Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-a zis nimeni ca baiatul nu a gresit. Dar ceea ce fac unii dintre voi e scarbos: se bucura ca ala e acum in coma, cel putin asa reiese din postari. Si de fiecare data se intampla la fel. Cand o sa putem intra pe topicul de accidente fara sa citim bascalie, ironii, figuri de inteligenti etc.Aici ati gasit sa va dati mari? Terminati cu mitocania asta. Spuneti ca a gresit dar nu va bateti joc de el. Daca nu aveti o atitudine decenta fata de cineva in coma, sau care a murit, atunci cand o sa aveti? A gresit cum gresim toti, pe motor sau in alta parte. Sunteti aceeasi gashca de fiecare data! Lasati topicurile cu morti in pace, necrofagilor! Cat despre religie, astept sa va faceti mari sa putem sta de vorba la o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu aveti o atitudine decenta fata de cineva in coma, sau care a murit, atunci cand o sa aveti?

 

A gresit cum gresim toti, pe motor sau in alta parte.

sa inteleg ca orice terorist ar trebui ridicat in slavi dupa de detoneaza o bomba?

 

eu nu as spune ca a gresit. nu gresesti cand te urci voit pe motor neinmatriculat si tu fara permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum să mergi cu 100+ prin centrul orașului printre mașini?

probabil ti-ar raspunde cu un al treile clip : blana! grav! blana orbitoare! blana grav orbitoare!

in care s-ar filma incalcand cat mai multe reguli de circulatie ;)

 

am o curiozitate. ce e mai periculos? un R6 neinmatriculat pe mana unui maimutoi fara permis, sau 1 Ak 47 pe mana unui afgan?

un afgan fara permis cu un AK47 pe un R6 neinmatriculat pe Aurel Vlaicu la miezul noptii ascultand Salam la un casetofon prins cu plasa pe saua pasagerului

:D

Editat de DemonsRun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

"90% din cei care il populeaza sunt niste animale", "tzaranul", "doi shoareci", "ala cu suzukiul lui antic...", "alalalat needucat", "si bineinteles nu se satura sa isi confirme lipsa de educatie ,incultura si lasitatea aici pe forum ca arma ultima a unui incult e injuratura si dispretul...".

Băi "INCULTULE", sper ca D-zeu să te păzească când bați cruci să nu te dezechilibrezi și să te izbești de vre-un stâlp cu R1-ul tău modern... Ești mai "animal" decât prevede legea! Restul de jigniri nu le iau în calcul că s-ar putea ca mintea ta să nu mai fie în toate capacitățile ei și vocile îi șoptesc aceste porcisme.

 

probabil ti-ar raspunde cu un al treile clip : blana! grav! blana orbitoare! blana grav orbitoare!

in care s-ar filma incalcand cat mai multe reguli de circulatie ;)

 

un afgan fara permis cu un AK47 pe un R6 neinmatriculat pe Aurel Vlaicu la miezul noptii ascultand Salam la un casetofon prins cu plasa pe saua pasagerului

:D

Exact! :)

Probabil de data asta s-ar și droga și îmbăta criță, doar să arate că are valoare.

Editat de suzuki_fan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

am o curiozitate. ce e mai periculos? un R6 neinmatriculat pe mana unui maimutoi fara permis, sau 1 Ak 47 pe mana unui afgan?

Cred că unu pe un R1 modern care nu și-a făcut "tatăl nostru" de dimineață și înainte de a ieși prin oraș a ascultat Salam în duet cu Babi Minune.

"Afganul" nu îl consider periculos nici dacă ar avea și încă un Ak47 de rezervă și 2 bombe amplasate pe el, pentru că nu circulă pe străzile pe care aș putea fi eu, familia sau prietenii mei. ;)

 

Ca în bancul cu popa, "cu D-zeu înainte". ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ceea ce fac unii dintre voi e scarbos: se bucura ca ala e acum in coma

nu stiu despre ceilalti, dar eu cu siguranta nu m-am bucurat. nu am de ce. dar nu imi cere nici reversul - sa fiu compatimitor cand s-a gresit grav. o dam in sindromul stockholm.

am comis-o si eu de cateva ori si oricine ma cunoaste si am povestit, poate sa confirme ca de fiecare data am recunoscut ca a fost vina mea si am picat ca boul.

Cand o sa putem intra pe topicul de accidente fara sa citim bascalie, ironii, figuri de inteligenti etc

sunt de acord, dar cred ca e o treaba care tine si de bunsimt si de moderatori.

Cat despre religie, astept sa va faceti mari sa putem sta de vorba la o bere.

oricand cu placere. chiar si fara bautura. cu siguranta o sa iasa o discutie mai placuta si corecta decat pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca deja de multe pagini nu mai e vorba despre accident si/sau accidentat, poate mai intereseaza pe cineva. o cunostinta de-a mea (cadru medical) m-a anuntat ca ieri baiatul era in moarte cerebrala, se astepta doar hotararea familiei legata de donarea organelor si deconectarea de la aparate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai de ca.cat decizie pe care o poate lua vreodata un parinte.

Din pacate comportamentul nostru pe doua roti ii pune in situatia asta . Ne miram ca suntem numiti donatori de organe ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt doua motive importante pentru care suntem numiti asa

1 - este ceea ce discutam aici si ce ai zis si tu.

2 - faptul ca marea majoritate a celor ce ajung in situatia asta sunt tineri si foarte tineri. deci ideali pentru a dona organe (dpdv medical vorbind).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că unu pe un R1 modern care nu și-a făcut "tatăl nostru" de dimineață și înainte de a ieși prin oraș a ascultat Salam în duet cu Babi Minune.

