Sari la conținut

a inceput sezonul agricol


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

foarte pe scurt. ma duceam spre Chiciu pe drumul vechi spre mare si la intrare in Islaz pe partea dreapta , politistii faceam masuratorile.

un catatean..sau cetateanca...i-a rupt fîșu in line dreapta de a ajuns pe camp. motoreta cred ca a mers vreo 100 de metri pe camp dar fara sa faca ravagii in graul proaspat incoltit.

motoreta ...ceva speed argintiu/auriu fara carene.

la fata locului era doar polutia deci nu stiu nimic de starea reisarului.

am filmat in trecere dar pun filmul mai tarziu ca abia am ajuns acasa. cand m-am intors am vrut sa ii fac poze dar motocilcleta fusese ridicata

 

loculul intamplarii :

 

https://www.google.ro/maps/place/Islaz/@44.4649269,26.3714201,389m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x40b1ef8bd9a7cacd:0x5763ba8cc2e0774d

 

la cum masurau politistii , reisarul a parasit partea carosabila pe undeva prin fata cladirii de pe partea dreapta cum mergi spre Constanta si s-a dus drept vreo 100m pe camp.

daca stiti mai multe detalii ...chiar sunt curios cum masa pe gheata a facut de a ajuns pe cam mergand pe un drum drept :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu în fiecare sezon duc mobra la demagnetizat, au obiceiul sa se lipească de maşini sau le trage câmpul magnetic terestru în afara drumului....

excelent ai zis-o pe asta :clap:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la baietii din Branesti cica l-ar fi luat vantul si la scos de pe carosabil, riderul se aude ca ar avea picioarele rupte!!

cand am trecut eu pe acolo nu batea vantul asa nasol. la intoarcere ce-i drept a batut nasol si uneori o lasam mai usor pe la 120. in rest se putea merge cu 150. probabil ca si el i-a dat in freza...l-o fi luat si vantul...si na beleaua.

sper sa invete macar ceva din asta .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p-acolo mai sunt si niste hopuri nasoale...ridicaturi ale asfaltului, dar nu cred ca-s asa de mari incat sa te arunce-n grau. bine ca nu s-a intersectat cu vreo pluta de pe margine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul lui as face o slujba de multumire acolo. e de apreciata ca nu l-a atras forta magnetica a unui copac de ala...... sa fi vazut atunci cum era.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...