Sari la conținut

schita stander fata


Postări Recomandate

eu am facut ceva ce se aseamana cu linkul pus de superbec , doar ca bratul la al meu se afla in fata motocicletei, gliseaza in sus si in jos pe un surub , unghiul i l-am facut din flex , dar cred ca la majoritatea modelelor se invarte in jurul a 45 de grade , i-ar putin toleranta mai este din bolt , a iesit o scula destul de buna , imi permite sa ridic motocicleta si 50 de cm , ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primito de la taicamio , adevaru-i ca nu prea m-am documentat , da oricum asta e un lucru ce nu necesita dimensiuni exacte si suporta o marja de eroare , chestia aia am primito de la tata:)) si cu niste bucati de teava , un flex, un aparat de sudura si 5 electrozi intr-o ora a fost gata transformarea,Referitor la unghi , pentru a-l afla trebuia sa improvizez niste bucati de metal care sa comunice intre ele , una sa fie bagata in jug cealalta sa fie langa motocicleta si so pun langa un raportor si sa aflu unghiul , prea complicat!

Editat de rares_04cpl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am facut si eu un stander spate,nu am avut de unde lua dimensiuni, am facut asa cum am crezut eu ca s-ar potrivi masurand distantele de pe motor,am zis ca incerc.

Nu am aparat de sudura,am prins totul in suruburi,nici materialele care mi-ar fi placut mie dar cred ca a iesit destul de bine.

Mai am de taiat suruburile si pe urma vopsitul.

Nu am pus roti,cand trebuie sa o ridic pe stand cineva trebuie sa ma ajute dar am sa pun si roti,totusi nu trebuiesc neaparat pt. ca nu o pun si iau de pe stand zilnic.

Daca a iesit sau nu...eu sunt multumit.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...