"Afganul" nu îl consider periculos nici dacă ar avea și încă un Ak47 de rezervă și 2 bombe amplasate pe el, pentru că nu circulă pe străzile pe care aș putea fi eu, familia sau prietenii mei. ;)

 

Ca în bancul cu popa, "cu D-zeu înainte". ;)

adica un fel de kamikaze.

 

cea mai de ca.cat decizie pe care o poate lua vreodata un parinte.

tocmai aseara aveam o discutie cu ai mei pe tema asta si i-am zis lui maicamea: in caz de....... donati ce se poate pt a salva oameni, restul... incinerat pt a nu-i da bani popii. restul, imprastiat pe unde am fost de-a lungul vietii.

nu le-a cazut bine, dar le-am zis ca e bine de stiut.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

tocmai aseara aveam o discutie cu ai mei pe tema asta si i-am zis lui maicamea: in caz de....... donati ce se poate pt a salva oameni, restul... incinerat pt a nu-i da bani popii. restul, imprastiat pe unde am fost de-a lungul vietii.

nu le-a cazut bine, dar le-am zis ca e bine de stiut.

De aceeași părere sunt și eu! Numai că eu nu îl suport cum rage, nu-i vorba de bani. Oricum eu biserica o văd ca pe o afacere și este normal dacă îl vrei să îți ragă să plătești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca deja de multe pagini nu mai e vorba despre accident si/sau accidentat, poate mai intereseaza pe cineva. o cunostinta de-a mea (cadru medical) m-a anuntat ca ieri baiatul era in moarte cerebrala, se astepta doar hotararea familiei legata de donarea organelor si deconectarea de la aparate.

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine 1mai..capul sus!! urmeaza o vara fierbinte, motive de veselie sunt! ciumegia costa f scump uneori..din pacate!! oricum nu merita chiar pretul asta dar acum e tarziu! daca se poate invata ceva din asta e ok, valabil ptr incepatorii care o mai comit pe barba lor! din cand in cand e bine sa ne privim in oglinda caci nu devenim rossi peste noapte! fiecare stie cu adevarat ce poate si pe forum se mai c.a.c.a pe el fiecare ca ar fi..ca ar merge..plm..stim fiecare cum e!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica un fel de kamikaze.

 

tocmai aseara aveam o discutie cu ai mei pe tema asta si i-am zis lui maicamea: in caz de....... donati ce se poate pt a salva oameni, restul... incinerat pt a nu-i da bani popii. restul, imprastiat pe unde am fost de-a lungul vietii.

nu le-a cazut bine, dar le-am zis ca e bine de stiut.

daca vrei sa scapi de dat banii la popa......

lasi un bilet si zici ca TE AI SINUCIS....cica la astia nu fac slujbe si altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

a trecut in nefiinta? condoleante :(

familia a decis recoltarea de organe? respecte

 

 

cat despre omul nost...... o cautat-o cu farul aprins

 

noi nu ne dam ca el, suntem invidiosi pe skil-ul lui toata lumea era in extaz cand o dadea pe o roata pe bulevard, mai ales prietenii care il apreciau ca se da fara permis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

not

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

a trecut in nefiinta? condoleante :(

familia a decis recoltarea de organe? respecte

 

 

cat despre omul nost...... o cautat-o cu farul aprins

 

noi nu ne dam ca el, suntem invidiosi pe skil-ul lui toata lumea era in extaz cand o dadea pe o roata pe bulevard, mai ales prietenii care il apreciau ca se da fara permis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

not

 

Da , e adevarat , astazi a decedat .

 

Poate suna rau ceea ce zic dar decat sa fie viu si in starea in care era ... poate e mai bine asa .

 

 

Sa il ierte Dumnezeu si sa incercam sa nu fim chiar atat de rai ... a gresit , a platit cu viata lui si din fericire nu a luat pe nimeni cu el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa cum banuiesc, totul o sa se opreasca aici... nimeni nu o sa ia masuri... Aceste lucruri ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru institutile statului.

Insa cum nimeni nu o sa ia masuri, si nimeni nu vrea sa se implice in tara asta, totul o sa fie uitat, la fel si acest baiat.

Daca ne-am strange o comunitate, cum suntem cea moto sa atragem atentia asupra lucrurilor care se intampla, poate am reusi sa schimbam ceva...

 

Casca este obligatorie, nu ca sa nu iti intre mustele in ochi, ci pentru a te proteja cat de cat, pe tine ca individ de proprile tale greseli sau a celorlalti.

Acelasi lucru si cu centura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Si dupa cum banuiesc, totul o sa se opreasca aici... nimeni nu o sa ia masuri... Aceste lucruri ar trebui sa fie un semnal de alarma pentru institutile statului.

Insa cum nimeni nu o sa ia masuri, si nimeni nu vrea sa se implice in tara asta, totul o sa fie uitat, la fel si acest baiat.

Daca ne-am strange o comunitate, cum suntem cea moto sa atragem atentia asupra lucrurilor care se intampla, poate am reusi sa schimbam ceva...

 

Casca este obligatorie, nu ca sa nu iti intre mustele in ochi, ci pentru a te proteja cat de cat, pe tine ca individ de proprile tale greseli sau a celorlalti.

Acelasi lucru si cu centura...

Nu mi-o lua în nume de rău, dar cred că ai uitat să îți ei pastilele!

La obligat cineva pe asta să meargă la blană prin oraș?

Eu sper să nu se "oprească aici", nici un cetățean plătitor de taxe din Cluj nu-i dator să plătească stâlpul distrus de asta. Primăria să își facă treaba și să ceară sechestru pe bunurile ăstuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...