Sari la conținut

SITHONIA 15-17.08.2014


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Stai si tu 2-3 zile la bronzat, daca tot induri canicula de 37 grd pe drum pina acolo. Si eu m-as duce 3 zile pt plaje. Si in tricou e greu de mers pe caldura asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la sfarsitul luni iunie.

Recomand trecerea, din Bulgaria in Grecia, pe la punctul de frontiera Makaza.

Traseul e Bucuresti-Ruse-V.Tarnozo - Stara Zagora - Makaza.

De la punctul de frontiera mai sunt aprox 20 km pana in orasul Komotini(Grecia) si urcati pe autostrada.

Pe autostrada sunt 2 puncte de taxare in aproc 200 km si platiti 1.7 Euro x2.

Scutiti mult timp, peisaje frumoase si distanta maxima Bucuresti - Sarti(Sithonia) 680 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum foarte fain. Dar, sa stii ca V. Tarnovo-Stara Zagora era drumul inchis prin iunie - una din variante era ca s-a daramat un pod. Daca mai este inchis, trebuie sa ocolesti pe la Gabrovo. Nu e mare branza, doar niste serpentine, iti spun doar ca sa iti planifici ocolitoarea.

Am fost la sfarsitul luni iunie.

Recomand trecerea, din Bulgaria in Grecia, pe la punctul de frontiera Makaza.

Traseul e Bucuresti-Ruse-V.Tarnozo - Stara Zagora - Makaza.

De la punctul de frontiera mai sunt aprox 20 km pana in orasul Komotini(Grecia) si urcati pe autostrada.

Pe autostrada sunt 2 puncte de taxare in aproc 200 km si platiti 1.7 Euro x2.

Scutiti mult timp, peisaje frumoase si distanta maxima Bucuresti - Sarti(Sithonia) 680 km.

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum foarte fain. Dar, sa stii ca V. Tarnovo-Stara Zagora era drumul inchis prin iunie - una din variante era ca s-a daramat un pod. Daca mai este inchis, trebuie sa ocolesti pe la Gabrovo. Nu e mare branza, doar niste serpentine, iti spun doar ca sa iti planifici ocolitoarea.

drumul e redeschis de ceva vreme. nu dezinforma inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, nu stiam. Daca tu stii, e bine ca ne spui. Atacurile la persoana nu ma intereseaza.

drumul e redeschis de ceva vreme. nu dezinforma inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, nu stiam. Daca tu stii, e bine ca ne spui. Atacurile la persoana nu ma intereseaza.

am fost in lefkada intre 05.07 - 19.07. la dus am mers prin pasu shipka, dar la intoarcere, pe 19.07, deja era deschis pasu republica si punctul de trecere de la makaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru informatii :) E bine de stiut. Chiar eram curios daca s-a redeschis, dar e dificil de gasit informatii pe net despre asta. Mai ales ca nu stiam ca se numeste Pasul Republika.

am fost in lefkada intre 05.07 - 19.07. la dus am mers prin pasu shipka, dar la intoarcere, pe 19.07, deja era deschis pasu republica si punctul de trecere de la makaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru informatii :) E bine de stiut. Chiar eram curios daca s-a redeschis, dar e dificil de gasit informatii pe net despre asta. Mai ales ca nu stiam ca se numeste Pasul Republika.

si daca ajuta pe cineva, in linkul de mai jos aveti explicat traseul cu fotografii

 

http://grecia.de-weekend.ro/drumul-prin-makaza-traversare-bulgaria-6-ore/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, receptie! Preocuparile mele acum sunt cele de mai sus. Adica un drum prin Peloponez si/sau unul in Lefkada. La cel din Turcia pe care l-am planuit impreuna asta iarna, n-am putut partricipa din motive obiective. Dar il am pe lista de prioritati. Pentru amanunte, luam legatura prin telefon. Roger!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehe... n-am buton mic si verde pt ca am un touch screen. In alta ordine de idei propun pentru wknd-ul acesta o iesire de doua zile in Bulgaria, undeva in zona Balcic-Albena-Varna si sa amanam Sithonia pentru wknd-ul celalalt, pt ca 15 august este zi libera si ma avantajeaza mai mult ca timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar 15-18.08.2014 ;)


» Post actualizat in 12 Aug 2014 09:20

Daca e cineva amator pt wknd-ul asta, cu plecarea de joi 14.08. sau de vineri 15.08. 2014 pana luni 18.08.2014, sa dea un semn, pt. ca nu mai sunt decat putine locuri disponibile si accesibile ca pret si ar trebui facute rezervarile A.S.A.P. Keep on riding!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...