Sari la conținut

PLAIUL MOTOCICLISTILOR - editia a 3-a VATRA DORNEI


ricomuerte
 Share

Postări Recomandate

Motociclistii dorneni va invita la intalnirea prieteneasca de la Vatra Dornei - editia a 3-a, in perioada 5 - 7 septembrie 2014. Petrecerea se va tine in aceeasi locatie ca si anul trecut.

 

INTRARE GRATUITA, cazare in incinta exclusiv la cort. Mancare si bautura la preturi decente, ca de obicei. Pentru cei care doresc cazare la pensiune, atasez cateva linkuri cu pensiuni aflate in apropierea Plaiului Motociclistilor.

http://www.turistinf...oua-c79013.html

http://www.turistinf...san-c27497.html

http://www.turistinf...lui-c67167.html


http://http://www.tu...ina-c45964.html

http://www.turistinf...ora-c38224.html

Pensiunile sunt situate la maxim 4-5 km de locatia noastra, iar pentru detalii sunati direct acolo.

 

Cu alte detalii o sa ne auzim cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Salut , am o rugaminte la organizatori ,daca se poate sa precizeze care din pensiunile din link-urile postate sunt cele mai apropiate de locatia intrunirii , fiindca am vazut ca difera distanta care apare pe info turism de la 600 m la 4-5 km fata de Vatra Dornei ,si nu as vrea sa bat atata drum pe jos dupa ce alimentez bine cu berica , nu de alta dar adorm pe drum...nu am fost anul trecut si nu stiu exact unde e ..sau macar un punct de reper din apropierea locatiei !! Mersi mult ,abia astept sa ne vedem fiindca baietii din Roman care au fost anul trecut au laudat organizarea impecabila ...dar nu au putut sa imi dea amanunte despre cazari , ei dormind la cort , ca si anul asta ,dar eu fiind incepator si mai trecut ,si venind si cu sotia vreau sa ma asigur ca am unde parca pesta noapte...!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Cele mai apropiate sunt Pensiunea Tora si Cabana Roua. Am atasat 2 poze: unde este X e petrecerea, unde scrie numele este pensiunea. Personal am fost la Tora si arata excelent. Din ce vad pe net la Tora e 100 lei noaptea dincolo e 75(poate in septembrie sa mai scada preturile). Ca sa iti dau un exemplu intre locatia petrecerii si pensiunea Tora ar fi cam 2500 metri. Cealalta pare mai aproape. In orice caz la oricare din linkurile prezentate ai merge ar fi cam maxim 4 km.


» Post actualizat in 28 Aug 2014 06:53

Cat despre acces, in ultima poza, unde sunt intersectiile marcate cu rosu, o sa fie banere de orientare. Nu e foarte greu de ajuns.


» Post actualizat in 28 Aug 2014 06:54

La cort este loc pentru toate lumea, bineinteles GRATIS :peace:


» Post actualizat in 28 Aug 2014 06:55

In weekend revenim cu alte detalii.


» Post actualizat in 29 Aug 2014 12:37

SE ANUNTA VREME BUNA...noaptea va fi cam frigutz, dar ne imunizam cu ALCOOL...


» Post actualizat in 31 Aug 2014 07:36

Petrecerea va incepe vineri, 5 septembrie, ora 15.00. Daca ajunge cineva mai repede, isi poate instala cortul fara nici o problema, barul este deschis. Va fi bautura din belsug, mici, gratare si vestita PIZZA. Sambata puteti incerca o portie de gulas (moka bineinteles), foc de tabara si muzica rock all day long. Daca vremea ne va permite incercam sa facem si niste concursuri distractive. Va asteptam cu slana si rachiu. NOROK si RIDE SAFE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are probleme de orientare, ne pot gasi la unul din numerele de telefon:


Radu Rey: 0751 618303

Puiu Lupascu: 0740 533855

 

Marius Rugina: 0740 026334


» Post actualizat in 31 Aug 2014 18:30

Daca tot venim din Bucuresti, atata drum, am vrea in continuare sa facem ceva trasee prin Nord Moldova. Gasim baieti sa ne indrume?

 

Salut. Trasee se pot face o groaza...depinde ce fel de motociclete aveti, drumurile sunt si bune si rele...Se poate merge in Calimani, Rarau, Tihuta, Mestecanis-Palma-Sucevita, Valea Bistritei...s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot venim din Bucuresti, atata drum, am vrea in continuare sa facem ceva trasee prin Nord Moldova. Gasim baieti sa ne indrume?

