Sari la conținut

Pana La Cota 1400 Cu 125cc :d


Postări Recomandate

admir faptul ca pe frigul asta ati putut indura frigul de la cota 1400 :burnout:

 

 

eu din cate am auzit ( nu ma pricep ) 125-urile sunt mai mult predispuse la infarcturi ( crapa ).. admir si faptul pt drum lung pe 125

 

numai bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si cu un motor mic faci excursii bune, fie ele si cam inghetate :burnout:

 

Cat despre echipament, e spre binele vostru sa il purtati pentru ca indiferent daca va spuneti in minte "lasa ca nu merg tare si nua re ce sa mi se intample" orice eveniment neplacut va poate lasa cicatrici adanci ;)

 

Cat despre ping-pongul de replici acide off topic, obisnuiti-va sa tratati cu ignoranta. M-as apuca sa sterg tot ce e off-topic, dar ii las mai bine sa se faca de kko :D

 

Succes si sa auzim de ture lungi prin locuri frumoase :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cat despre echipament, e spre binele vostru sa il purtati pentru ca indiferent daca va spuneti in minte "lasa ca nu merg tare si nua re ce sa mi se intample" orice eveniment neplacut va poate lasa cicatrici adanci :burnout:

 

apropo de echipament am omis sa spun ca de la taverna sarbului Alin (cel cu rieju alb) si-a dat jos casca ca sa poata sa intrebe lumea cum sa ajungem la cota 1400 cred ca am mers maxim 300 de metri si ne-a oprit un echipaj , nu credeam ca se poate intampla in mijlocul muntilor, gaboru a fost de treaba ca a vazut ca mergeam cu 30 la ora dar nu ne-a lasat sa plecam fara sa ne spuna ca au murit 2 motociclisti pe acelasi drum cu ceva timp in urma si ca ar fii bine sa isi puna casca, a spus ceva de genu "as putea sa va iau banii acum da va trb si voua sa mancati ceva si nu as rezolva nimic sper sa fiti baieti mari si sa intelegeti" nu ma asteptam a fost tare faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he, tare faza cu politistul si pe mine ma prins odata un politist pe Magheru,eram cu prietena, ii dadusem ei casca mea iar a doua casca care o aveam(teoretic) era in sediu.. i-am explicat ce si cum, ma intrebat unde vreau sa ajung, am zis ca dristor, si mi-a zis sa nu o iau pe stefan cel mare ca e plin de colegi de-ai lui si mi-a zis sa o iau pe stradute ca sa nu ma opreasca altul sa-mi dea amenda.. de treaba unii :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destul de bine, m-a surprins consumul am facut plinul (adica 10 litri) cand am plecat si cand m-am intors am mai mers 50 de km in orash cu ce mai ramasese...si am mers in afara localitatilor 90-100km/h

:D :burnout: ;) foarte tare frate ....va invidiaza 3/4 din forum pt treaba asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, stiu ca te referi la mine cand zici invidiosi. Eu nu sunt invidios pe unul cu motor care se urca pe sosea undeva. Dar crede-ma ca sunt invidios pe un tip cu care ma dau eu cu bicicleta in Brasov. Omul se urca cu bicicleta prin niste bolovani prin care eu urc cu bicla in spate si cu ochii in 4 sa nu imi rup gatul. Ultima tura de genul asta a fost pe Tampa si am ajuns acolo unde scrie BRASOV.

 

Pe ala SUNT INVIDIOS. As vrea sa pot face si eu ce face el. Si pe ala l-as felicita daca ar ajunge din Brasov pana la cota 1400 . Nu din Sinaia ca din Sinaia am urcat si eu de zeci de ori.

 

 

Prin urmare da si tu MOOE la un conservar care nu citeste forumul asta nu la forumisti. Niciodata nu stii cum o sa ne intalnim pe motoare si o sa iti fie jena de mine. Eu nu pot pica la nimeni, dar asa ca idee.

 

Iar cu felicitatul, voi felicitati pe oricine cam prea usor. Inseamna ca eu la vara cand o sa imi aduc Intruderul din Cipru si o sa pun 2-3 poze despre cum am traversat mediterana cu feribotul si dupa aia jar prin Turcia si Bulgaria o sa va pravaliti cu totii la picioarele mele. Hai ma, cresteti mari odata...

