in 2 saptamani sa rezolv cu toate si sa ies cu ea,sunt cam limitat cu timpul,dar pana atunci poate se mai si incalzeste si promit a o sa revin cu poze/ video cu ea cand e gata :)

post-56511-0-51710100-1489770534_thumb.jpg

post-56511-0-83436100-1489770560_thumb.jpg

post-56511-0-35539400-1489770582_thumb.jpg

post-56511-0-64609400-1489770595_thumb.jpg

post-56511-0-06549700-1489770614_thumb.jpg

post-56511-0-51662500-1489770669_thumb.jpg

post-56511-0-94198400-1489770687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La furcile fata,DACA simeringurile de ulei NU curg,schimba doar uleiul si eventual vezi daca protectiile de praf sunt crapate,le schimbi!

Este asa cum am descris-o?

Eu folosesc baterii Volton de ani de zile si n-am avut nicio problema.

Eu iti recomand sa schimb punctual urmatoarele:

1.Ulei motor si filtru;

2.Filtrul de aer(recomand cel OEM-la ce praf avem in aer,il vei curata foarte des si pe deasupra,banuiesc ca nu faci performanta...);

3.Antigel;

4.Ulei in suspensia fata;

5.Lichid frana fata si spate;

6.Anvelope.

Restu' dupa astea!

Eu,cel putin,asa as face. :)

 

PS:Arunca dracu' suportu' ala de numar si da jos autocolantul de pe aripa fata!!!Daa' iute de tot! :peace:

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cristi am uitat se mentionez ca schimbarea antigelului si a lichidului de frana sunt si ele in plan,stickerele cu sermoto o sa fie date jos desigur,filtru de aer doar Oem voi folosi,dar suportul de numar il voi pastra,personal imi place.

Descrierea ta se pupa bine cu ce am cumparat,sunt foarte multumit si o ador!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,amu ca s-o dat concluzia,iti doresc kilometri multi si sanatosi!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ma baieti! Pentru asta exista comunitate - sa ne ajutam intre noi cand e cazul!

 

@Cristi

toata stima si respectul!

 

@Sonyy

omule, sa o plimbi sanatos si sa te bucuri de fiecare kilometru facut in saua ei!

 

@Superbec

na ma, na, ca se poate! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,amu ca s-o dat concluzia,iti doresc kilometri multi si sanatosi! :ok:

Multumesc multumesc,sa dea dzeu sa fie si la tine la fel omule.

» Post actualizat in 17 Mar 2017 19:33

Bravo ma baieti! Pentru asta exista comunitate - sa ne ajutam intre noi cand e cazul!

 

@Cristi

toata stima si respectul!

 

@Sonyy

omule, sa o plimbi sanatos si sa te bucuri de fiecare kilometru facut in saua ei!

 

@Superbec

na ma, na, ca se poate! :)

Mersi men,poate ne vedem dupa ce o rezolv la o barfa ,un suc ceva,ca bikerii de la noi de pe aici din cartier nu prea mai misca nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ma baieti! Pentru asta exista comunitate - sa ne ajutam intre noi cand e cazul!

 

@Cristi

toata stima si respectul!

 

@Sonyy

omule, sa o plimbi sanatos si sa te bucuri de fiecare kilometru facut in saua ei!

 

@Superbec

na ma, na, ca se poate! :)

Corect!:ok:

 

Multamn fain de aprecieri!

 

V-am zas io ca la sermoto din 100 de mobre,doar 1 e reala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa rau,sa ai grija de e,toba ai luat-o de noua? cat ai dat pe ea???

 

Promit sa pun si eu de curand poze cu a mea,azi trebuie sa ajunga

» Post actualizat in 17 Mar 2017 12:04

grija de ea,scuze scriu dupa telefon si mai gresesc.

