Sari la conținut

Bikes On Ice 2006


emil_rpt
 Share

Postări Recomandate

pe site scrie ca aveti 70 de locuri in casute ! pe mine ma intereseaza sa am un loc asigurat intr-o casuta pt ca momentan nu am cort si oricum pe frigu asta nu am de gand sa stau in cort!!!

 

Sunt 70 de locuri in casute neincalzite. Poti sa iti aduci un radiator si nu va fi nici o problema cu caldura. Numerele de contact sunt si pe site: 0724370591 - Emil BARA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator moto_comuniste

Nimic mai simplu. Toata lumea va avea pat (in masura in care va face, sau mai bine zis va aduce)

Terenul este destul de mare si locurile de cort cred ca vor acoperi cerinta.

 

Sau am uitat sa precizam ca va fi o intalnire de motociclisti. :ok: , se poate,

in cazul acesta ne cerem zcuze de la toata lumea.

 

P.S. daca te uiti pe poze http://www.roadpatrol.ro mai atent, o sa vezi "o gramada de paturi".

 

Mi-a placut faza cu "paie de cumparat pentru sub cort" :welcome: :moto: :)

Serios acuma: trebuia sa puneti de la inceput si explict:

1.'Intrarea" se plateste au ba? daca da cat?

2."Cazarea" am vazut ca e rezolvata in sensul ca ati mai spus lucrui pe aici inclusiv un nr. de tel.

3. Program?Ce se face in 3 zile (pe langa baute :ok:)?

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut faza cu "paie de cumparat pentru sub cort" :welcome: :moto: :)

Serios acuma: trebuia sa puneti de la inceput si explict:

1.'Intrarea" se plateste au ba? daca da cat?

2."Cazarea" am vazut ca e rezolvata in sensul ca ati mai spus lucrui pe aici inclusiv un nr. de tel.

3. Program?Ce se face in 3 zile (pe langa baute :lol:)?

 

 

Cu paiele de cumparat sti cum e .... "vand fan"......... :ok: :lol: :lol:

1. Intrarea va fi ceva simbolic, 70.000. de caciula,

Intruvcat dorim sa avem continuitate si in anii ce vor urma......,

participantii vor primi ecusoane (sau un fel de insigne) .... compuse, cu privire la data.

2. "Cazarea"....., da, ...........

3. Program, in sensul de concursuri interactive si concerte, nu va fi, tot farmecul

va fi dat (sau cel putin asa speram) de participanti, adica motociclisti care am putea spune ca trec o

proba de foc in ce priveste drumul pana la Cincis. Si sa spunem lucrurilor pe fata, eu cred ca nu va fi

o intalnire oarecare, unde vin toti "gura casca" ci doar cei care merita pe deplin numele de MOTOCICLIST.

Timpul se scurge, si se apropie data, pentru cei care vor veni, le doresc un drum plin de peripetii, si cel mai important lucru: SA NE VEDEM CU BINE !!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar se reia discutia cu "motociclistul adevarat"? Scoate mucii din fasole imediat!

 

Tare-s curios cati o sa apara pe motor. Daca erau 50 de km pana la voi, veneam de joi.

Mult succes!

 

Geo

 

 

Sincer sa fiu, si noi suntem foarte curiosi !!! Oricum, a inceput sa vina frigul si zapada, asta deja este o veste buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal tin mai mult la statutul de tata de familie cu oase intregi decat la cea de biker adevarat :ok: Sper sa pot totusi face miscarea, atat ca pe zapada si gheata gumele mele nu suporta deplasarea, in nici un caz 2 x 100 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu au vizitat site-ul si vin la intalnirea de la Cincis, iata echipamentul minim obligtoriu:

- cort, sac de dormit, izopren.

- haine groase de schimb.

- ochelari de soare.

- funie pentru remorcare.

- termos cu ceai cald sau inlocuitor (pentru drum).

- farfurie, cana si tacamuri.

- oala sau ceaun pentru incalzit berea.

- telefon mobil.

 

Pentru mai multe detalii puteti suna la: 0724370591 - Emil.

 

www.roadpatrol.ro

post-8130-1138226999_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa plec sambata dimineata, spre Hunedoara, cu masina. Mai am 3 locuri libere. Daca sunt doritori, sunt bine veniti. As vrea sa merg sambata la intalnire, iar duminica si luni sa dau o tura pe la ski, la Straja.