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am multe chestii pe care nu le aveti voi. Asta nu ma face nici pe mine superior voua si nici pe voi superiori mie (poate aveti si avioane, e irelevant mijlocul de locomotie).

 

Ce au facut baietii astia 2 au mai facut alte cateva zeci de mii inaintea lor. Ok. So what?

 

Si eu pot sa ma urc cu curu pe un ATV si sa mananc mici la 3 brazi. (Apropo, penultima oara cand cineva a facut un team building cu ATV-uri aproape 'l-ati calcat in picioare' ca s-a dat nitel pe plaja. Nu e asta ipocrizie cumva? E vorba despre userul Forte).

 

Si faptul ca nu am permis de moto iar mi se pare absolut irelevant. Ultima oara cand am verificat, permisul categoria A nu te facea nici mai destept nici mai prudent nici mai experimentat (de frumos nici nu se pune problema).

 

Ah, da, si am motocicleta. Tocmai platesc la ea in fiecare saptamana. Uite-o in avatar. Nu am inca acte pe numele meu dar se va rezolva si asta.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo baieti pt iesire

si ;) invidiosilor

 

hai noroace :burnout:

 

 

Esti un adevarat ...Pot sa te ating?

 

Pe ce dracu sa fim invidiosi?Ca au ajuns la 1400 fara sa le crape motoarele?

Ca au parintii lor bani de rieju si de celulare cu zoom?

 

Le doresc numai bine la baieti , multi km , si sa puna banutii deoparte sa-si cumpere echipament calumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pe ce dracu sa fim invidiosi?Ca au ajuns la 1400 fara sa le crape motoarele?

Ca au parintii lor bani de rieju si de celulare cu zoom?

 

 

 

 

ideea e ca aici e vorba de "Imagini din ecursiile pe 2 roti" nu am avut intentia sa fac pe nimeni invidios ca presupun ca majoritatea aveti de cel putin 10 ori mai multi km ca mine si ati ajuns cu motoarele unde n-am ajuns eu pana acum cu nici un mijloc de transport, doar m-am simtit si eu putin mandru ca la 2 luni dupa ce mi-am luat carnetu am ajuns in noiembrie la cota 1400...nu vreau sa fiu ironic dar te-as intreba tu la 16 ani ai iesit macar cu bicicleta in afara bucurestiului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-as surprinde daca ti-as zice ca la 16 ani cunosteam ca-n palma muntii Bucegi si M-tii Vrancei?

Cred ca da...asa ca sa nu ne bagam in polemici denastea.

 

Cum am mai zis mai sus...Va doresc multi multi kilometrii , dar renuntati va rog eu la fite(si aici vorbesc despre toale) , cel putin cand va bagati la un drum mai lung.

 

E doar un sfat,tu il asculti sau nu , oricum "pielea" ta e in joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ba da nu ii lasati ma pe copii astia in pace? Sunt 2 incepatori care s-au dat cu moto si au facut Bucuresti - 1400 cu 125-uri. Felicitari bre inc`odata si la mai multe si mai lungi!

Numai agitati pe aici ma frate !

S-au dat si eu cu motoru si voi gata - ca de ce ii felicita lumea, ca sunt fitosi ca nu stiu ce toale si ce telefoane au (si ce e ma cu asta), unu pe aici ca el stia bucegii si vrancei de la 16 ani ca in palma (deci, ba ma leshi? ce treaba are avionu` asta de replica cu un forum de motoristi nu inteleg).

Voi erati mari ciumegi echipati din cap pana in picioare numa cu Alpinestars cand aveati de 2 luni motor si visati toate tutorialele de pe forumul asta.

 

Ma plictisesc deja multi useri noi si multe din ideile lor de pe forumul asta. Si sa nu ma luati cu replici de genul "Schimba canalul !" ca poate dau la boboci deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi era ud sus, abia jos in sinaia era uscat. dar si asa a fost super tare, senzatii si chiar nu au fost pericole.

bine k am cam inghetat :ok: adik aveam mainile...sloi.

sus era cald asa k am luat pranzul printre branduse si zapada cu noroi :wave:)

 

acum...tre sa astept pana in primavara knd imi iau motor...k pana atunci nu mai am cu cine :peace:

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...