Sari la conținut

Lipici pentru mansonul din stanga


KENAZ
 Share

Postări Recomandate

Salut, mi-am cumparat alt set de mansoane pentru ghidon, am cautat pe internet si am aflat ca in partea stanga se lipeste de ghidon. Ce fel de lipici este indicat sa folosesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de ghidon in primul rand , ca n-ai avea cum accelera dupa .Prima data punel asa fara lipici vezi daca nu-ti aluneca dai pace!

E vorba de mansonul stang.

On:Si la mine se misca mansonul stang daca fortez mai tare, sunt binevenite solutiile celor care au rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut manson nou sa faca probleme. Chiar si alea care le-am scos (daca nu erau largite), le-am sters cu carpa cu diluant pe interior, am sters si ghidonul si dupa cu apa sau scuipinol (deh, daca nu am avut fixativ, ala merge cel mai bine, asa stiam si eu - sa nu credeti ca fac misto) ca sa alunece si nu mai ai probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit fixativ, bagat si in manson si pe plasticul de pe ghidon. Sta acolo de 2 ani de zile de zici ca-i sudat. E cea mai accesibila solutie, si (surprinzator) foarte eficient odata ce s-a uscat. Plus ca atunci cand e abia aplicat e alunecos si intra mansonul ca un prezervativ :)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut mansoane Ariete care nu se potriveau dar m-am gandit sa le fierb in apa si apoi s-au potrivit numai bine si cand s-au racit s-au strans perfect.

 

LE: se mai pot da jos cu aer comprimat

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loctite. Cred ca doar taiat il mai scot :D

 

Pai poate o sa vreau sa il scot la un moment dat, si nu in bucati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am schimbat anul trecut si am folosit un lipici care se afla in pachetul cu mansoane. Cele vechi erau originale Suzuki dar si alea erau lipite din fabrica si s-au desfacut relativ usor cu o surubelnita si pot fi refolosite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am primit nici un lipici la pachet cu mansoanele. Am p-acasa un tub de lipici, bison, cred ca am sa il folosesc pe acesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am pus niciodata lipici...in case off....

m-am lovit de problema asta de citeva ori si m-am chinuit sa le scot,de celel mai multe ori prin taiere.

eu am infasurat niste banda de izolat sau leucoplast pe ghidon,si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa incerc cu fixativ, pare cam ciudat dar o sa incerc :)



Am fost ieri si am montat mansoanele, cel din stanga l-am fixat cu fixativ :) , a intrat foarte usor. Am dat azi o tura cu motocicleta, tine bine fixativul, nu se misca mansonul.

 


post-55917-0-60413000-1400934021_thumb.jpgpost-55917-0-62847100-1400934119_thumb.jpg

 

Editat de KENAZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...