Sari la conținut

La Vara Vreau Sa Imi Iau Motor!


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

Am de ales intre:

1. Honda CBR 600RR mod. 2007

2. Suzuki GSX-R 750 mod. 2006-2007

3. Honda 1000RR FireBlade Respsol, model 2005 (oare o sa mai gasesc la anul model 2005 nou?

post-5265-1165244868_thumb.jpg post-5265-1165244549_thumb.jpg post-5265-1165244603_thumb.jpg

M-am gandit sa trec la ceva mai mare si nu stiu la ce! Toate din aceste 3 modele imi plac cu toata ca sunt un pic speriat de 1000RR ca este cam puternica,nici gixerul nu este pe departe.Altceva NU vrau sa imi iau...daca se poate sa ma ajute cineva in privinta acestor 3 modele,nu sa vina sa imi zica "R.I.P", "Cumpara-ti un GS",etc,etc. Cel mai mult m-ar incanta gixy de 750 ca este o combinatie intre 600 si 1000...

Multumesc si astept pareri si sfaruri in leg. cu modele astea :peace:

 

Am pus topicul in sectiune gresita,rog un moderator sa-l mute.Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-e greu sa iti recomand ceva pentru ca nu te cunosc. Iti spun totusi ce prefer, si asta ar fi 1000 RR.

 

Multa bafta, oricare ar fi alegerea. Toate sunt si frumoase, si puternice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa iti recomand ceva pentru ca nu te cunosc. Iti spun totusi ce prefer, si asta ar fi 1000 RR.

 

Multa bafta, oricare ar fi alegerea. Toate sunt si frumoase, si puternice.

Pai,la anul fac 18 ani,am A1 de la 16,am in posesie am un CBR 125R cu care am facu 36 de mii de km, o sa fie primul motor mare,cam atat :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer ti-as recomanda alceva. Dar intre acestea trei ti-as spune ca mie mi-a placut cel mai mult Suzuki GSX-R 750. Am mers cu toate trei dar cel mai misto mi s-a parut GSX-R, 1000 RR este totusi prea puternic pt. ce ai putea face vreo data la noi in tara. Oricum mai e mult pina la primavara asa ca ai o iarna in fata pt. alegere. Bafta si ne auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca esti cu capul pe umeri te poti urca pe 1000 RR. Este un motor foarte puternic dar asta nu inseamna ca nu poate fi controlat. Cunosc persoane care au inceput direct pe motoare de 1000.

 

Pune in balanta si tarifele si poate vei gasi atragatoare oferta de la un 600 RR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de ales intre:

1. Honda CBR 600RR mod. 2007

2. Suzuki GSX-R 750 mod. 2006-2007

3. Honda 1000RR FireBlade Respsol, model 2005 (oare o sa mai gasesc la anul model 2005 nou?

post-5265-1165244868_thumb.jpg post-5265-1165244549_thumb.jpg post-5265-1165244603_thumb.jpg

M-am gandit sa trec la ceva mai mare si nu stiu la ce! Toate din aceste 3 modele imi plac cu toata ca sunt un pic speriat de 1000RR ca este cam puternica,nici gixerul nu este pe departe.Altceva NU vrau sa imi iau...daca se poate sa ma ajute cineva in privinta acestor 3 modele,nu sa vina sa imi zica "R.I.P", "Cumpara-ti un GS",etc,etc. Cel mai mult m-ar incanta gixy de 750 ca este o combinatie intre 600 si 1000...

Multumesc si astept pareri si sfaruri in leg. cu modele astea :peace:

 

Am pus topicul in sectiune gresita,rog un moderator sa-l mute.Multam

As inclina spre cbr600rr...e cea mai MICA la 600 ,se vede clar ,cu ochiul liber si asta nu poate decat sa fie un avantaj clar la manevrabilitate.Pe de alta parte ,banii cu care iei un 600rr nou ,cumperi un gsxr750 tot nou ...Oricum ,grea alegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

privitor la astea trei nu pot sa spun decat "ride the winds of change"

honda rules?, maybe...........dar nicidecum la motoare supersport, no offence

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem acum ce pret o sa scoata cei la Honda pt RR-ul nou...Cel mai bine era 1000RR-ul ca il luam la 11-12-13 mii din 2005(nou). Cel mai scump este K6-ele 14k.Alegerea este grea,destul de grea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi CobraArt,

 

...o caracteristica au toate trei la fel:

Sunt facute sa mergi solo. De locul ala din spate n-o sa se bucure prietena. Dar poate conduce si ea, atunci iao pe "FireBlade ".

Iti doresc o viata lunga de motociclist si multi kilometrii!

De ce le-o fi placand la unii sa vorbeasca doar de dragul de a vorbi ,chiar nu inteleg.Am mers si pe cbr1000rr si pe gsxr1000 si cel putin dpdv al "sezutului" pe locul pasagerului nu mi se pare NICI o diferenta(ma rog ,incercat pe loc ,pe locul din spate ,iar ca pozitie nu mi se pare DELOC diferit) ,dar asa ne-am obisnuit toti:daca spune un "reiser" no-name ca cbr-ul1000rr este cel mai civil toti redusii il compara din start cu vreun Goldwing ;de fapt asta e "cultura" noastra moto :sa ne luam dupa unii si altii dar sa NU incercam noi acele modele;in ideea ca unii asa zisi reiseri de ai nostri "simt" acel 0,1 sec diferenta :wave:

 

