Sari la conținut

Z750 sau Hornet 600 ambele 2007


cj44sec
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu fiabilitatea lor... Dar la aspect castiga Z750.. Parerea mea.

Corect, e parerea ta. In urma cu 2 luni am vrut o motocicleta de strada si ma gandeam la GSR, Z750 si Hornet 2007+. L-am ales pe ultimul, in primul rand datorita aspectului. :rolleyes: E o chestie subiectiva, desigur.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu prefer z 1000 e o combinatie perfecta de putere si fiabilitate, ai un naked care se comporta ca un super-sport ...parerea mea! Si nu ramai in urma cand iesi cu baietii cu ninja sau gsx urile



2012%5C04%5C15%5Cbikepics-2384081-full.j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetul are o pozitie ceva mai comoda pt tine si mai ales pt pasager in rest decizia tine de aspect, gusturi si alte chestii subiective.Acum depinde unde iti petreci mai mult timpul oras sau afara referitor la treaba cu pozitia. :peace:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia este aceasi si pe GSR si pe Z750 si pe Hornet !! Zetul este putin mai nervos decat celalalte si chestia faina este ca NU are Zvacul ala de rahat la 7-8000 de ture !!! Trage de jos si pana sus la fel !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, tu inca de la inceput ai o preferinta in ceea ce priveste cele doua. Astepti doar pe cineva ale carui preferinte coincid cu ale tale, aducand argumente care sa te faca sa te simti bine in legatura cu alegerea ta.

 

Eu printr-un mare noroc am ajuns sa am Hornetul din 2007. Ma uitam la motocicleta asta ca la un vis frumos. Ma resemnasem la GSR sau la Hornetul model mai vechi. Dar acum sunt foarte multumit si ma bucur de fiecare plimbare, de calitatea de care da dovada, in toate aspectele.

 

Pana la urma iti vei lua ce iti place TIE mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa incetati cu fiabilitatea asta pentru HONDA

Eu zic să încetezi cu prostiile gratuite. Da, Hornet după 2007 este foarte fiabilă. Mie îmi place şi cum arată dar asta e chestie de gust.

Hornet 2007 nu are nici un zvâc de la 1250 până la 12000 (dar asta nu place carburatoriştilor că nu e fun ).

Frâne excelente, ciclistică la fel. Te suflă vântul în afara oraşului dar asta e la fel pt orice naked (z1000 = supersport, ce să zic ? vezi mai sus )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca inca nu ti-ai luat - Eu am luat Hornet in loc de z750.

 

Pentru mine a fost foarte important faptul ca telescoapele fata sunt reglabile (preload si rebound) la Hornet si la Z750 nu. Diferenta e de la cer la pamant cand mergi pe un motor cu suspensia reglata pentru greuratea ta. Iti da indredere sa executi virajele corect si sa franezi corect.

 

Cat despre 'ia-ti 750 ca sa nu ramai in urma' cred ca tu nu ar trebui sa vrei sa mergi la maxim cu oricare dintre ele. In alta idee - Am vazut personal pe circuit cum un tip cu un sv650 scotea constant timpi mai buni decat multi altii cu R6, CBR 600 etc.

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...