Sari la conținut

Sambata 26.10, Cheia-Siriu- Season finale


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Ma uit la vreme si ma iau nervii! Ma duc sa scot motoreta de la naftalina si mai vreau doua zile de moto weekendul asta!

 

Dupa cum arata temperaturile merge o Cheia-Siriu de final de sezon.

 

Ne strangem la 10,30 la Agip Otopeni inainte de aeroport (alimentat,cafea,tigari) si la 11 bagat cheia si plecat.

 

Ritm alert dar nu "blana orbitoare", la ora 20 am un event in Bucuresti, asa ca intoarcerea pe la maxim 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Season's never over . Distracţie! Şi nu le mai garaţi anticipat, aşteptaţi până stă zăpada 2 săptămâni pe şosea şi-apoi le băgaţi la naftalină :)

de fapt pt tine sezonul nu se termina :) superrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene ..dar anul asta nu prea s-a mai mers la dalboka .. uat zã mama naibii?? va corup la o bg duminca?

E departe Dalboka...desi daca tot mergem la Calarasi am putea trece cu bacul...nu stiu ce sa zic, parca e prea complicat si prea departe. Desi drumul de la Silistra-Dobrich-Balcik mi s-a parut misto de moto, l-am facut cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E departe Dalboka...desi daca tot mergem la Calarasi am putea trece cu bacul...nu stiu ce sa zic, parca e prea complicat si prea departe. Desi drumul de la Silistra-Dobrich-Balcik mi s-a parut misto de moto, l-am facut cu masina.

@Niko, Metal H. va recomand Buc-Calarasi-Silistra-Ruse-Buc cu papica in Tutrakan (vizavi de Oltenita), mancare buna, drum destul de bun si liber.

 

Cateva poze facute la tura din 20.10.2013:

 

post-40304-0-26042900-1382693924_thumb.jpgpost-40304-0-44435600-1382693913_thumb.jpgpost-40304-0-04841100-1382693878_thumb.jpgpost-40304-0-83914500-1382693866_thumb.jpgpost-40304-0-50530100-1382693901_thumb.jpgpost-40304-0-15090900-1382693938_thumb.jpgpost-40304-0-27169300-1382693858_thumb.jpgpost-40304-0-06102400-1382693891_thumb.jpg

 

Duminica cred ca mai invart si eu roata dar inca nu m-am hotarat unde :cheers: .

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, tu nu zici rau deloc acolo ce zici tu acolo... :)

 

http://goo.gl/maps/kyB6E

 

Cum e drumul pe la bulgari, intre Silistra si Ruse?

Destul de bun spre f. bun, fara POLITIE ( noi nu am dat de ei) si se poate merge destul de sustinut,..................si poti sa te duci direct Calarasi fara Oltenita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la asa un drum si mai ales ca e vorba de mancare buna.

Eram sigur ca tu mergi mai mult pentru mancare :blbl:

 

Leva puteti lua de la casele de schimb valutar din Silistra, imediat cum treci de vama pe dreapta.

 

Dap,pare interesant si nu am mai fost pe Silistra-Ruse, poate bagam asta duminica.

Da, e un drum mai bun decat de la Calarasi la Giurgiu pe la noi, ....daca nu ai chef de Veliko sau Dalboka si vrei sa invarti roata spre sud, e foarte OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleaca pe siriu si retur pe cheia

cheia are mai multe zone umbrite unde gasesti ud si dupa pranz

Nu-mi place "tura cu capul in jos". Imi plac curbele pe urcare mai mult, mai ales Siriul. Cred ca e destul de cald azi incat sa se usuce pana la 12-1 cand ajungem in zona.

Oricum,e plimbare, mai putem lua si o balta sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigur ca tu mergi mai mult pentru mancare :blbl:

M-ai ghicit Dane, dar tu esti de vina ca ai pus asa poze si am poftit mai ceva ca o gravida.

 

P.S. Am stricat topicul omului ca el vroia pe Cheia si noi il sucim spre Bulgaria.

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru maine asfalt uscat.

Eu apar Duminica.

Pai faceti un topic pentru duminica cu variantele, abia astept sa vad cum va dati cu parerile! :crack:

 

Hai ca vad ca entuziasmul este debordant ca deobicei, asa ca schimbam ora si locul de plecare ca sa nu merg chiar singur.

Mai e un grup care se strange la Petrom-ul de la fantana Miorita la ora 10.00 cu plecare la 10,30. Cine vrea sa vina ne vedem acolo.

 

P.S. Sabina, cei de la fantana Miorita cel mai probabil sunt incepatori si fac doar Cheia dus-intors asa ca ai pe cine sa alergi!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...