Sari la conținut

Accident moto grav Pod ira (cluj-napoca)


~LeX~
 Share

Postări Recomandate

@vandrash:

Grammar-Nazi.jpg

 

 

 

Singurele care mai lipseau sunt sa fi fost baut/drogat, sa fi fost motocicleta furata si sa fi avut si pasager.

In rest, le-a facut pe toate...

 

Asta nu-i accident ci cumulul unor fapte care conduc la o certitudine. Singurul "accident" este ca i s-a intamplat azi si nu ieri, sau maine...

Pana la urma urmei, fiecare merge cum vrea si cum stie... bine insa ca n-a mai lovit pe nimeni.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 303
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multa sanatate riderului, eu consider ca de aia se numeste accident

Restul e can-can!

Sa se faca sanatos, sa mergi si tu pe strada cu femeia si copii, si sa vina doritoru' de adrenalina, sa ti-i faca terci langa tine, si tu sa te uiti la ei cu creirii lor pe tine, asta vrei? deh, a fost un accident... restul e can-can...

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se faca sanatos, sa mergi si tu pe strada cu femeia si copii, si sa vina doritoru' de adrenalina, sa ti-i faca terci langa tine, si tu sa te uiti la ei cu creirii lor pe tine, asta vrei? deh, a fost un accident... restul e can-can...

Vai de steau ta ... ai niste SF in capul ala ... dar daca iti da tie Putin o racheta si se pise pe noi toti cu familii si catel,purcel? ... aveti numai rahat in capul ala .... daca,daca ,daca .... omu a gresit si o sa plateasca pretul suprem pentru asta ... nu e nevoie sa apara unu ca tine si sa inceapa cu DACA ,DACA .....

P.S. - a lansat un idiot vorba asta(nu cel care a postat aici pe forum primul) cu "restul e can-can" si acum toti numai rahatul asta debitati .... chiar nu va duce si pe voi capul la ceva mai bun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa arunce cu piatra cel fara de pacat.......

 

 

Poate omul a gresit (sa/l vad io pe ala care zice ca nu a incalcat GRAV regulile de circulatie niciodata), insa RUSINE celor care cu lipsa maxima de umanitate critica dur sau jignesc un om care sufera...

 

Prea multi profesori si doctori docenti pe aici care-si dau aere pe durerea altora...multe capetenii, putini indieni.

Eu nu am incalcat grav regulie de circulatie niciodata. Acum ca ai vazut ce am scris ce ai de gand? in rest, sunt de acord, rusine celor care il critica dur pe stimabil, RUSINE! BAIATUL AR TREBUI PREMIAT!

 

''am fost in curtea unde e moto,ma rog fiare ce au ramas din el.baietii deacolo ziceau ca a fost operat la cap,din pacate i s-a scurs o parte din creier si are si alte membre facute zob.din pacate nu prea are sanse de supravietuire :( era fara permis si abia ce luase motoru de la ser moto de vreo 3 zile....trist!!!'' Nu prea are sanse sau ramane leguma. Pacat

Nu cred ca au mai avut parte de asa reclama astia de la sermoto.

 

Vai de steau ta ... ai niste SF in capul ala ... dar daca iti da tie Putin o racheta si se pise pe noi toti cu familii si catel,purcel? ... aveti numai rahat in capul ala .... daca,daca ,daca .... omu a gresit si o sa plateasca pretul suprem pentru asta ... nu e nevoie sa apara unu ca tine si sa inceapa cu DACA ,DACA .....

P.S. - a lansat un idiot vorba asta(nu cel care a postat aici pe forum primul) cu "restul e can-can" si acum toti numai rahatul asta debitati .... chiar nu va duce si pe voi capul la ceva mai bun?

Daca imi aduc bine aminte, nu esti la prima interventie in care iei apararea unor teribilisti. Crezi ca esti mai uman, mai sensibil daca urezi sanatate unor personaje ca tipul de aici? Topicurile de aici sunt o amintire buna a cat de sensibili suntem pe 2 roti. Pt. ce sa fortezi si tu norocul mai mult, cand zi de zi suntem inconjurati de atati nebuni si treci prin situatii de tot rahatul din cauza altora?
Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

.......

