Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

A iesit soarele afara baieti:).Nu e mai bine sa iesim pe afara si sa dam o tura?Cu motorul sau pe jos,nu conteaza,ideea e ca face bine la sanatate.Plus ca e si sarbatoare astazi asa ca...hai s-o lasam mai moale cu "supararile".Bafta tuturor :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A iesit soarele afara baieti:).Nu e mai bine sa iesim pe afara si sa dam o tura?Cu motorul sau pe jos,nu conteaza,ideea e ca face bine la sanatate.Plus ca e si sarbatoare astazi asa ca...hai s-o lasam mai moale cu "supararile".Bafta tuturor :hug:

Vii sa stai ca baby sitter?Si eu plec in plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine poate esti sub rotile unui tir...si nu pentru ca ai gresit tu in pilotare!nu pentru ca ai mers tare...!nu pentru ca nu ai fost precaut!!ci PENTRU CA DUMNEZEU TI-A INTORS TIE CEEA CE II DOREAI ACESTUI BAIAT..ma doare fix in fund care dintre voi si cum considera aceste cuvinte...aberatii..religie si manipulare..spalare de creier si alte prostii debitate de niste minti intunecate...si ca daca cel de langa mine sufera din cauza unei greseli a alui sau a celorlalti sa nu ma grabesc ca un blestemat sa adaug la suferinta lui condamnandu-l cu remarci de genu "pacat ca nu a luat stalpul" si alte satanisme

bai omul lui Dumnezeu, i-am urat eu sa ia stalpul acasa? Nu i-am dorit eu raul, el si l-a dorit singur daca in conditiile de atunci i-a dat forja pe strada si nu a gandit ce se poate intampla. Am condamnat fapta si atat, restul nu ma intereseaza. Daca era vreun tip care a cazut din vina altuia, ca a nimerit o balega si s-a varsat, da, mi-ar fi parut rau de el si m-ar fi interesat starea lui mai mult. Si parintii mei m-au invatat ca cica crestinii ar fi oameni de treaba, nu baga balarii pe banda rulanta ca tine. E o tara libera, unde am dreptul sa imi expun opiniile liber (la fel cum faci si tu cu Dumnezeu), in limitele expuse de lege. Nu am jignit pe nimeni, am stiut sa ascult si pe altii chiar daca spuneau balarii, am combatut cu argumente unde am crezut ca e cazul, s-a inteles, bine, nu, la fel de bine. Eu nu iti doresc cum s-a urat pe aici: "sa fie sotia ta pe partea aia a drumului cand vine tavalugu' ", iti sugerez doar sa stai sa te gandesti cum ai scapat vreodata ca prin urechile acului cand ai dat peste un nebun in trafic, din cauza caruia era sa te faci afis. Si sa nu imi zici ca in caz ca ala dadea in stalp, ii urai multa sanatate si viata lunga. Eu nu am nimic cu tine, iti urez sanatate, multa bafta in trafic si sa ai tu grija de tine in primul rand, ca daca stai la mana altora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum vine asta? Adica Dumnezeu trimite ocazional printre noi cate un ascultator "de Salam" , fara permis de conducere , calare pe r6 , fara acte , cu 200 la ora prin oras ... drept pedeapsa ?

 

E lesne de inteles ca ti-e prieten ... dar despre ce vorbim noi aici ? Poate ti-e cel mai bun prieten ... poate are un suflet mare cat China sau incomensurabil ... dar faptele , gesturile si atitudinea afisata creioneaza portretul unui dobitoc.

Aceasta isprava NU ESTE O GRESEALA!!! - cand incalci toate regulile jocului , te arzi ...

 

Sunt de acord cu tine in schimb la capitolul - "calitate umana" ... pur si simplu nu pot intelege cum cineva poate dori/afirma ca doreste moartea unui individ ...

 

 

 

Numa' bine!

nu prietene...ca viata nu e in mana ta ci e in mana Celui care ti-a dat-o...si de El si bunavointa Lui atarni disperat ca un paianjen de firul lui...pe baiat nu-l cunosc defel..dar nici nu trebuie...compasiunea pentru semeni nu tine cont de asta...

