Sari la conținut

METABOND....DA sau NU


tapu
 Share

Postări Recomandate

....Nu am reusit sa ajung la un comun acord cu prietenii...

 

Exista pareri contra si pro......voi ce parere aveti?

 

 

Nu pot nega nici avantajele acestui aditiv....dar eu sunt de parere ca este mai bine sa faci schimburi de ulei mai dese. Poate cand voi ajunge la 100 000km.....voi incerca(acum am 73000....am cumparat moto la 43000).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm, nu ai ce cauta cu asa ceva decat cele de curatare, daca vrei sa ii faci o curatare inainte sa pui uleiul nou, uleiurile au deja aditivi in ele si ca am o banuire ca nu folosesti chiar ulei la 10 lei litrul.

Am vazut zilele astea un vfr cu 94 600 de km, tot rc46, din 98 si merge tipla motorul, ma indoiesc ca i-a bagat altceva in afara de ulei bun si mentenanta necesara.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea personala nici un aditiv care actioneaza prin "depunere" nu este bun in motoare care au acelasi ulei si in motor si in cutia de viteze (amdreiaj umed), indiferent ce ar spune cei care il produc/vand.

 

Toate cele bune

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura intrebare va spun, si daca o sa gasiti raspunsul,atunci o sa stiti ce este si cu "tratamentele de motor"

Daca ar fi fost ceva "wow" cu aceste tratamente, crezi ca giganti industriei mondiale producatoare de uleiuri si aditivi, care au buget de cercetare de sute de milioane de dolari,nu ar fi scos pe piata si ei uleiuri sau tratamente de motor cu acei compusi fantastici,care" spala si gateste" si i-ar fi vandut sub brendul lor,cu reclama adecvata???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura intrebare va spun, si daca o sa gasiti raspunsul,atunci o sa stiti ce este si cu "tratamentele de motor"

Daca ar fi fost ceva "wow" cu aceste tratamente, crezi ca giganti industriei mondiale producatoare de uleiuri si aditivi, care au buget de cercetare de sute de milioane de dolari,nu ar fi scos pe piata si ei uleiuri sau tratamente de motor cu acei compusi fantastici,care" spala si gateste" si i-ar fi vandut sub brendul lor,cu reclama adecvata???

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...