 

Daca imi aduc bine aminte, nu esti la prima interventie in care iei apararea unor teribilisti. Crezi ca esti mai uman, mai sensibil daca urezi sanatate unor personaje ca tipul de aici? Topicurile de aici sunt o amintire buna a cat de sensibili suntem pe 2 roti. Pt. ce sa fortezi si tu norocul mai mult, cand zi de zi suntem inconjurati de atati nebuni si treci prin situatii de tot rahatul din cauza altora?

Teribilistii aia sunt in general niste tineri care culmea .. ca sa vezi ... sunt OAMENI ca si TINE ....

Ai curajul sa te juri acum in saptamana mare ca tu nu ai gresit GRAV niciodata pe motor? ... ai curajul sa te juri ca tu nu ai depasit niciodata viteza legala cu cel putin +50 km/h? Sa nu fim ipocriti ....sa nu ridicam tocmai noi piatra ....noi care stim ca toti am gresit mai ales la inceput ....

Accidentul asta este o alta dovada ... dovada ca legea cu permis de categoria A pana la 23 ani este buna dar incompleta ... ar fi trebuit adaugat si interzicerea de a fi propietar de moto pana la 23 ani ... stiu ca ar suna foarte aiurea dar uite ca un baiat tanar e aproape mort din cauza unei prostii de 10 secunde.

Va rog aveti omenia in voi si nu mai judecati copilul asta ca a gresit si nu a luat pe nimeni dupa el ... in viata reala toti intoarceti gaozul la astea de ne conduc sa va reguleze cum vor ei ... si acolo nu mai sunteti asa de vehementi.

E un copil care a GRESIT ....luati lucrul ca atare ... chiar este nevoie sa ne comportam ca niste animale?

Editat de calimero2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greseala e cand ma uit in sus si dau cu stangul in dreptul, nu cand mergi de nebun prin oras (si chiar si in afara).

 

Oameni ca mine? Nu cred, eu imi solicit creierul si imi place sa gandesc. Dupa, ce legatura are saptamana mare? Mai sunt si oameni care nu sunt asa religiosi. Si da, eu pot sa spun ca nu am gresit grav pe motor (nu depasesc viteza, nu am amenzi, accidente din vina mea) tocmai ca nu imi dau in stamba cand sunt calare pt. ca stiu ce se poate intampla. Ca am avut noroc si am fost inspirat in alte momente cand erau altii sa vina peste mine sa ma omoare cu ditai 'arma' de 2 tone, e alta poveste. Dar oameni sunt si ei, au gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copil care a gresit= nota 4 in catalog, corijenta, repetenta.

Copil care se urca pe R6 fara permis=INFRACTOR. Restul e can can

Acum 10 sec citeam din gresala un post de-al tau in care spuneai ca viteza ta de dplasare e mare si tare si ca tu esti mare zmeu ... si mai spuneai si lucrul asta ca vitejia ta sa fie clara : "Eu nu ma uit in bord cand conduc..."

Bravo tinere ... tu ce esti?

 

Greseala e cand ma uit in sus si dau cu stangul in dreptul, nu cand mergi de nebun prin oras (si chiar si in afara).

 

Oameni ca mine? Nu cred, eu imi solicit creierul si imi place sa gandesc. Dupa, ce legatura are saptamana mare? Mai sunt si oameni care nu sunt asa religiosi. Si da, eu pot sa spun ca nu am gresit grav pe motor (nu depasesc viteza, nu am amenzi, accidente din vina mea) tocmai ca nu imi dau in stamba cand sunt calare pt. ca stiu ce se poate intampla. Ca am avut noroc si am fost inspirat in alte momente cand erau altii sa vina peste mine sa ma omoare cu ditai 'arma' de 2 tone, e alta poveste. Dar oameni sunt si ei, au gresit.