Pentru cei cu enduro, vrem sa facem un traseu in Calimani, asta daca o sa ne strangem mai multi pentru ziua de sambata.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de vreo saptamana in Neagra Sarului ca am o casa de vacanta aici. La cativa km locul intalnirii.

Traseu de enduro se poate face pana l la Lacul Iezer din Calimani.Pana la fosta exploatatie de sulf se poate merge si cu stradala. Dupa se merge cu moto de enduro. E drum pietruit dupa dar sunt zone cu pietre mai mari. Oricum e usor pentru cine are ceva experienta. Eu l.am facut zilele trecute cu pasagera. Peisajele sunt superbe.Sunt in jur de 100 km din care vreo 30 pe drum pietruit.Aproximat.

Traseu stradale. Cabana Rarau. Sunt cam 120 km dus intors. Treci prin pasul mestecanis si dupaia o iei spre cabana. Tot traseul are asfalt tipla si spre cabana e nou turnat. Curbe de toate tipurile. Traseu foarte virajat.Sus la cabana poti sa faci traseu pe langa Pietrele Doamnei la picior(cam o ora). Se poate urca si pe varful Rarau cu moto ca e drum de pamant cam degradat.

 

Astea 2e nu trebuie ratate daca tot ajungi aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare bine ca avem asa feedback de la mare distanta (adica sudul tarii). Aproape ca nu imi vine a crede...In orice caz la prima editie am avut un coleg venit de pe la Mangalia...asa ca totul e posibil. Se pare ca vremea va fi foarte buna, cel putin ziua, noaptea e destul de rece. Va asteptam si sper sa va placa, cum i-a placut si colegului de pe litoral. Norok si ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de vreo saptamana in Neagra Sarului ca am o casa de vacanta aici. La cativa km locul intalnirii.

Traseu de enduro se poate face pana l la Lacul Iezer din Calimani.Pana la fosta exploatatie de sulf se poate merge si cu stradala. Dupa se merge cu moto de enduro. E drum pietruit dupa dar sunt zone cu pietre mai mari. Oricum e usor pentru cine are ceva experienta. Eu l.am facut zilele trecute cu pasagera. Peisajele sunt superbe.Sunt in jur de 100 km din care vreo 30 pe drum pietruit.Aproximat.

Traseu stradale. Cabana Rarau. Sunt cam 120 km dus intors. Treci prin pasul mestecanis si dupaia o iei spre cabana. Tot traseul are asfalt tipla si spre cabana e nou turnat. Curbe de toate tipurile. Traseu foarte virajat.Sus la cabana poti sa faci traseu pe langa Pietrele Doamnei la picior(cam o ora). Se poate urca si pe varful Rarau cu moto ca e drum de pamant cam degradat.

 

Astea 2e nu trebuie ratate daca tot ajungi aici.

Salutare, in legatura cu traseul de enduro, nu e batut nimic in cuie. Vedem cine se aduna si ce chef are fiecare. Sunt cateva trasee super spre Iezer si Cabana Meteo si nu neaparat cel prin Cariera......Pacat ca nu ai anuntat mai din timp de prezenta ta in zona....stateam si noi la o bere ceva. Eu stau inante de Neagra Sarului cu vreo 5 Km......Dar nu e tarziu nici acu.....Sper sa ne vedem in weekend. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actualizare vreme.


» Post actualizat in 08 Sep 2014 05:35

S-a terminat si a 3-a editie a Plaiului motociclistilor. Multumim tuturor participantilor, voi ati facut sa iasa totul bine si distractia la maxim. A fost o vreme grozava (cel putin ziua :crack: ). Multumim celor care ne-au ajutat, politiei din oras care au dus parada la bun sfarsit fara probleme. Speram ca v-a placut la Vatra Dornei. Am facut si noi ce am putut sa fie totul bine. Am revazut prieteni vechi si ne-am facut altii noi. A fost "in mare" cea mai strasnica editie de pana acum cred. Salutari si RIDE SAFE.

 

In continuare niste poze.... https://www.facebook.com/lupascu.vasile.1/media_set?set=a.755685831136400.1073741843.100000849709524&type=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...