Sari la conținut

Plimbare scurta (azi 13 iunie, Sambata 14 iunie sau Duminica 15 iunie)


beware !
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu as baga maine niste AMCKart, daca nu, merge si o Cheia, daca n-aveti chef de rupt fasul de pe mobre. Dar pare cam tarziu ora, ne prinde caldura pe drum.

 

Astazi a fost o zi excelenta, fara ploaie, fara soare, inorat si cald/placut. Sa vedem si maine cum e... Eu ma retrag la nani acum, dar vedem maine dimineata, dupa 9 cum e timpul, cheful si doritorii si stabilim clar, o ora si punctul de intalnire. Noapte buna ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mooooaaama (citez Bogdan) ....ce te prinde albastrul ala de la XX:))

 

Tu parca erai la nunta:))Mananca nene sarmale si lasa forumurile....

Hahaha. Da' chiar asa, tu parca trebuia sa fii cu horele si sarbele, si cand colo pe forum :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am trezit. Dar norii de pe cer nu prea-mi plac.

Inima de metal....subscriu :(

Dar sunt șanse ca pana la 12-1, cum am zis eu, sa iasă soarele. Daca nu...asta e, trăim din amintirile create de ieri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK,

 

hai ca stau si eu cu ochii pe topic. Daca te hotaresti sa iesi pe aici, pe aproape, da-mi si mie un PM, ceva....nu am chef sa merg 300 km pe ploaie.

 

Astia ai mei, fie nu raspund, fie sunt deja plecati... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK,

 

hai ca stau si eu cu ochii pe topic. Daca te hotaresti sa iesi pe aici, pe aproape, da-mi si mie un PM, ceva....nu am chef sa merg 300 km pe ploaie.

 

Astia ai mei, fie nu raspund, fie sunt deja plecati... :(

 

Pai....daca vremea nu isi revine (cu caldura si soare), dar NU ploua...puteam sa ieim la un suc pe aici prin zona Snagov Lake, lol, sunt cateva restaurante cu servirea de pe ponton, (El capitan) cu intrare din Ciolpani... daca nu vrem sa facem 300 km (dus-intors) pe curbe, putem sa facem 80 de km (dus-intors) si leneveala la un suc :))) Preturile sunt cam ridicate acolo (din ce-mi aduc aminte) dar un suc...nu conteaza ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....daca vremea nu isi revine (cu caldura si soare), dar NU ploua...puteam sa ieim la un suc pe aici prin zona Snagov Lake, lol, sunt cateva restaurante cu servirea de pe ponton, (El capitan) cu intrare din Ciolpani... daca nu vrem sa facem 300 km (dus-intors) pe curbe, putem sa facem 80 de km (dus-intors) si leneveala la un suc :))) Preturile sunt cam ridicate acolo (din ce-mi aduc aminte) dar un suc...nu conteaza ;)

 

Si "astia ai mei" la fel, plecati toti, lol...dar cand se vor intoarce vor vedea ca eu mi-am facut "alti ai mei" si vor vrea sa ii impart cu ei. Dar eu Nuuuu....fiecare cu "ai lui" :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....daca vremea nu isi revine (cu caldura si soare), dar NU ploua...puteam sa ieim la un suc pe aici prin zona Snagov Lake, lol, sunt cateva restaurante cu servirea de pe ponton, (El capitan) cu intrare din Ciolpani... daca nu vrem sa facem 300 km (dus-intors) pe curbe, putem sa facem 80 de km (dus-intors) si leneveala la un suc :))) Preturile sunt cam ridicate acolo (din ce-mi aduc aminte) dar un suc...nu conteaza ;)

<a href=“http://www.accuweather.com/ro/ro/cheia/280400/hourly-weather-forecast/280400”>Cheia</a>

Daca asteptam soarele in Bucuresti s-ar putea sa-l pierdem pe cel din Cheia si Brasov :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....daca vremea nu isi revine (cu caldura si soare), dar NU ploua...puteam sa ieim la un suc pe aici prin zona Snagov Lake, lol, sunt cateva restaurante cu servirea de pe ponton, (El capitan) cu intrare din Ciolpani... daca nu vrem sa facem 300 km (dus-intors) pe curbe, putem sa facem 80 de km (dus-intors) si leneveala la un suc :))) Preturile sunt cam ridicate acolo (din ce-mi aduc aminte) dar un suc...nu conteaza ;)

ceva de genul zici, nu? :)

 

https://goo.gl/maps/Pgo2s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca tot merge de o Cheia. Nu mai ploua, a plouat asta noapte, acum gata...va sta doar inorat. Mai asteptam o ora si decidem? Hai ca pana acum suntem 3 sigur, plus Horia pe care o sa-l conving eu in 5 min, plus "inima de aur" pe care ma voi stradui sa-l conving in 6 min...deci, ce sa mai....SIGUR 5 motoare deja :)))



ceva de genul zici, nu? :)

 

https://goo.gl/maps/Pgo2s

 

Pe mine nu ma incanta cerculetul asta prin satele din zona unde locuiesc eu, l-am facut si e booooring. Planul meu preferat este cand "ai mei" ma suna sa iesim la o plimbare si imi zic : venim la tine la Snagov. Doh !! Si eu unde ma plimb>????

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, prea tarziu :(

 

S-a trezit consoarta si a facut deja planuri pentru azi - cumparaturile de concediu.

Asa ca pas.

 

have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, prea tarziu :(

 

S-a trezit consoarta si a facut deja planuri pentru azi - cumparaturile de concediu.

Asa ca pas.

 

have fun!

 

Hahaha !!! "Inima de aur" s-a transformat repede in "inima de metal" :))) Distractie placuta cu consoarta la cumparaturi. Vezi ca nu ai voie a te gandesti la noi bikerii fara "consorti/consoarte" care decidem pentru noi, cum o sa ne plimbam noi azi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si incepatori? :)

 

Cat de "incepatori"? cei mai incepatori sau aproape sa traga pragul de "nu mai sunt incepator"? :)

 

Gata, se strange gasca (cu sh, nu cu s, haha) : 4 motoare pe Cheia...incepe pregatirea... Desi eu as mai bea o cafea, inca nu m-am trezit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pleaca in jur de 12:30 - 1 (zona Snagov, DN sau asa ceva) deci...hai ca aveti timp ! Ca doar veniti cu motoarele, nu cu Matizul ;)



Iulia, cu regret te anunt ca in Buc a inceput ploaia:( Si cu multe pareri de rau ca nu pot si eu:(

 

Pai si celelalte 3 motoare tot din Buc pleaca :(

Daca nu poti, asta e...o sa oftam putin pentru lipsa ta....dar o sa uitam de indata ce dam de curbe, no offence, lol, de fapt nu o sa uitam, dar o sa te avem in sufletul nostru si vom incerca sa iti trimitem si tie starea noastra de bine...mental ;)



Probelma nu se pune ca ne incurci (ca nu o sa ne incurci din spate), dar daca patesti ceva, eu una nu sunt genul care sa zic : asta e frate, te descurci, noi am plecat... (desigur daca si vedem ca se intampla ceva) dar daca nu vom merge in grup, noi nu vom sti... Ai mai fost pe Cheia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai concret loc de intalnire? daca asteptati pana la 13:00 posibil sa ajung si eu,daca nu va ajung pe drum.

 

Baietii sunt in drum spre Snagov. Daca ajungi SIGUR la ora 1 la DN (intrarea spre Snagov) sigur te asteptam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...