Cel mai bine era 1000RR-ul ca il luam la 11-12-13 mii din 2005(nou). Cel mai scump este K6-ele 14k
Intreb si eu acum:nu ti se pare normal ca un motor din 2006 sa fie mai scump ca un motor din 2005!??!?....ma refer cel putin dpdv logic ,daca astfel nu se poate.Compara aceiasi ani si atunci trage concluziile ,nu asa aiurea :ok:

 

zx6`le este pe departe cel mai tare la 600 ( nu ca as avea eu ) dar dintre cele puse de tine iti recomand gixxeru` , de cbr`u de 600 eu zic ca o sa te plictisesti repede
Am vazut si kawa zx6 model 2005 si crede-ma esti VIZIBIL MULT MAI MARE ca cbr600rr ,care repet ,mi se pare cea mai mica la 600.Dar cum multi se uita la "marimea"(puterii :P ) si IGNORA TOTAL manevrabilitatea ,care este MULT mai buna la un 600rr fata de un zx6r ,ma rog....pt unii "marimea" conteaza :peace: ,dar NU e deloc asa...asta daca esti putin documentat :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Am vazut si kawa zx6 model 2005 si crede-ma esti VIZIBIL MULT MAI MARE ca cbr600rr ,care repet ,mi se pare cea mai mica la 600.

 

Cel mai mic 600 este R6 :wave:

 

Cobra te'ai gandit la 636 2007 ? Eu imi iau una imediat ce prind permisul... Arata foarte tare si e foarte manevrabila... :peace:

post-8143-1165288605_thumb.jpg

post-8143-1165288629_thumb.jpg

post-8143-1165288644_thumb.jpg

post-8143-1165288657_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi o dati in parti...omul vorbeste de 1000RR...voi de 600...

 

ON-TOPIC....eu as merge pe GSXR 750....puterea e mai mult decat suficienta, insa manevrabilitatea este mai ridicata (nu cu mult dar este)...

 

Un amic si-a luat de curand un GSXR nou...omul e rider de muuulti ani...e foarte multumit (io nu ca nu ma pot tine de el :peace: ).Nu am indraznit sa-l cer la o tura, dar din ce am mers pe langa, mi-a placut...sound...aspect...etc...

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi o dati in parti...omul vorbeste de 1000RR...voi de 600...

 

tu ai citit primul post al topicului? stii despre ce variante era vorba, variante pe care le daduse cobra ?

ia reciteste si constata (probabil cu stupoare) ca prima varianta este CBR 600 RR. Asa vei constata ca vorbeam in functie de cerinta omului si nu dupa reviste de specialitate sau seriale SF...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu moralist, am vazut ca esti talentat, mi-au placut filmuletzele tale pe o roata, dar totusi trebuie sa-ti spun ca 125-ul tau are cred ca in jur de 35 de cai iar RR-ul de 1000 are in jur de 170.

Eu mi-am luat o moto de 2 ori mai puternica si am luat-o de la inceput cu scoala,invat sa ma dau cu ea!

Deci grija mare!

 

Daca tot e sa o faci lata eu zic Honda 1000RR!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai citit primul post al topicului? stii despre ce variante era vorba, variante pe care le daduse cobra ?

ia reciteste si constata (probabil cu stupoare) ca prima varianta este CBR 600 RR. Asa vei constata ca vorbeam in functie de cerinta omului si nu dupa reviste de specialitate sau seriale SF...

 

True...greseala este a mea...nu sti ce am vazut in locul CBR-ului de 600 :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mic 600 este R6 :D

 

Cobra te'ai gandit la 636 2007 ? Eu imi iau una imediat ce prind permisul... Arata foarte tare si e foarte manevrabila... :peace:

Compara-le pe viu .Eu le-am comparat pe viu si mi s-a parut CLAR mai mic 600rr

...in toata graba ta n-ai obsrvat ca numele meu (Vincent) sta sub fiecare pos jos in spatiu "signatur".

Cam repezit si indiscret sunt comentariile tale, nu putem sa avem toti aceleas pareri.

Si pentru cultura ta generala, "reiser" se scrie cu "R" la inceput daca ai vrut sa scrii cuvintul german.

Dar anul viitor cind sunt in Romania te invit la un gratar si o bere!

Nu la tine m-am referit cand am spus "reiser" :ok: :wave:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de ales intre:

1. Honda CBR 600RR mod. 2007

2. Suzuki GSX-R 750 mod. 2006-2007

3. Honda 1000RR FireBlade Respsol, model 2005 (oare o sa mai gasesc la anul model 2005 nou?

post-5265-1165244868_thumb.jpg post-5265-1165244549_thumb.jpg post-5265-1165244603_thumb.jpg

M-am gandit sa trec la ceva mai mare si nu stiu la ce! Toate din aceste 3 modele imi plac cu toata ca sunt un pic speriat de 1000RR ca este cam puternica,nici gixerul nu este pe departe.Altceva NU vrau sa imi iau...daca se poate sa ma ajute cineva in privinta acestor 3 modele,nu sa vina sa imi zica "R.I.P", "Cumpara-ti un GS",etc,etc. Cel mai mult m-ar incanta gixy de 750 ca este o combinatie intre 600 si 1000...

Multumesc si astept pareri si sfaruri in leg. cu modele astea :peace:

 

Am pus topicul in sectiune gresita,rog un moderator sa-l mute.Multam

eu merg pe r1 dar vreau sa zic ca nu este precum suzuki. este o motocicleta(SUZUKI) puternica dar in acelasi timp si te IARTA este mai blanda cu tine decat orice altceva. honda si ea este mai iertatoare dar suzuki este THE BEST. PAREREA MEA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...