Sari la conținut

Mortal-Satu Mare


Nocturnus85
 Share

Postări Recomandate

Am vazut la stiri acum cateva minute un accident ce s-a petrecut pe DN19A in apropierea aeroportului din Satu Mare.

 

Motociclistul, un ofiter de politie, a taiat o curba si a intrat pe contrasens, izbind o masina ce circula regulamentar. Din pacate a decedat pe loc...

 

Aparent era prima lui iesire cu motorul. Permisul era obtinut cu o saptamana in urma.

 

Ocupantii masinii, mama si fica, sunt la spital, cea mica fiind in stare grava.

 

Poate exista colegi care ne pot da mai multe detalii..

 

RIP motociclistului si multa sanatate fetelor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

RIP!!

 

Din nou aceeasi combinatie nefericita: o saptamana de cand avea permis, o zi de cand avea motor(din imagini pare un hornet sau ceva din aceeasi clasa) nu neaparat cuminte, 2 ore de cand are cosciug :((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun si eu parerea mea..politist fiind permisul luat cu treaca merge si el nu stia cum se ia o curba cu motocicleta la viteza mai mare si sa ales cu ceva pana la urma...pai cum...cine-i ca el da lectii de circulatie cand te opreste si el nu stie sa se incline in curba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun si eu parerea mea..politist fiind permisul luat cu treaca merge si el nu stia cum se ia o curba cu motocicleta la viteza mai mare si sa ales cu ceva pana la urma...pai cum...cine-i ca el da lectii de circulatie cand te opreste si el nu stie sa se incline in curba..

Lasa ca din pacate si altii au murit cu permisul luat corect...experienta conteaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi au murit dar tu ce nu intelegi el era politist mare zmardoi ca alti din politie care stau ciumegi in loganuri si dau lectii despre cum sa circuli..asa a crezut si cel de mai sus ca iei curba cu motocicleta tragand de volan...si stand asa langa motocicleta si uitanduse din spate de ce nu se intreaba ba oare cauciucul ala din spate de ce e asa curbat si nu e drept ca la masina....si ii raspunde lupul acum..lupul fiind eu...ca sa te poti inclina mai bine..nu ca sa te bagi in curba pe contrasens....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoala auto e proasta, nu are importanta cum iei permisul

si politist fiind (nu inteleg ce relevanta are meseria, daca era strungar nu mai scria nimeni) to om, tot roman, tot din randul nostru este.

pacat ca a lovit masina, putea muri singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoala moto o faci ca trebe dar nu esti invatat nimic :rusinica:



si eu as da o lege...incepatorii pana la un an maxim 400cc sau 50hp cu toata ca si cu astea poti face minuni.

degeaba dai o lege ca in ideea ta daca iti iei primul motor dupa 2-3 ani de cand ai obtinu A-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o scoala din lumea asta indiferent ca este moto sau facultate de cativa ani nu-ti da si experienta profesionala odata ce este absolvita.

RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi au murit dar tu ce nu intelegi el era politist mare zmardoi ca alti din politie care stau ciumegi in loganuri si dau lectii despre cum sa circuli..asa a crezut si cel de mai sus ca iei curba cu motocicleta tragand de volan...si stand asa langa motocicleta si uitanduse din spate de ce nu se intreaba ba oare cauciucul ala din spate de ce e asa curbat si nu e drept ca la masina....si ii raspunde lupul acum..lupul fiind eu...ca sa te poti inclina mai bine..nu ca sa te bagi in curba pe contrasens....

 

In primul rand Dumnezeu sa-l odihneasca.

Nu scriu in aceasta sectiune a forumului deoarece nu am experienta necesara in a da sfaturi, dar tu ai reusit sa ma faci sa scriu aici.

Nu conteaza ce profesie avea decedatul, a gresit si din pacate a platit destul de scump.

Nu-nteleg cum tu, cum auzi cuvantul politist, faci legatura cu cei din logane care te asteapta ascunsi cu radarul.

In politie nu exista doar ei, exista logistic, financiar, investigatii crimnale, economic, criminalistic etc.

Ce te face sa crezi ca unul ce lucreza in economic este as pe motor?

Nu mai generaliza, asa ar fi frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte ca si eu in prima iesire cu motocicleta(GSXR 600), intr o curba fara vizibilitate de dreapta, eram cat de cat aplecat iar cad a aparut masina din fata m-am speriat si am facut point fixation si am inceput sa ma indrept fix spre masina, noroc ca soferul masinii a anticipat si a stiut sa ma evite. Doua trei luni mai tarziu inchideam anvelopa. La inceput trebuie mare atentie,mai ales in curbe! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace . . . :(



Aprob. Scoala moto e praf

 

Tin minte ca-mi spunea instructorul ca atunci cand merg cu motocicleta, sa folosesc frana spate ca ea e cea mai importanta , ca daca o pui pe cea fata de duci in cap, eu ii spuneam contrariul ... sa puna el frana spate la o supersportiva

Editat de Vrinceanu Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motor suntem incepatori toata viata imi spunea un nene veteran.

Instructorul ne-a spus la scoala ca toti vom lua permisul, dar ca sosea va mai tria din noi. Stia el ce zicea...

Din pacate la scoala nu invatam decat 1% din motociclism , restul se invata pe strada.

Condoleante familiei...

post-73897-0-03748800-1396812389_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi prietene daca un politist da asa exemple strungarii ar trebuii sa circule constant pe contrasens..

 

cand se dadea cu motorul nu era politist, aia ii este DOAR slujba

 

Nici o scoala din lumea asta indiferent ca este moto sau facultate de cativa ani nu-ti da si experienta profesionala odata ce este absolvita.

RIP!

 

experienta nu, dar

1. te face mai constient de pericolele care te asteapta afara

2. coroborata cu scoala auto EDUCA soferii pentru o conducere defensiva si preventiva

3. EXERSEAZA cu tine situatii limita in poligon (nu ma refer la jaloane si 8-ri, ci la cazuri concrete, un obstacol aparut brusc pe sosea, simuleaza ca atunci cand esti oprit vine un vehicul pe care-l vezi ca nu va opri din spate, exerseaza cu tine franarea in curba de urgenta, exerseaza contrasteering-ul etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...