Cine vrea sa vina:

dangeorge@adisys.ro

0722.556.196

ID msg: dange0rge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ DAN GEORGE

- Eu plec tot Sambata cu masina ( 3-4 pers.) - poti sa-mi spui te

rog care este cel mai bun drum catre CINCIS ?

 

0745157641 - Doru

 

1. Bucuresti-Pitesti-Valcea-TarguJiu-Petrosani(vii sa dam mana si mergi mai departe)-Hateg-Calan-Hunedoara-Cincis. E varianta de distanta minima.

2 Bucuresti-Pitesti-Valcea-ValeaOltului-Sebes-Deva(de fapt inainte de Deva, la Santuhalm, e o intersectie mare catre Hunedoara)-Hunedoara-Cincis. Calea e mai lunga, ocolesti destul de mult, poate castigi ceva la calitatea soselei, dar nici Petrosani-Calan nu e chiar asa infect pe cat era asta vara.

 

Am incercat sa desenez o schita grosolana a Hunedoarei, ca acolo va puteti rataci nitel. Sper ca nu e atat de deplorabila pe cat pare. Daca cineva o poate corecta, e binevenit. Drumul catre Cincis e spre iesirea din Hunedoara catre Calan, la singurele 3 semafoare de pe drumul de "centura". Patratul e orasul Hunedoara, in cerc am marit zona intersectiilor care duc catre Cincis. Cine vine dinspre Deva-Santuhalm are de strabatul aproape tot orasul, cine vine dinspre Calan o ia la stanga la al doilea semafor, cel de langa un Peco mic, care e la nici 50m de primul (atentie, sunt tare apropiate, nu te astepti sa fie una dupa alta)

post-3618-1138699785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

In Hunedoara intrebi pe orice de "cincis" sau "baraj" si primesti indicatii, no problem.

 

Ne vedem sambata dupamasa, combin intrunirea cu nunta unui amic

 

@emil: se tine la motel sau pe partea cu casa alba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

N-am gasit alta harta mai detaliata, dar in principiu e o privire mai de ansamblu la ce a schitzat f_zoltan:

 

- cu rosu traseul venind dinspre Deva (pe ruta Sibiu-Deva, Arad-Deva, Lugoj-Deva sau Oradea - Brad - Deva)

- cu verde traseul venind dinspre Calan (pe ruta Valea Jiului, Petrosani, Hateg, Calan)

 

Dupa ce se iese din Telicu Inferior la vreo 3 km se face stanga 90 gr. peste un pod si incep serpentinele.

hd.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa ma dau rotund, harta de la roadpatrol e OK, am detaliat doar zona intersectiei care duce catre tinta in ideea in care prima oara cand am trecut prin Hunedoara sa gasesc Castelul Corvinestilor, care e tot pe acolo, m-am cam incurcat in stiinta. Intre timp am ajuns sa cunosc zona mai mult decat mi-am dorit :laugh:

Apropo, cei care ajung la Cincis ar trebui sa treaca si pe la castel daca nu au mai fost, asa ca niste cavaleri mai moderni care viziteaza un loc al mai vechilor cavaleri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ DAN GEORGE

- Eu plec tot Sambata cu masina ( 3-4 pers.) - poti sa-mi spui te

rog care este cel mai bun drum catre CINCIS ?

 

0745157641 - Doru

 

Cel mai bun cred ca ar fi varianta prin Valea Oltului.

Voi pleca pe undeva pe la 4~5 dimineata, ca sa ajung totusi mai devreme in HD.

In continuare exista cele 3 locuri libere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota: dinspre Petrosani sa nu cumva sa mergeti pe Hateg-Silvas, luni era inca gheata si zapada. Tineti linistiti soseaua principala catre Calan.

Pe Valea Oltului se lungeste drumul cu poate 100 km daca vii de la Bucuresti si e inca circulatie gatuita unde s-a surpat muntele. Pe Defileul Jiului zilele de marti si joi sunt cele in care deobicei se opreste circulatia pentru lucrari de dimineata pana pe la 4-5 dupa-amiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Care varianta este mai buna ?

....venind dinspre Buc-Valea Oltului- Sibiu-etc.

 

1. La Simeria la stanga spre Calan , la dreapta spre Hunedoara

si la stanga spre Cincis.

 

2. Pana sa ajung la Deva la stanga , inainte spre Hunedoara si

inainte spre Cincis.

 

....multumesc....

 

P.S. -cati km sunt de la Bucuresti la Cincis (prin Sibiu) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Care varianta este mai buna ?