Numai tu stii adevarul ... ca respecti regulile de circulatie 100% eu unu SINCER NU TE CRED ... ca nu ai luat amenzi e una ... ca nu ai gresit e alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 sec citeam din gresala un post de-al tau in care spuneai ca viteza ta de dplasare e mare si tare si ca tu esti mare zmeu ... si mai spuneai si lucrul asta ca vitejia ta sa fie clara : "Eu nu ma uit in bord cand conduc..."

Bravo tinere ... tu ce esti?

 

Numai tu stii adevarul ... ca respecti regulile de circulatie 100% eu unu SINCER NU TE CRED ... ca nu ai luat amenzi e una ... ca nu ai gresit e alta.

M-ai pus sa zic ca nu am gresit grav, asta am zis. De gresit, gresesc: mai iau o groapa, ma mai uit la o reclama de pe marginea drumului, mai injur un nebun. Daca iti zic ca si de traversat, traversez tot pe la 'zebra'? Nu imi aduc aminte sa fi taiat fata vreunuia pe la cedeaza, sa fi intrat pe semafor la intimidare, sa intru peste altul pe banda lui, sa depasesc viteza cum ziceai tu. Asadar, ca urmare a respectarii regulilor de circulatie si a unui minim de bun simt, nu am amenzi si nici accidente.

 

pS: ca sa te mai prinzi si de glume, uite cum merge megamotoreta, eu unul nu stiu unde a zis omul asta vreodata ca e el vitezist cu scuterul:

ma duc cu motoreta, nu mai ma complic

gata, m-am intors. am mers cu scuterul de la semnatura, viteza de croaziera 80-90-100 maxim. topcase dublu full, atat,

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 sec citeam din gresala un post de-al tau in care spuneai ca viteza ta de dplasare e mare si tare si ca tu esti mare zmeu ... si mai spuneai si lucrul asta ca vitejia ta sa fie clara : "Eu nu ma uit in bord cand conduc..."

Bravo tinere ... tu ce esti?

 

Numai tu stii adevarul ... ca respecti regulile de circulatie 100% eu unu SINCER NU TE CRED ... ca nu ai luat amenzi e una ... ca nu ai gresit e alta.

Nu cred ca citeai despre mine, viteza mea de deplasare este legala in general, am un maxiscuter economic, nu vitezana. Si sa stii ca asa este, eu nu ma uit in bord cand conduc, sunt atent la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...

Una e sa nu respecti regulile de circulatie cand ai deja ceva experienta pe moto si sa ti-o furi pe barba ta, deplin constient ca ai cautat-o cu lumanarea si,

alta e sa nu respecti regulile de circulatie cand nu ai nici carnet, nici moto inmatriculata, nici experienta pe racheta din dotare.

 

Entuziasmul si tupeul NU VOR TINE NICIODATA LOC EXPERIENTEI.

 

A gresi e omeneste, a baga cu propria mana doua cuie in priza gandind 'las' ca n-are cum sa mi se intample tocmai mie', e prostie curata.

Sau voi credeti ca titlularul nu stia si nu auzise in cei 24 de ani de viata, la ce pericole te expui pe motocicleta??

Toata lumea greseste, dar hai sa nu confundam greseala (in cazul de fata sunt cam multe astfel de 'greseli') cu prostia. Ca si-o fura maine, sau peste trei zile... oricum si-o fura, judecand dupa 'profilul accidentatului'.

Accidental insa, si-a furat-o azi...

Singura greseala a lui este ca nu si-a dat seama ca i se poate intampla chiar lui, chiar azi...

 

Acum, toti aveti un motiv in plus sa blamati R6-ele; iar 'civilii', motocicletele in general.

Mie mila de 'nezeo... daca exista, saptamana viitoare are foarte mult de munca dat fiind numarul din ce in ce mai mare al motociclistilor pe strada... daca greseste vreunu' si, din greseala, 'nezeo nu-i atent??

