Sari la conținut

Yamaha R1 2007


HaOsSs
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor !!! de curand am cumparat acest R1 2007 nu am nici 2 saptamani si am realizat ca ceva nu este in regula cand ii dau gaz calumea sub 3500 Rpm tremura motocicleta (in mers), peste 3500Rpm motocicleta merge ca uns !

poate stie cineva daca s'a mai comfruntat cu asa sa posteze multumesc frumos !!!

Editat de HaOsSs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe loc nu tremura ! decat in mers ! dar si dupa loc cand ii dau gazuri parca are o retinere

 

am fost la cineva si mi'a spus ca ar fii din ambreiaj

Editat de HaOsSs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face la fel si cand motorul e la peste 90 grade celsius si sub aceasta temperatura?

 

I-ai testat compresia? Sa nu cumva sa ai vreo surpriza neplacuta sa bubuie sub tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motorul tau are supapa exup in evacuare ar putea fi de acolo. Pe motoarele cu exup mai vechi decat al tau e adevarat, am intalnit fenomenul cand supapa nu era bine reglata si lasa libera evacuarea in forja prea tarziu. Nu stiu al tau daca are dar simptomele erau cele descrise de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca motoru ala are o turatie la relantii de 1500 de ture...la 3500 abea iese din "amorteala" ... nu vreau sa fiu nesimtit, dar cred ca daca ti'ai luat R1 sti cam cu ce se mananca un motor...si cand trage bine..in ce ture etc...ai aceleasi simtome ca mine la masina mea cu motor de 1.6 la sub 1500 de ture...bag picioru in ea, huruie ca dreacu si o simt cum tremura...numai sta la ture dalea mici sau daca mergi asa incet nu da in gaz tare...i'al mai incet si aia e :) nu trebuie sa fie o problema...pur si simplu tu nu ai cuplu la turatia aia...intalneste'te cu cineva care are R1 an similar cu al tau si da'te o tura cu el intr'o parcare si vezi diferenta (daca este una)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce treapta de viteza face asa?

chiar si in treapta 1

 

Daca motorul tau are supapa exup in evacuare ar putea fi de acolo. Pe motoarele cu exup mai vechi decat al tau e adevarat, am intalnit fenomenul cand supapa nu era bine reglata si lasa libera evacuarea in forja prea tarziu. Nu stiu al tau daca are dar simptomele erau cele descrise de tine.

o sa ii scot maine supapa sa vad daca se comporta la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata.

 

 

umbla din meniu la injectoare si le setezi pe acceasi cota (intre 5-9 depinde cat agresiva o vrei).

nu gasesc videoclip dat nu e greu.

 

schimba bujiile.

 

btw. vreunul din fostii prop din carte a fost Radu ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu' care s-a trezit, auzi tu ambreiajul... :))))

De cateva zile m-am reapucat de forum ...

 

Bine ca avem cel mai mare impatimit de Honde printre noi.

 

Daca incerci sa o tii constanta la aceea turatie .. cand spui tu ca tremura ... se aude ca si cum ar merge in mici suturi ? Adica smuceste putin ? Sau merge lin ... si doar tremura ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile m-am reapucat de forum ...

 

Bine ca avem cel mai mare impatimit de Honde printre noi.

 

Daca incerci sa o tii constanta la aceea turatie .. cand spui tu ca tremura ... se aude ca si cum ar merge in mici suturi ? Adica smuceste putin ? Sau merge lin ... si doar tremura ?

cand o tin constanta la turatiile acelea nu se smuceste merge lin doar cand bag mana in gaz calumea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...