Sari la conținut

Se poate pune ulei hidraulic intr-o furca moto ?


teofil
 Share

Postări Recomandate

dragul meu Teofi, in spiritul sarbatorilor iti fac cadou un litru de ulei de furca marca bel-ray.

 

Servisarea suspensiei de fata este un lucru important, ea influenteaza directia si eficienta franarii si, de asemenea, in cazul motocicletelor de teren amortizarea micilor denivelari si preluarea progresiva a socului in cazul unei sarituri. cu totii stim ca zborul prin aer nu a cauzat niciodata probleme, impactul violent cu planeta a fost sursa necazurilor....

 

Astept datele de contact si indicativul dorit pe pm. daca te pot ajuta in alegerea uleiului trebuie sa imi spui la ce motoreta il folosesti si cam in ce regim mergi :)

 

cu stima Catalin Mitachescu

 

Stulewa ...

 

As vrea si eu sa schimb uleiul la moto ... ma multumesc si cu 300v ... ma ajuti ?

 

ON ... Foarte frumos gest .... bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:10:

 

E,asa da.Bravo.L-ai scos pe om din foame si ai rezolvat discutiile de aici intr-un mod elegant.

Nota 15.

 

Gestul este admirabil si are toata stima mea . Ramane in schimb discutabila remarca dv .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va dau o veste infricosatoare: orice ulei, cat de bun ar fi, este depozitat in butoaie de-alea mari. Doar pt .. retail e pus in bidonase.

 

Apoi, terminati dracu cu "vaaai, daca e de-ala de la butoi, sunt infricosat!!"

Asa cum am mai zis, cacatul ala de furca merge cu orice zeama care face amortizorul sa lucreze, si in orice situatie NU ARE CE SA SE STRICE intr-o furca. Tot ce se strica intr-o furca sunt cuzinetii, dar aia se uzeaza in timp si sunt proiectati sa culiseze cu sau fara ungere. (ca exemplu v-as da cateva furci pe care le-am desfacut si nu aveau pic de ulei in ele, ci doar un namol pe fund.)

 

Singura diferenta intre un ulei bun si unul prost e ca ala bun va tine mai mult. Cu un ulei nou furca va functiona asa cum a fost proiectata - daca e prost - cateva luni - daca e bun - 1 an sau doi.

 

Cam asta e smenu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragul meu Teofi, in spiritul sarbatorilor iti fac cadou un litru de ulei de furca marca bel-ray.

 

Servisarea suspensiei de fata este un lucru important, ea influenteaza directia si eficienta franarii si, de asemenea, in cazul motocicletelor de teren amortizarea micilor denivelari si preluarea progresiva a socului in cazul unei sarituri. cu totii stim ca zborul prin aer nu a cauzat niciodata probleme, impactul violent cu planeta a fost sursa necazurilor....

 

Astept datele de contact si indicativul dorit pe pm. daca te pot ajuta in alegerea uleiului trebuie sa imi spui la ce motoreta il folosesti si cam in ce regim mergi :)

 

cu stima Catalin Mitachescu

puteai sa faci asta pe PM, dadea mai bine ;)

 

eventual iti multumea public "recipientul", presupunand ca era om; dar na, doar parerea mea.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteai sa faci asta pe PM, dadea mai bine ;)

 

eventual iti multumea public "recipientul", presupunand ca era om; dar na, doar parerea mea.

adica nici donatii nu mai poti face public ca se deranjeaza frigideru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Deci pana la urma o sa ma apuc sa strang niste banii si de ulei si gata :)))

Nu trebuie sa strangi . Cateva topice mai sus iti oferea un domn un schimb de ulei ptr furca . Nu trebuie decat sa uiti de topic-ul asta si sa continui in PM cu el . Toata stima .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La nevoie poti pune si ulei de motor...N-o sa crape nimic.

uleiul de motor este supus la temperatura mare si la presiune , s-ar putea zice ca este mai bun decat ala de furca/hidraulic ... besini comerciale.

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...