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca au mai avut parte de asa reclama astia de la sermoto.

 

Am auzit de motoare luate de la ei cu probleme grave la cadru, furca, bascula usor cosmetizate incat un incepator sa nu le recunoasca.. nu mai zic de alte probleme mai subtile mecanice. Ar fi culmea ironiei ca la dilăul asta ce a incasat-o sa i se fi desprins roata exact inainte de stalp..

 

Stirea pe un site local:

http://www.stiridecluj.ro/social/un-motociclist-s-a-facut-praf-la-podul-ira-a-rupt-un-stalp-de-beton-foto

 

Il rog pe ianachim sa le explice la cetatenii ce comenteaza stirea cum stau lucrurile cu imaginea motociclistilor si cu zmeii ce prefera sa moara cu zambetul pe buze la 200km/h? Sunt convins ca cei deranjati de zgomotele motoarelor la 3 noaptea sau cei care sunt pusi in pericol de astfel de raiseri sunt persoane deschise la teoria valorii invers proportionale cu cilindreea sau.. cum era.. numarul posturilor direct proportional cu kilometrii, parca asa! :)

 

Si se pare ca mr. Chio-Chips nu va mai ajunge maine la Polus Motor Show:

http://www.poluscentercluj.ro/images/events/posters/MotoShow_mar2014.jpg

 

Ceilalti cocălari de mall ii vor simti profund lipsa..

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] legea cu permis de categoria A pana la 23 ani este buna dar incompleta ... ar fi trebuit adaugat si interzicerea de a fi propietar de moto pana la 23 ani [...]

 

Individul respectiv era in ilegalitate. Nu avea permis! Motocicleta nu era inmatriculata! Acum la ce folos sa mai existe inca o lege pe care sa o incalce? Ce ti-e doua, ce ti-e trei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de motoare luate de la ei cu probleme grave la cadru, furca, bascula usor cosmetizate incat un incepator sa nu le recunoasca.. nu mai zic de alte probleme mai subtile mecanice. Ar fi culmea ironiei ca la dilăul asta ce a incasat-o sa i se fi desprins roata exact inainte de stalp..

Am citit si eu in cateva parti lucruri din astea. Dar si vorbe de bine. Pe forum la scuteristi auzisem ceva cu cadrul, pe aici la noi se plangea cineva de garantie cu furca. Am tot vazut si eu pe siteul lor niste SV-uri cu repere avand fiecare alta nuanta la vopsea. Ma rog, buna, rea, publicitatea gratuita e publicitate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni

 

Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine"

 

Toti care il judecati sunteti niste mizerii

 

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare, tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui

 

Sincer imi este mila de voi

 

stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni

 

Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

 

Pacat de el ... pacat de voi.

 

Iti recomand http://www.crestinortodox.ro/forum/

 

Tu esti genul care isi lipeste icoane pe R6?

 

 

Sa arunce cu piatra cel fara de pacat.......

RUSINE celor care cu lipsa maxima de umanitate critica dur sau jignesc un om care sufera...

 

Vezi link-ul de mai sus ;)

 

abia ce luase motoru de la ser moto de vreo 3 zile....

 

Inca un vis implinit. Le recomand cu caldura la toti cocălarii, iar in spiritul crestin mentionat mai sus.. sper sa vegheze 'mnezo asupra lui ca atunci cand zboara de pe sosea la 666Km/h sa nu ia si pe altii nevinovati dupa el! Amin

 

PS. era sa uit: "restul e can-can..."

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,Tânărul avea motocicleta numai de o săptămână, conform unor apropiați prezenți la locul accidentului, și rula pe Aurel Vlaicu cu aproape 200 km/h. Din primele informații rezultă că a lovit bordura, iar apoi a intrat direct în stâlp.,,

- Da de parca e ceva nou



- a luat stalpul in plin- nici o reactie nimic

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l ma...nu trebuie sa isi arate fiecare rautatea fata de un om....fiecare are momentele lui de nebunie....

asta nu e nebunie si nu in momente ... e inconstienta permanenta

 

 

De asemenea persoană nu are cum să-ți fie milă! Nu înțeleg de ce toți vor să fie penibili și o ard în sus și-n jos cu "sănătate motociclistului"...

