Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Gsx-r SRAD


biancocelleste
 Share

Intalnirea SRAD-istilor  

66 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 553
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ieri am iesit cu suzeta mea...si dupa vreo 150 de km, cand am intrat in oras....am observat ca la plecarea de pe loc se subtureaza, da sa se opreasca si nu are vlaga in ea. Daca se pune in mers nu are nici o problema, in sarcina trage. Saptamana trecuta am schimbat filtrul de benzina, am pus unul mai mare, sa fie oare de la filtrul ala ca ai baga prea multa benzina? Ideea e ca atunci cand face chestia asta...miroase si a benzina. Daca aveti vreun sfat sau sugestie....as ramane recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am iesit cu suzeta mea...si dupa vreo 150 de km, cand am intrat in oras....am observat ca la plecarea de pe loc se subtureaza, da sa se opreasca si nu are vlaga in ea. Daca se pune in mers nu are nici o problema, in sarcina trage. Saptamana trecuta am schimbat filtrul de benzina, am pus unul mai mare, sa fie oare de la filtrul ala ca ai baga prea multa benzina? Ideea e ca atunci cand face chestia asta...miroase si a benzina. Daca aveti vreun sfat sau sugestie....as ramane recunoscator.

 

are filtru de benzina? unde este localizat?eu nu am probleme cu a mea dar as vrea sa il verific :) multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La voi la ce nivel sta lichidul de frana pe fata in butoias ? La mine e aproape de minimum ( cu motocicleta tinuta drept ) si cand am incercat sa-i mai pun lichid, mi-a dat pe dinafara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La voi la ce nivel sta lichidul de frana pe fata in butoias ? La mine e aproape de minimum ( cu motocicleta tinuta drept ) si cand am incercat sa-i mai pun lichid, mi-a dat pe dinafara...

Cand desfiletezi capacul pentru a completa, daca esti un pic atent o sa observi ca ai un fel de sita in "butoias" de aceea iti da pe afara. Cel putin asa am intalnit la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In curand intentionez sa ma fac si eu SRAD-ist, dar nu prea stiu la ce sa ma uit sa verific inainte sa cumpar mobra (ma refer la probleme specifice modelului). Am gasit majoritatea problemelor cu releul de incarcare sau furtunele de benzina de la rezervor. Ca sa va faceti o idee asta ar fi http://olx.ro/oferta/suzuki-gsxr-600-s-rad-ID1RGqT.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot mai multi SRAD-isti :D.

Eduard, sunt 0 la mecanica, dar ca parere proprie concentreaza=te mai mult pe motor si cadru. Motorul sa nu bata, sa nu piarda/manance ulei, sa urce in ture liniar. Cadru sa nu fie fisurat/sudat...o poti dezbraca in 15 min ca sa vezi tot, iar restul e can can. La design nu cred ca ai pretentii de la o motoreta de cca 15 ani. Bafta si poate revii cu detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In curand intentionez sa ma fac si eu SRAD-ist, dar nu prea stiu la ce sa ma uit sa verific inainte sa cumpar mobra (ma refer la probleme specifice modelului). Am gasit majoritatea problemelor cu releul de incarcare sau furtunele de benzina de la rezervor. Ca sa va faceti o idee asta ar fi http://olx.ro/oferta/suzuki-gsxr-600-s-rad-ID1RGqT.html

 

In primul rand du-o la un mecanic. Nu stiu la cine sa te indrum din Bucuresti, dar il recomand cu caldura pe TNG de la Ciolpani (30km de buc pe dn1)

 

La mecanic, fa-i mai intai un test de compresie. Iti vei da seama daca motorul ei e varza sau daca functioneaza in parametri.

Masoara-i furca si jambele, nu vrei sa iei un motor cu furca stramba

Uita-te la uzura discurilor(vezi daca sunt drepte), desfa-i etrierii si uita-te la garnituri. Sunt f scumpe, nu vrei sa le inlocuiesti

Testeaza-i instalatia electrica. Releele functioneaza corespunzator? Starterul e ok?

Verifica filtru/pompa de benzina ( asta e o mare problema la srad )

Vezi daca ii zornaie distributia

 

Altceva nu imi mai trece prin minte, restul iti dai si tu seama daca a fost revopsita, busita etc. La banii pe care ii vrea omu ar trebui sa fie mai mult decat ok, dar repet, nu fa gresela mea, nu te calici, du-o la un mecanic sa o verifice!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita banii aia fara suparare:).Uita-te ca e revopsita in primul rand.Eu am avut-o pe a mea la vanzare cu 1600,dar am renuntat cand am vazut mobrele care se vand la pretul cerut de mine.

Uite despre ce vorbesc:/index.php?/topic/709223-suzuki-gsxr-600-srad/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi, abia cam peste 3 saptamani o sa am timp sa merg sa o vad. Omul mi-a zis ca i-a schimbat anul trecut releul de incarcare cu unul nou (daca chiar o fi fost nou nu stiu, nu am intrebat de vreo factura). Mai multe o sa vad la fata locului, mi-am facut o lista cu ce sa verific pe rand pentru ca atunci cand ma vad langa ea nu imi mai aduc aminte ca mai trebuie si verificata. Apropo de pret stiu ca a fost vopsita si e cam piperat, dar e o cunostinta a unei cunostinte si a mai scazut cat sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi, abia cam peste 3 saptamani o sa am timp sa merg sa o vad. Omul mi-a zis ca i-a schimbat anul trecut releul de incarcare cu unul nou (daca chiar o fi fost nou nu stiu, nu am intrebat de vreo factura). Mai multe o sa vad la fata locului, mi-am facut o lista cu ce sa verific pe rand pentru ca atunci cand ma vad langa ea nu imi mai aduc aminte ca mai trebuie si verificata. Apropo de pret stiu ca a fost vopsita si e cam piperat, dar e o cunostinta a unei cunostinte si a mai scazut cat sa fie bine.

 

cunostinta unei cunostinte este 100% eligibila sa te traga in piept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Eu nu mai inteleg nimic de cand cu anuntul ala de cumparare. Bani de benzina aveti? Eu m-am dat toata sapt si acum am ramas fara bani :D

 

sradurile noastre cam papa, stiu, Eu ma deprim numai la gandul ca de facut, o sa o fac, dar pe urma vine partea cu benzina. Haideti sa va impartasesc noutatile:

Astept sa iau salariul pe mai(sau ma duc maine la alegeri sa iau 200 de lei pt o zi intreaga de stat degeaba - nu stiu daca sa ma duc sau nu), o duc la TNG sa se uite la carburatie si la motor. Daca am provleme la motor, ma cac in ea, o dezmembrez. Daca e cum cred eu si e totul ok,l nuj de unde ma fac de niste bani so fac calumea. Sper ca pana la mijlocul lui iunie, cand e si ziua mea, sa fie gata de sezon. Daca va fi, pana in octombrie noiembrie nu ma mai dau jos de pe ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...