Sari la conținut

O parere despre far MT-03


alex.alexey
 Share

Postări Recomandate

La motoemotion.ro gasesti la pret ok, de acolo am luat eu, l.am adaptata pe hornet 2006, sunt multumit, recomand doar inlocuirea becului ce vine impreuna cu farul. Bafta!

ai vreo poza cu farul pus? sunt curios cum arata pe hornet '06.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata pe fostul meu Hornet :

/index.php?/topic/692013-vand-honda-hornet/

Da, ti-am mai vazut mobra, o stiam, arata foarte bine. Dar e modelul cu cadrane rotunde. Eu am modelul '06, care are bord digital si nu stiu cat de bine se potriveste si se aseaza tipul asta de far.

Uite mobra unui prieten, care arata la fel de bine cu farul schimbat, dar care, la fel, e model mai vechi, cu ceasuri rotunde:

 

post-70630-0-95464200-1392475564_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai vreo poza cu farul pus? sunt curios cum arata pe hornet '06.

Am poze mai vechi... acum trece iar printr.o schimbare, aproape e gata o mini carena intre far si bord...cat sa acopere spatele bordului.

 

post-73036-0-94751200-1392478054_thumb.jpgpost-73036-0-51684000-1392478081_thumb.jpgpost-73036-0-92384300-1392478084_thumb.jpgpost-73036-0-17434700-1392478088_thumb.jpgpost-73036-0-42738300-1392478091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am poze mai vechi... acum trece iar printr.o schimbare, aproape e gata o mini carena intre far si bord...cat sa acopere spatele bordului.

 

attachicon.gif20130928_115952.jpgattachicon.gif20130802_155753.jpgattachicon.gif20130802_155758.jpgattachicon.gif20130802_155800.jpgattachicon.gif20130802_155808.jpg

Wow! Ce bine arata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi !

Daca intereseaza pe cineva suportii laterali din poze ai farului, sunt de vanzare, in cele din urma eu mi.am gasit suportii originali pt far mt-03

Cei din poze sunt facuti de mine, se potrivesc perfect, sunt din metal gros, rezistent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi !

Daca intereseaza pe cineva suportii laterali din poze ai farului, sunt de vanzare, in cele din urma eu mi.am gasit suportii originali pt far mt-03

Cei din poze sunt facuti de mine, se potrivesc perfect, sunt din metal gros, rezistent.

Al tau ce firma e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat de pretentios esti... inainte de acest far am avut unul de K7 montat pe Hornet, am fost placut surprins de farul mt03...cel de K7 era mai slabut putin...posibil sa lumineze mai bine acela in carene asa cum a fost gandit...

Asa cum am zis, merita dar totusi recomand inlocuirea becului ce vine cu farul. Am pus un phillips x-treme vision.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi !

Daca intereseaza pe cineva suportii laterali din poze ai farului, sunt de vanzare, in cele din urma eu mi.am gasit suportii originali pt far mt-03

Cei din poze sunt facuti de mine, se potrivesc perfect, sunt din metal gros, rezistent.

am comandat si eu unul din decembrie,maine ajunge la moi...sa inteleg ca nuare suportii?ce pret au suportii tai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tocmai a venit si farul meu, MT-03 look de la LSL de pe Louis.

Ca prima impresie, dat fiind ca pe becul cu care a venit si l-am probat scrie "Made in Hungary" si nici o firma, pot sa spun ca farul bate foarte ok. Faza scurta a bine definita si pata de lumina destul de puternica, un pic cam galbuie dar aici e becul de vina, iar faza lunga e toata proiectata in fata si un pic pe laterale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...