Era un nenorocit de manelist cu tupeu cât cuprindea, cu mentalitatea că el este mai superior ca alți, cu dureri în penis de poliție și ceilalți participanți la trafic...

Mulți poate vor sări de poponeata în sus și mă vor contrazice, mă doare undeva, mai tare mă doare că un nebun de asta data viitoare ar putea intra in mine sau soția mea, sau chiar în ăștia care vor însănătoșiri și sunt al dracu' de duioși.

Corect. Sa stii ca sunt si cei care nu sar in sus, dimpotriva gandesc la fel ca tine

 

 

 

 

 

 

N-are fratilor nici o vina baiatu' asta...

Vina apartine abtipildurilor cu `El Doctor` si `46` de pe moto... tot 'motociclistu' hadevarat' stie ca orice motocicleta cu abtipildurile alea devine dificil de controlat; parca gandeste singura.

Bine ca avea doar 2 abtipilduri, de la 3 in sus cred ca-l arunca din sha imediat ce baga cheia in contact...

Nu inteleg de ce-l tot numiti 'motociclist', caci n-are carnet...

:)

 

 

 

 

 

acuma nu mai sunt asa obosit si pot sa povestesc ce am vazut exact ... inainte de a intra pe pod este o mica curba la stanga si chiar acolo era o balta de la ploaie si umed pe jos .... din cate am inteles , de la fata locului de la un martor ce facea autostopu chiar acolo ,ca dupa partea umeda a inceput sa ii danseze motorul si a venit ata in bordura ..... dupa impact si cel de la fata locului nu intelegea unde e pilotul pentru ca se vedea doar motorul imprastiat el fiind foarte departe de la fata locului fapt pentru care e si inca in viata cred ... daca lovea stalpul sau unu din copaceii de pe traseu era rip instant .

 

alt noroc a avut ca la iesirea de pe trotuar a dat de pamant care totusi nu e ca si asfaltul .... pe iarba se vedea perfect pe unde s-a rostogolit sau ce a patit pana la locul unde a fost gasit , eu impreuna cu un prieten de a lui am recuperat de pe urma aceea de puf obiecte personale - chei masina , bricheta, etc ...

deci de vina e Busu de la protv,, primaru clujului, martorul cu autostopul si stalpul. Moto... Cocalarul nostru nu are nici o vina, el are the doctor fiat pe carene deci este deasupra bunului simt,, regulamentelor si restului pulimii care circula avand permis adecvat categoriei

 

 

 

 

Acu tre sa stea si cei din zona vre-o 6 ore fara curent electric cat dureaza inlocuirea stalpului.Sea pt carat stalp,macara ,oameni ,manevre in retea ,ce o fi avut cu stalpul ca doar era pe trotuar ,regulamentar.Sa fi traversat stalpul strada in fuga prin loc neoermis si motociclistul nu a mai putut evita impactul?

posibil,, mai mult chiar, as zice ca stalpul era in mijlocul drumului iar dupa accident, ca sa musamalizeze accidentul,, cei de la ilectrica au mutat stalpul pe trotuar

 

 

 

Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

calimero.... tu asculti pe jean concetateanul tau nu?? consideri ca tipu' de a dat cu prostu de stalp e un fel de erou??

 

 

 

 

 

Sa arunce cu piatra cel fara de pacat.......

 

 

Poate omul a gresit (sa/l vad io pe ala care zice ca nu a incalcat GRAV regulile de circulatie niciodata), insa RUSINE celor care cu lipsa maxima de umanitate critica dur sau jignesc un om care sufera...

