Sari la conținut

Compatibilitati pt. piese de schimb


gn77b
 Share

Postări Recomandate

as fi postat la alt topic dar n-am gasit unde ar merge. am descoperit ca partzilla.com are o treaba f utila, pt. fiecare piesa originala arata toate modelele pe care e folosita. unele sint pe zeci de modele. daca vrei sa iei o piesa SH si nu gasesti/e prea scumpa/etc poti sa cauti dupa alte modele.

 

exemplu: http://www.partzilla.com/parts/detail/suzuki/SP-59210-32C70.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea pe undeva dreptate frigider.

daca de exemplu ai un motor pe care-l dezmembrezi, fara sa-ti cistigi piinea din asta, poate sa ajute sa listezi toate modelele compatibile sau sa stie cum sa le caute cumparatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca apar doar motocicletele vandute pe piata din US.

 

Nu gasesti Hornet , Z750 sau altele.

Ia cauta Honda 599, ZR750/1000, altele ... in proportie de 90% ce ai in Europa ai si in America, cel putin la europene japoneze, uneori numele difera.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am cautat piese moto recent, dar la piesele auto multe saituri au o asemenea listare la fiecare piesa:

 

pret poza apoi jos lista cu modele de masini compatibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a interesat la alta marca, dar la Kawasaki, pe site-ul oficial, daca cauti o piesa si apesi pe codul ei o sa iti apara toate modelele pe care se potriveste. In mod sigur si la celelalte marci e la fel. Cum s-a zis, cei care sunt implicati in domeniu, stiu asta de mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a interesat la alta marca, dar la Kawasaki, pe site-ul oficial, daca cauti o piesa si apesi pe codul ei o sa iti apara toate modelele pe care se potriveste. In mod sigur si la celelalte marci e la fel. Cum s-a zis, cei care sunt implicati in domeniu, stiu asta de mult timp.

Unii mai schimba codurile de la un an la altul, automat si pretul desi piesa e identica. Spre exemplu la Cb500, suport de maneta de ambreiaj, la modelul 94 avea un cod si costa la un momentdat 18 euro fara TVA, tot la Cb500, dar modelul 97, codul era altul si pretul era in jur de 12 euro fara TVA. La Can-Am (BRP/Bombardier) codurile difera de la an la an, pretul nu foarte mult, doar ca mai sunt situatii cand intr-un an la un model dau si subansamble dintr-un ansamblu de piese, iar anul urmator schimba codurile si nu mai gasesti decat ansamblul complet de cumparat.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca apar doar motocicletele vandute pe piata din US.

 

Nu gasesti Hornet , Z750 sau altele.

 

Pentru modele de europa, aceeiasi treaba o indeplineste si motorcyclespareparts.eu - adica iti arata la fiecare piesa toate motocicletele pe care se potriveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...