....venind dinspre Buc-Valea Oltului- Sibiu-etc.

 

1. La Simeria la stanga spre Calan , la dreapta spre Hunedoara

si la stanga spre Cincis.

 

2. Pana sa ajung la Deva la stanga , inainte spre Hunedoara si

inainte spre Cincis.

 

....multumesc....

 

P.S. -cati km sunt de la Bucuresti la Cincis (prin Sibiu) ?

 

cel mai OK drum este nr. 2

Buc -deva 400, Deva Cincis 30 , asha mai rotund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Care varianta este mai buna ?

....venind dinspre Buc-Valea Oltului- Sibiu-etc.

 

1. La Simeria la stanga spre Calan , la dreapta spre Hunedoara

si la stanga spre Cincis.

 

2. Pana sa ajung la Deva la stanga , inainte spre Hunedoara si

inainte spre Cincis.

 

....multumesc....

 

P.S. -cati km sunt de la Bucuresti la Cincis (prin Sibiu) ?

predu are dreptate!oricum,va asteptam!!!!!!!si un anunt pentru sceptici...se poate pe motor!am fost anuntati ca a plecat o gasca pe motoare din suceava;deci...se poate!!!!!

 

predu are dreptate!oricum,va asteptam!!!!!!!si un anunt pentru sceptici...se poate pe motor!am fost anuntati ca a plecat o gasca pe motoare din suceava;deci...se poate!!!!!

si inca ceva:luati de pe site nr noastre de telefon,in caz ca aveti probleme...ma refer aici mai ales la cei pe doua roti!intre hunedoara si cincis sunt vreo 5 km de serpentise"beton"dar acum fiind iarna s-ar putea sa fie GHEATA!!si pe gheat, la deal si-n curba...deci atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot stat pe ganduri...sa merg, sa nu merg?!? Distanta de 200 si ceva km de la Timisoara nu ar fi fost chiar asa problema...cu mai multe pauze se poate parcurge in siguranta.. Dormitul in cort ma facut sa renunt, fiindca nici cum nu am reusit sa fac rost de echipament adecvat... -10...-15 grade la munte... nu e gluma...

 

Pt cei care merg la aceasta intrunire:

Va doresc distractie placuta si un drum cat mai placut!!! Bafta sa prindeti o vreme cat mai buna!!!

Faceti multe poze...sa vedem si noi ceva ...cei care stam acasa la caldurica!!

 

 

 

 

 

 

:laugh: :( :moto:

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot stat pe ganduri...sa merg, sa nu merg?!? Distanta de 200 si ceva km de la Timisoara nu ar fi fost chiar asa problema...cu mai multe pauze se poate parcurge in siguranta.. Dormitul in cort ma facut sa renunt, fiindca nici cum nu am reusit sa fac rost de echipament adecvat... -10...-15 grade la munte... nu e gluma...

 

Pt cei care merg la aceasta intrunire:

Va doresc distractie placuta si un drum cat mai placut!!! Bafta sa prindeti o vreme cat mai buna!!!

Faceti multe poze...sa vedem si noi ceva ...cei care stam acasa la caldurica!!

:laugh: :( :moto:

 

Sunt si locuri de cazare in cabana. Noi maine plecam de la Roma, la ora 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot stat pe ganduri...sa merg, sa nu merg?!? Distanta de 200 si ceva km de la Timisoara nu ar fi fost chiar asa problema...cu mai multe pauze se poate parcurge in siguranta.. Dormitul in cort ma facut sa renunt, fiindca nici cum nu am reusit sa fac rost de echipament adecvat... -10...-15 grade la munte... nu e gluma...

 

Pt cei care merg la aceasta intrunire:

Va doresc distractie placuta si un drum cat mai placut!!! Bafta sa prindeti o vreme cat mai buna!!!

Faceti multe poze...sa vedem si noi ceva ...cei care stam acasa la caldurica!!

:laugh: :) :moto:

arpi...crezi ca am fi lasat pe cineva sa degere????tocmai de asta nu am facut rezervari,sa nu se inchida lumea in camere si adio!fiecare va avea "obligatia"sa primeasca pe cineva in camera la nevoie!si inclin sa cred ca MOTOCICLISTUL nu lasa un"frate" la ananghie,sper sa nu ma insel...deci reconsidera...inca nu e tarziu!daca nu,vom aduce poze..na ...zgarie-te pe fata! :cheers: ca noi... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...