 

Prea multi profesori si doctori docenti pe aici care-si dau aere pe durerea altora...multe capetenii, putini indieni.

tot de la craiova esti si tu? cum adica sa il vad io pe ala care nu a incalcat grav regulile de circulatie??? adica la voi e mandrie sa o ardeti ilegal?? cu cat mai aproape de coma alcoolica cu jointu'n mufa fara permis in masina neinmatriculata fara acte si asigurare pe drumurile publice e fapta de lauda suprema???

 

De fapt daca ma gandesc mai bine tipul e infractor pentru conducere fara permis/categorie necorespunzatoare. Asa ca nu e motociclist e INFRACTOR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Gata, m-am prins! Ăsta a făcut accident că nu a postit și nu a bătut 341 de cruci când a plecat de acasă. Noi suntem o gloată de retardați și niște fustrați că în viața noastră nu suntem un dezastru, că nu rupem stâlpi și că ne place să fim cât mai legali când mergem la drum, sau pe drum.

De fapt omu' era un talentat, dar gloata neștiutoare nu știe să aprecieze pe ce care "are" talent.

Cocalar și iresponsabil... am zis doar că să nu fim singuri!

"Îi doresc însănătoșire grabnică" și data viitoare R1 și-o trecere plină de pietoni.

Sper că nu am stricat spiritul Paștelui (fie și al mă-si) și îmi cer scuze pentru comentariile "anterioare".

Dar ca scuză că am zis că-i manelist și să nu stric "săptămâna mare" (saptămână de 8 zile) vă las următorul link:

Aleluia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

 

 

Esti prajit amice dar esti simpatic ... chiar daca esti aproape analfabet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Il rog pe ianachim sa le explice la cetatenii ce comenteaza stirea cum stau lucrurile cu imaginea motociclistilor si cu zmeii ce prefera sa moara cu zambetul pe buze la 200km/h? Sunt convins ca cei deranjati de zgomotele motoarelor la 3 noaptea sau cei care sunt pusi in pericol de astfel de raiseri sunt persoane deschise la teoria valorii invers proportionale cu cilindreea sau.. cum era.. numarul posturilor direct proportional cu kilometrii

 

youtube reclama RECLAMA CARBOCIT

 

sa stii ca si asta e MOTOCICLIST!!!!!! ..si nu strica IMAGINEA ....DOAR STRAMBA NASUL

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

Vai!!! cata ipocrizie in postul asta. Daca acestui cum ii zici tu "OM" nu i-a pasat de ceilalti de pe strada, pe care i-a pus in pericol urcandu-se pe un motor neinmatriculat fara nici un permis si nici o tangenta cu motoarele(acu tre sa mai apara cineva care sa zica ca era un meserias care a mers 20 de ani fara permis si avea mai mult skill decat toti ceilalti) si forja motorul ala ATENTIE nu in poligon sau in vreo parcare parasita ci in centrul orasului, de ce mi-ar pasa mie de el? De ce sa fiu un ipocrit sa zic vai saracutul a gresit fara sa vrea?

A fost o bomba cu ceas si ma bucur sincer ca nu a facut victime nevinovate....Nu-i doresc eu moartea..destul ca si-a dorit-o singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

youtube reclama RECLAMA CARBOCIT

 

sa stii ca si asta e MOTOCICLIST!!!!!! ..si nu strica IMAGINEA ....DOAR STRAMBA NASUL

ianachime tata, pune si link cu clipul, nu de alta dar valoarea unora nu stie sa caute pe iutub..... bine... nu ca ar intelege =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre putinele postari facute de un OM.... reztul de 80% animale.

Forumul motociclism.ro ... o adunatura mare de mizerii de oameni ... 0 educatie si caracter de 2 lei ... pe forumul asta ati aratat de ce sunteti in stare .... nu cred ca exista cuvinte pe pamantul asta care sa va descrie pe marea majoritate dintre voi. Nu cunosc baiatul asta dar nu pot sa spun decat un lucru : "sa-i dea Dumnezeu putere sa se faca bine" .....eu ma consider totusi OM si nu pot sa doresc moartea cuiva pentru ca este COCALAR ... ca a gresit ... ca a facut o prostie mai mare ca el.