 

bai omul lui Dumnezeu, i-am urat eu sa ia stalpul acasa? Nu i-am dorit eu raul, el si l-a dorit singur daca in conditiile de atunci i-a dat forja pe strada si nu a gandit ce se poate intampla. Am condamnat fapta si atat, restul nu ma intereseaza. Daca era vreun tip care a cazut din vina altuia, ca a nimerit o balega si s-a varsat, da, mi-ar fi parut rau de el si m-ar fi interesat starea lui mai mult. Si parintii mei m-au invatat ca cica crestinii ar fi oameni de treaba, nu baga balarii pe banda rulanta ca tine. E o tara libera, unde am dreptul sa imi expun opiniile liber (la fel cum faci si tu cu Dumnezeu), in limitele expuse de lege. Nu am jignit pe nimeni, am stiut sa ascult si pe altii chiar daca spuneau balarii, am combatut cu argumente unde am crezut ca e cazul, s-a inteles, bine, nu, la fel de bine. Eu nu iti doresc cum s-a urat pe aici: "sa fie sotia ta pe partea aia a drumului cand vine tavalugu' ", iti sugerez doar sa stai sa te gandesti cum ai scapat vreodata ca prin urechile acului cand ai dat peste un nebun in trafic, din cauza caruia era sa te faci afis. Si sa nu imi zici ca in caz ca ala dadea in stalp, ii urai multa sanatate si viata lunga. Eu nu am nimic cu tine, iti urez sanatate, multa bafta in trafic si sa ai tu grija de tine in primul rand, ca daca stai la mana altora...

care sunt argumentele de care zici ca te-ai folosit acolo unde a fost cazul,profesore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bica

Este alegerea ta sa crezi in ceea ce doresti si sa ai convingerile pe care le ai.

Mergand pe acelasi principiu, deasemenea este alegerea fiecaruia sa creada in ce doreste si sa detina convingerile proprii.

 

 

Firul se rupe in momentul in care, pe orice baricada te-ai afla, te consideri mai bun, mai just si mai 'ales', decat 'cealalta echipa'.

Multi dintre noi n-avem nevoie de prieteni imaginari care sa ne invete cum sa ne comportam si ce avem si nu avem voie sa facem.

 

Moralitatea nu-si are originile in religie, ci in educatie.

Dar nu vreau sa intru intr-o polemina contra religie, nu e locul aici.

 

Colegii de aici il judeca doar din punct de vedere social deoarece faptele si dovezile sunt clare:

- vezi profil pe facebook;

- vezi atitudinea de dinaintea intamplarii

- vezi particularitatile 'accidentului'.

 

Social vorbind, este un infractor, dovezile sunt clare. Banuiesc ca lipsa abilitatii de a vedea claritatea acestor dovezi ti se poate trage fix de la religiozitatea pe care o manifesti.

Daca ar fi sa incerc a-mi impune convingerile proprii asupra ta, asa cum procedezi tu, as putea spune ca nu esti religios per say, ci mai degraba superstitios.

 

Abilitatea de a judeca cu propria minte faptele si mediul inconjurator sta la bazele evolutie umane atat ca specie, cat si ca individ.

'nezeu nu are loc aici deoarece realitatea evenimentelor intamplate vorbeste de la sine.

 

Sigur, este normal sa simti compasiune - este natura umana. La multi insa compasiunea asta, de fapt, functia de a simti compasiune este limitata si direct proportionala cu gravitatea faptelor care le sunt dezvaluite in fata ochilor.

Compasiunea pe care o poti simti este direct proportionala cu atitudinea manifestat de infaptuitor.

Cata compasiune poti avea pentru o persoana care savarseste niste fapte extrem de grave cu premeditare??

Mai ales in aceste timpuri, unde oricine are acces la educatie si informare...

 

Personal eu am o admiratie si o neaintelegere totala fata de cei care sunt religiosi, personal nu pot intelege acest 'fenomen' si nevoia aceasta de a cauta solutii si intrebari oriunde altundeva decat realitatea mediului inconjurator, realitate pe care o experimentezi zilnic.

Dar asta e... daca toti am gandi la fel, rasa umana, probabil ar fi trait si acum tot in pesteri.

 

Eu zic ca ai varsta necesara si abilitatile corespunzatoare - ca sa nu mai zic experienta de viata - care sa iti permita o analiza strict asupra faptelor si atitudinii 'accidentatului'.

Strict din punct de vedere social.

Religia nu-ti poate oferi nici un raspuns aici.

Realitatea, asa cum am mai spus, vorbeste de la sine.

