Sari la conținut

Atelier cu stand dyno in Romania?


Postări Recomandate

Ii cunosti pe cei de de la Ago Motors din Budapesta? Ai beneficiat de serviciile lor de dyno tuning sau stii pe cineva care a fost la ei pt. asa ceva? Eu am vorbit cu ei pt. o harta pt. PCIII si mi-au zis ca se face fara probleme doar sa-mi fac programare la ei prin e-mail. Costa cam 150 de euro, dar nu stiu pe nimeni care a mai facut asa ceva la ei, cat sunt de priceputi.

 

@Crazy-devil: scuze ca ma bag pe topicul tau, dar poate-ti sunt de ajutor si informatiile astea.

 

Salutare,

Laur.

nu e nimic. chiar iti multumesc de informatie. din pacate, sunt cam departe de Ungaria. dar planuiesc sa ajung la Timisoara sau Arad, si de acolo cred ca am sa trag o fuga daca pot.

 

Zeci de motorete din ROSBK au fost la AGO. Fac treaba buna.

 

In Ungaria sint foarte multe motorete performante, au 3 circuite, deaici si experienta cu AGO.

unde e AGO? ca sa-mi fac o ideie despre traseu. o alta curiozitate e comunicarea. eu nu vorbesc maghiara si nici ei nu cred ca vorbesc romana. asa ca ar ramane engleza.

 

Multumesc JAGI!

Mai trebuie sa pun la punct cateva lucruri inainte de a ma prezenta la ei si pe urma fac programarea.

Se intampla sa fie si cei mai aproape de mine.

daca o faci inainte de august, te rog sa-mi dai si mie un semn cu niste informatii

 

ai un link?

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la Ago Motors, sunt specializati pe motociclete...au tunat sute daca nu mii !Engleza nu cred ca e o problema la firma aia :)) nu te complica cu United si toti aia ...dar n-ai bagat de seama o intrebare de a lu` nea` Jagi :esti pregatit pt un consum de carburant marit cu 20% sau mai mult ??

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de fiecare data o remapare este asociata cu cresterea consumului.

Sunt motoare care au softuri bogate din fabrica, la acele motoare se merge pe o saracire a amestecului undeva pana in zona safe fara a intra in detonatii,si se castiga putere cu benzina mai putina consumata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la Ago Motors, sunt specializati pe motociclete...au tunat sute daca nu mii !Engleza nu cred ca e o problema la firma aia :)) nu te complica cu United si toti aia ...dar n-ai bagat de seama o intrebare de a lu` nea` Jagi :esti pregatit pt un consum de carburant marit cu 20% sau mai mult ??

iti dau sa mergi cu 916 aiu sa vezi acolo consum. la 998 am vazut ca are un consum decent (7,5% fara forja). dar la cat ma intereseaza pe mine consumul, n-as fi luat in calcul nici 30%. oricum, ambele le al ca motociclete de concediu(7-10.000Km/an). daca faceam naveta sau inconjurul lumii, poate ca-i ceream o harta mai "light"

 

cred ca am sa le cer si o harta mai eco daca se poate. dar asta ramane de vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc saptamana viitoare la United Motors sa-mi monteze PC V si sa-mi bag o harta plus tunning...

 

Am inteles ca 'Masinuta' se ocupa de Dyno si pentru motociclete de concurs.

 

Vorbim dupa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc saptamana viitoare la United Motors sa-mi monteze PC V si sa-mi bag o harta plus tunning...

 

Am inteles ca 'Masinuta' se ocupa de Dyno si pentru motociclete de concurs.

 

Vorbim dupa...

Super. Te aştept.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimic. chiar iti multumesc de informatie. din pacate, sunt cam departe de Ungaria. dar planuiesc sa ajung la Timisoara sau Arad, si de acolo cred ca am sa trag o fuga daca pot.

 

unde e AGO? ca sa-mi fac o ideie despre traseu. o alta curiozitate e comunicarea. eu nu vorbesc maghiara si nici ei nu cred ca vorbesc romana. asa ca ar ramane engleza.

 

daca o faci inainte de august, te rog sa-mi dai si mie un semn cu niste informatii

 

ai un link?

Uite aici link-ul de la Ago: http://www.agomotors.hu/webshop/category.php?id_category=43

Sunt in Budapesta. Nici eu nu vorbesc maghiara, asa ca am vorbit cu ei la tel. in engleza. Se descurca foarte bine si sunt foarte amabili.

Suna-i si vezi ce-ti zic. Uite si nr. de tel.:+36204444246.

Dupa cum am zis, eu mai am cate ceva de pregatit la motor si abia dupa voi merge la ei, iar asta nu se va intampla decat undeva in toamna, daca am timp.

Daca vii in TM da un semnal si ne intalnim la o bere si mai discutam de "italience"!

Editat de laurtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici link-ul de la Ago: http://www.agomotors.hu/webshop/category.php?id_category=43

Sunt in Budapesta. Nici eu nu vorbesc maghiara, asa ca am vorbit cu ei la tel. in engleza. Se descurca foarte bine si sunt foarte amabili.

Suna-i si vezi ce-ti zic. Uite si nr. de tel.:+36204444246.

Dupa cum am zis, eu mai am cate ceva de pregatit la motor si abia dupa voi merge la ei, iar asta nu se va intampla decat undeva in toamna, daca am timp.

Daca vii in TM da un semnal si ne intalnim la o bere si mai discutam de "italience"!

bun bun. me de pont...

 

good to know. planuiesc sa vin in august, dar nu promit nimic. sper sa nu uit ;)

daca ai facebook, da-mi un PM sa te adaug. acolo ne contactam mai usor :D

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la mecanicul Masinuta de la United Motors, mi-a montat PC V si reglat/ ajustat harta pe stand Dynojet si am castigat aproape 5 cai.

 

Eu zic sa dati mai multe sanse mecanicilor din RO decat sa fugiti repede in Ungaria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vorbesti cu mine, nu am inteles nimic...

 

Cred ca block off plates, la mine este AIS care a fost blocat, deci nu da rateuri...

 

Nu cred ca am EGR...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Crazy poti sa arunci o intrebare si aici

https://www.facebook.com/completechip.iasi

merci. le-am dat mesaj. chestia e ca nu as dori doar stand dyno, ci si unul priceput si cu rabdare care sa se joace cu cifrele alea de din harta.

» Post actualizat in 08 Jul 2014 10:10

Am fost la mecanicul Masinuta de la United Motors, mi-a montat PC V si reglat/ ajustat harta pe stand Dynojet si am castigat aproape 5 cai.

 

Eu zic sa dati mai multe sanse mecanicilor din RO decat sa fugiti repede in Ungaria...

am sa iau legatura cu el. dar cred ca am vorbit. ce ma framanta pe mine e ca am auzit fel si fel de pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...