Sari la conținut

La Vara Vreau Sa Imi Iau Motor!


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

daca pleci de la 125cc, eu ti-as recomanda Honda CBR600RR din 2007, e suficient de nervoasa, nu cred ca te vei plictisi de ea. Standard vine in versiunea 155kg, si cu un potential ridicat de tuning, daca tot ai cu ce :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu m-am dat cu un 600RR din 2005 si am avut impresia ca este "avion" precizez ca nu a fost primu motor pe care m-am urcat.Acum eu as vrea sa prind si eu un gixer pe la cineva de 750 sa vad cum este. Miar este cam prea mare pt. oras,manevrabilitatea nu prea mare...de 600 cred ca o sa ma plictisesc destul de repede si 750-ele zic ca este cel mai potrivit pt. inceput.

Decizia este destul de nasoala ca sunt toate puternice si frumoase :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 600 cred ca o sa ma plictisesc destul de repede

 

Offf si tu spui ca ai sa ajungi sa te plictisesti de un 600 :wave: Numai reiseri pe aici :peace: .Eu mi-am luat din cu totul alte considerente de 1000 ,in nici un caz ca i-am atins limita celui de 600 ,dar ma rog ,cam multi Pascota pe aici...daca ajungi sa spui ca te plictisesti de un 600 asa repede..ma rog ,mai bine ma opresc aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Silviu, nu este vorba de ceea ce crezi tu! Vb. de 2-3 ani maxim,si de faptu ca mai bine imi iau mai mare din prima decat sa imi iau un motor si ca peste 2 ani sa il schimb! Am nevoie de un motor mai mare ca eu sunt destul de inalt (1.87).Toti avem nevoie de mai multa putere dupa un anumit timp...DEPINDE DE STILUL FIECARUIA DE MERS! Daca imi iau un motor mare si nu trec de 6 mii de rot. pe min. bienentels ca nu o sa stiu niciodata ce poate acel motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi si cum stai pe ele, la Honda 1000RR au una de teste model 2004, am intrebat eu si au zis ca mi-o dau la drive test sa vad cum stau pe ea!

1000RR-ul cam cade din optiunea mea... consum mare in oras,motor cam puternic pt. inceput.

Totusi parca 1000 este cam mult pt. un incepator...si un incepator cu capul pe umeri :wave: Imi place extrordinar de mult 1000RR-ul repsol ca si design,dar prea puternica

 

Cel mai mic 600 este R6 :ok:

 

Cobra te'ai gandit la 636 2007 ? Eu imi iau una imediat ce prind permisul... Arata foarte tare si e foarte manevrabila... :peace:

Yamaha si Kawa nu ma atrag cu abosult nimic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cobra-era doar parerea mea.Mi se pare cam aiurea sa spuna cineva ca se plictiseste repede de un 600-ma rog ,daca ar fi alte considerente la mijloc as intelege ,dar ca sa-i atingi limita ,ma rog.... Ca sa te plictisesti de el ,trebuie sa-i depasesti limita si chiar si un "puturos" d'asta de 600 are limita FOARTEEEE SUSSSSS ,nesperat de sus.Este doar parerea mea :peace: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sare cu nimic in evidenta toata neagra. Eu as alege cele mai ochioase culori

520_GSX_R600K7_2_DYJ.jpg

Am vazut caci culoara asta este data decat pt 600 :wave: era destul de misto.

Alb cu albastru este cam comuna, mai ramane negru cu rosu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii bine ca vrei 7jumatele. Ai spus-o si tu. Doar ca ai avut Honda si te mustra umpic constiinta. :wave:

 

Nu vreau sa fiu moralist, am vazut ca esti talentat, mi-au placut filmuletzele tale pe o roata, dar totusi trebuie sa-ti spun ca 125-ul tau are cred ca in jur de 35 de cai iar RR-ul de 1000 are in jur de 170.

Daca tot e sa o faci lata eu zic Honda 1000RR!

 

Si totusi trebuie sa-ti spun ca CBR 125 are cred in jur de 15 cai, nu 35. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSX-R-ul. M-am dat cu toate modele enumerate de tine (nu din anii respectivi totusi) si 750-ul mi s-a parut un "compromis" excelent. Orice ai alege, bafta maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii bine ca vrei 7jumatele. Ai spus-o si tu. Doar ca ai avut Honda si te mustra umpic constiinta. :P

Si totusi trebuie sa-ti spun ca CBR 125 are cred in jur de 15 cai, nu 35. :P

Este normal sa ma mustre constiinta un pic si asta pt. ca prima iubire este tot Honda :ok: Am ajuns la concluzia ca 1000 este prea mare, 600 prea "mic" si 750 perfect pt. mine :D CBR-ul meu are 14 caluti :wave: dar stie sa faca multe asa mica cum e ea :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi, daca tot ai 14k de dat mai bine mai pui 1k si iei zzr 1400 de la Edy :peace: si atunci chiar ai rupt tot ce e prin tara..de cap pentru a o conduce nu se pune problema..chiar daca e un monstru e extraordinar de stabila si oricum KAWASAKI rullesssssssssssssssssssssss!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cristi, daca tot ai 14k de dat mai bine mai pui 1k si iei zzr 1400 de la Edy :wave: si atunci chiar ai rupt tot ce e prin tara..de cap pentru a o conduce nu se pune problema..chiar daca e un monstru e extraordinar de stabila si oricum KAWASAKI rullesssssssssssssssssssssss!!!

Buna seara,dupa cum am mentionat si mai sus nu imi place/atrage Kawa in general :ok: Mie unul nu imi place ZZR-ul de 1400 :peace: parerea mea!

PS:oare am inteles gresit sau Edy o vinde pe a lui?

Multumesc de sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-I-ati cbr 1000rr ca-i marfa,dar totusi cam puternic.

-Si eu am inceput de la o aprilia rs si acum am kawasaki zx9r .EU tot 18 ani am ,dar am fost farte aspru criticat pe treaba asta asa ca ai si tu grija si nu-i baga in seama.

-Poate o data si o data o sa ne vedem la o bere :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, hai sa nu ne pacalim singuri, daca alegi gixer-ul nu inseamna ca esti mai cuminte, are si ala vreo 150 de cai, deci dupa capul meu daca iti place tie mai mult 1000RR nu inclina balanta catre gixer doar ca are cu 20 de cai in minus, e irelevant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...