Nu poti sa comiti niste ilegalitati atat sociale cat si asupra propriei integritati corporale pentru ca apoi sa cauti raspunsurile in religie. Este stupid, sau cel putin, asa mi se pare mie.

ma faci sa rad...moralitatea isi are originile in educatie..:)))e ca si cum ai spune...laptele isi are originea in branza...inverseaza termenii si s-ar putea sa fi elaborat singurul tau adevar din toata postarea...cat despre restul...ineptii pe care le citesc cu sprancenele ridicate si cu gura intredeschisa....n-ai la ce argumente sa intri cu mine..pentru ca nu iti cunosti destul de bine nici macar "crezul" tau cu valente ateiste....dar ma amuza cei mai mari atei si dusmani ai Lui Dumnezeu atunci cand trec la un pas de moarte...cu remarca "Doamneeee fereste!..sau..vai Doamne..."in momentele groazei se dezic toti de eroismele lor Cioraniene..si Schopenhauriene..;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pot cu Bica si delirul mistic. Nene, du-te cu dumnezeu si lasa-ne dracu! Tu, cavalerul crucii si razboinicul luminii. Esti la fel de agasant ca martorii lui Iehova. Allah e mare si Mohamed e profetul Lui! Infidelii vor fi dovediti! Ma voi scalda in ploaia lui Allah si 30 de virgine vor fi ale mele!

Iti place? Tine-ti dracu' religia pentru tine si nu ne-o mai vantura pe aici. Crezi? Bravo tie! Nu te mai lauda, nu te crede mai bun, doar ca crezi intr-un zeu dintr-o mie de zei! Probabilistic te inseli!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost sunati parintii sa mearga la spital sa semneze, sa-l scoata de la aparate, in consecinta RIP

Pe cale de consecință, topicul poate fi închis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pot cu Bica si delirul mistic. Nene, du-te cu dumnezeu si lasa-ne dracu! Tu, cavalerul crucii si razboinicul luminii. Esti la fel de agasant ca martorii lui Iehova. Allah e mare si Mohamed e profetul Lui! Infidelii vor fi dovediti! Ma voi scalda in ploaia lui Allah si 30 de virgine vor fi ale mele!

Iti place? Tine-ti dracu' religia pentru tine si nu ne-o mai vantura pe aici. Crezi? Bravo tie! Nu te mai lauda, nu te crede mai bun, doar ca crezi intr-un zeu dintr-o mie de zei! Probabilistic te inseli!

altu' care a baut Cocolino de pe raion la Carrefour...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prietene...ca viata nu e in mana ta ci e in mana Celui care ti-a dat-o...si de El si bunavointa Lui atarni disperat ca un paianjen de firul lui...pe baiat nu-l cunosc defel..dar nici nu trebuie...compasiunea pentru semeni nu tine cont de asta...

esti 'pe bune' ???

vietile noastre sunt in mainile noastre si ale politicienilor, dar in contextul asta politica este alta poveste.

nu un prieten imaginar a invartit de dregasul ala...

alegerile pe care le facem sunt influentate de multe.. chiar si de religie.. dar nu de isus sau alte duhuri sfinte imaginare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti 'pe bune' ???

vietile noastre sunt in mainile noastre si ale politicienilor, dar in contextul asta politica este alta poveste.

nu un prieten imaginar a invartit de dregasul ala...

alegerile pe care le facem sunt influentate de multe.. chiar si de religie.. dar nu de isus sau alte duhuri sfinte imaginare...

Maistre Eliade ...nu credeam ca te-ai reincarnat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot n-am inteles cum si de ce s-a petrecut accidentul asta?

Sunt cateva lucruri care nu s-au spus...In seara aia, dadeam o liniuta cu el, el pe r6, eu pe gixar. Din moment ce a cazut, consider ca am castigat corect cei 100ron pusi la bataie pe care inca astept sa mi dea

 

Va rog frumos sa luati careva legatura cu familia lui si sa ii instiintati ca au de plata un plin de benzina la subsemnatul

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva lucruri care nu s-au spus...In seara aia, dadeam o liniuta cu el, el pe r6, eu pe gixar. Din moment ce a cazut, consider ca am castigat corect cei 100ron pusi la bataie pe care inca astept sa mi dea

 

Va rog frumos sa luati careva legatura cu familia lui si sa ii instiintati ca au de plata un plin de benzina la subsemnatul

O_o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva lucruri care nu s-au spus...In seara aia, dadeam o liniuta cu el, el pe r6, eu pe gixar. Din moment ce a cazut, consider ca am castigat corect cei 100ron pusi la bataie pe care inca astept sa mi dea

 

Va rog frumos sa luati careva legatura cu familia lui si sa ii instiintati ca au de plata un plin de benzina la subsemnatul

Banuiesc ca e o gluma,nu?Una cam...macabra:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...