Multumesc,asemenea si tie! Uite ca mai sunt si oameni satisfacuti,desi isi fac cumparaturi de la distanta,ma refer la tine desigur. Stiu ca aveai de ceva vreme in vizor o astfel de mobra,cum se face ca roscata asta nu ti.a cazut cu tronc? In ce priveste toba,e supravietuitoare de pe Fz-ul precedent. Hai cu primavara adevarata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Finule,daca vin baietii de 1 Mai la Cluj,poate te lipesti si mataluta de ei...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Erau putine culori care imi placeau la fz1 fazer,uite poze cu ce cautam,vroiam in primul rand cu cadrul negru,iar a ta il are gri si era mai scumpa decat a mea

 

Multumesc,asemenea si tie! Uite ca mai sunt si oameni satisfacuti,desi isi fac cumparaturi de la distanta,ma refer la tine desigur. Stiu ca aveai de ceva vreme in vizor o astfel de mobra,cum se face ca roscata asta nu ti.a cazut cu tronc? In ce priveste toba,e supravietuitoare de pe Fz-ul precedent. Hai cu primavara adevarata!

» Post actualizat in 18 Mar 2017 11:34

Nu stiu cum am postat dupa telefon ca o iesit o cacealma...intelegeti si voi

» Post actualizat in 18 Mar 2017 13:42

Bravo mah , felicitari , s-o calaresti sanatos !!!

Mersi frumos,asa am sa fac !!

post-56511-0-60180600-1489836614_thumb.png

post-56511-0-93980700-1489836622_thumb.png

post-56511-0-27145700-1489836631_thumb.png

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare camarazi! V.am promis cateva poze cu noua achizitie si ...dupa lupte seculare care au durat stiti voi...iat.o/ Nu,n.am stat la coafor,doar ce v.am zis online.ul nu.i punctul meu forte.Dupa cum se vede este inscrisa provizoriu,urmand ca pana in iunie sa.i fac buletin de Giurgiu.Hai cu sezonu'

 

 

Dupa cum am promis,cateva poze,scuze calitatea slaba dar pozele nu au fost facute de mine,nici macar nu eram acolo cand a venit mobra,eram la sapa,sunt foarte fericit si incantat,arata mult mai bine in realitate,motocicleta este perfecta si impecabila cum a descris dnul Cristi caruia ii multumesc din tot sufletul si toata inima si raman dator sper nu prea mult timp.

Urmeaza:sa fac actele

revizie totala chiar daca schimb unele consumabile care nu ar trebuii schimbate,ii schimb uleiul,filtrul de aer,ulei cu unu K&n,furca tot ce inseamna ulei si semeringuri/praf tot,desi nu curge nimic vreau sa fiu sigur,bujiile o sa le verific,are baterie pe gel volton noua(nu stiu cat de bu e sunt bateriile pe gel)

mai urmeaza sa ii montez kit topcase shad sh48 si stop aftermarket ,am cumparat gume pilot power 3 iar pe viitor am in plan sa cumpar ori carenele laterale sa o fac Gt ori ii cumpar bugspoiler + low fairing,parbrizul cu unul aftermarket ori double buble ori unul touring,mansoanele cu unele ori negre sau albastre ,shaua o retapitez sigur si o sa ma gandesc daca ii pun si o topa Leovince sau Akrapovic.

Sper ca in 2 saptamani sa rezolv cu toate si sa ies cu ea,sunt cam limitat cu timpul,dar pana atunci poate se mai si incalzeste si promit a o sa revin cu poze/ video cu ea cand e gata :)

 

Foarte frumoase amandoua! Felicitari!!

 

Eu nu m-am mai complicat cu numere rosii ca oricum nu aveam tot echipamentul inca. Luni ajung casca/manusile , marti ghetele si numerele :D

 

Mi-a dat carenele de GT jos ca sa intre crash pads (inca nu le-am cumparat) si acum tre sa iau bucatile alea din lateralul radiatorului. (radiator side covers)

 

M-am uitat pe net ...dar probabil nu am stiu cum sa caut ...oare chiar nu se poate pune crash pads cu tot cu carene fara sa le gauresc?

 

P.S - Poze voi pune marti cand ma duc sa o iau.

Editat de Robbie222
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...