Toti care il judecati sunteti niste mizerii (ma refer la cei care spun ca ma bine murea ,etc) ... exemplul cu accidentul cu masina este total idiot (asta poti pati si tu si oricine ... esti constient ca el nu a vrut sa moara)..... voi nu intelegeti un lucru ... omul a GRESIT si va plati foarte scump pentru asta ,toti am gresit si gresim .... dar asa cum spunea cineva ,noi suntem mai norocosi ca el si uite ca unii au puterea sa judece pe altii foarte aspru.

Pacat ca aveti gandirea asta tocmai acum cand intram in saptamana mare , tocmai acum cand toata lumea trebuie sa fie mai buna si sa arate mila fata de semenii lui ... nu pot sa zic decat RUSINE RUSINE RUSINE.

Sincer imi este mila de voi si sper ca totusi in adancul sufletului vostru sa intelegeti ca baiatul asta A GRESIT si ca ,cu siguranta i pare rau ... si cu siguranta pretul greselii lui este enorm de mare ... dar asta nu va da voua dreptul sa il judecati asa.... inca o data RUSINE ... stiu ca marea majoritate a celor de aici sunt niste mizerii de oameni ... am vazut asta in nenumaratele postari pe diverse theadre ,dar sper totusi ca aveti acel gram de bun simt in voi si sa spuneti ca regretati ce ati spus si ca i urati sanatate .... sau Dumnezeu sa-l judece ... nu voi.

Pacat de el ... pacat de voi.

Te rugam sa ne scuzi pe noi "mizeriile" care indraznim sa iesim cand ne permite timpul liber ,pe un drum public incercand sa ne bucuram de faptul ca avem o motocicleta ,mai noua ,mai veche ,mai ieftina sau mai scumpa ,mai puternica sau mai slabuta,Si culmea ne mai permitem sa ne uitam in talon ,o mai fi valabila asigurarea ,cat mai am pana la urmatoarea revizie.Mizeriile astea care nu cauta sa impresioneze pe nimeni ,care multumesc cand li se face loc in trafic ,care nu intra cu japca printre masinile oprite la semafor turand motorul,de parca ceilalti ti-ar incalca vre-un drept.Mizeriile care se bucura ca este frumos afara pt a mai vizita ceva sau doar iesi pt a mai misca motorul.Mizeriile astea nu confunda un drum din oras cu o autostrada ,iar despre aceste mizerii nu scrie nimeni nimic pt ca nu ar avea vre-un motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca si asta e MOTOCICLIST!!!!!! ..si nu strica IMAGINEA ....DOAR STRAMBA NASUL

 

Yeah, right... :nono:

 

 

image.w174h200f3.jpg

 

 

In primul rand sanatate "posesorului", motociclist nu poate fi numit inca.

 

 

,,motociclist'' fara permis si moto neinmatriculat ....

 

 

cum puteti numi motociclist o persoana care nu poseda permis ,moto e neinmatriculata si se da in halul asta pe drumurile publice?de asta avem renumele care il avem!!

 

 

'motociclistu' hadevarat'

 

Nu inteleg de ce-l tot numiti 'motociclist', caci n-are carnet...

 

 

N-am nevoie de carnet, am valoare berechet.

Motor inmatriculat? Nu imi trebuie... sunt bazat.

 

 

Si de pe topic-ul "Cu si despre accidente" Cluj:

 

Nu era motociclist - sa nu confundam lucrurile .

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Facebook-ul infractorului: https://m.facebook.com/chio.tavi?id=100002533799035&_rdr

 

Are 2 filmulete care ar trebui să ne aducă mila în suflet pentru el, doar el are "adrenalină și tupeu". Seara trecută nu a fost singura ieșire, omu' umbla de ceva vreme în căutarea morții. Cum să mergi cu 100+ prin centrul orașului printre mașini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...