Sari la conținut

Accident minor Sanzieni (cu ocazia marsului de comemorare)


JustMeCBR
 Share

Postări Recomandate

Ce te face sa crezi ca tu esti un punct de referinta ??sau miezul din dodoasca ??..... tastatura ???

Nu am acces la nimic oficial, dar judecand dupa fotografii doar , daca tu crezi ca NU a avut viteza, atunci ....inca mai crezi in Mos Craciun

 

Nu esti nici amuzant , nici subtil,....nici....

 

 

Si acu pentru necredinciosi....sunt 3 foto...locul unde a parasit soseaua, pomii prin care a trecut, si acoperisul unde sa oprit.

 

Hai sa fim seriosi.Nu mergi prin aer o distanta asa de mare nici daca aveai racheta bagata in poponeata.

 

In consecinta , prima vina este a motociclistului, si a doua vina este a parintilor care au lasat un copil nesupravegheat.

 

Ce sa intamplat dupa accident, este alta poveste,....si sunt de acord cu voi....Chiar mai mult... cred ca trebuiau linsati pe 20.....

Pacalici, ai fost la locul accidentului sa vezi ce si cum e acolo? sau vorbesti din poze si filmarea de la proStv? ii diferenta mare de nivel acolo. cu 50 la ora daca te orientezi putin poti sa sari cu motorul direct in acoperisul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai si de ce nu te lasa fizica sa crezi? daca ai facut vreun calcul, arata-ne si noua ca sa intelegem. pe de alta parte, poate fi luata in considerare si o accelerare brusca in momentele premergatoare cazaturii (reactie normala cand panica se instaleaza, e chestie stiuta). cu nivelul ala ridicat al soselei in raport cu acoperisul caselor, este posibil sa fi topait motocicleta pana pe acoperis. dar nu putem trage noi concluzii, nu avem datele necesare si nici n-a aparut vreo expertiza oficiala care sa dea indicatii in privinta vitezei de deplasare. asta-i tot ce vraeu sa precizez, nu putem sa zicem 'simt eu in urina ca avea viteza, deci asa e si nu accept sub nicio forma altceva. a, si e vinovat din cauza asta, asa...raportat la feeling-ul meu. nu e corect, din contra e profund incorect.

conform legii, vinovat este pietonul care nu avea drept de traversare si prin actiunea asta a provocat accidentul. bine, fiind copil, vinovati sunt parintii. si pentru ca in urma accidentului a survenit moartea omului (daca este asa), ei trebuiesc cercetati penal. de ce ne certam atat? si trebuiesc cercetati penal si cei ce au impiedicat acordarea primului ajutor si au atentat la viata celuilalt. nu poti avea un singur arestat, si ala bolnav mintal, cand de toate treburile astea s-a ocupat un grup mult mai mare. n-au retinut pe nimeni, n-au dat interdictii de a parasi localitatea nimanui (sau cel putin nu s-a specificat asta de catre politie), cum vor fi gasiti si trasi la raspundere toti oamenii aia care au incalcat astfel legea? dar daca l-au palit si pe politaiul venit la fata locului (asa cum s-a zvonit), ce sa mai discutam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strict din poze......totusi fizica nu ma lasa sa cred ....in fine,...eu m-am aprins doar ca se baga copilul ala in fata .Daca in loc de copil era un caine rezultatul era acelasi.

Hai ca m-am aprins si eu....

Fara suparare, tu ai iesit cu mobra din bucuresti? Ai adunat si tu macar un 2000 km pe sezonul asta?

Avand in vedere ca sustii ca ar trebui mers cu maxim 50km/h prin localitati ca sa poata zburda plozii ciorilor in liniste cred ca nu. Cand vrei tu te iau la o plimbare pe la olt (intrarea Draganest-olt), sa te vad cu ce viteza mergi.

Iar daca nu ai fost acolo, eu zic ca ai face mai bine sa taci.Cred ca unul mai atletic daca se chinuie sare de pe sosea pana pe casa tiganilo. Dar scuza-ma tu sti fizica, dar cum draq o aplici fala valori? Sunt satul de sfaturi d-astea de cacao. Sa sti ca plimbarile de seara din berceni nu se numesc ture luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca te-ai aprins.....ce?...vrei sa te stingem noi?

Circul exclusiv cu mobra din aprilie pana o ingheta...evident mai putin acu ca am pana

Voi ori nu stiti Romana ori v-au ingetat neuronii si nu pricepeti ce cititi....scrie clar ca eu NU merg cu 50 prin localitati si prin oras...nu sunt ipocrit.

Nu am dat nici un sfat....nimanui.

I-mi sustin doar o parere...bazata pe experienta de 18 ani pe drumurile patriei si pe accidentele care le-am avut.Repet...O PARARE PROPRIE.

Din nefericire , nu am gasit pe cineva sa ma plimb...nici prin Berceni nici prin alta parte....esti amator?

Ps : in general , numele se scrie cu litera mare....nu consumi prea multe calorii daca apesi pe ''shift''

sfatul meu este sa pui mana sa mai invarti roata aia, pana cand esti capabil sa franezi de urgenta.

cand o sa capeti si tu ceva experienta si o sa treci prin ceva momente dificile, abia atunci sa vorbesti...

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca te-ai aprins.....ce?...vrei sa te stingem noi?

Circul exclusiv cu mobra din aprilie pana o ingheta...evident mai putin acu ca am pana

Voi ori nu stiti Romana ori v-au ingetat neuronii si nu pricepeti ce cititi....scrie clar ca eu NU merg cu 50 prin localitati si prin oras...nu sunt ipocrit.

Nu am dat nici un sfat....nimanui.

I-mi sustin doar o parere...bazata pe experienta de 18 ani pe drumurile patriei si pe accidentele care le-am avut.Repet...O PARARE PROPRIE.

Din nefericire , nu am gasit pe cineva sa ma plimb...nici prin Berceni nici prin alta parte....esti amator?

Ps : in general , numele se scrie cu litera mare....nu consumi prea multe calorii daca apesi pe ''shift''

 

 

Ai pus poze de la tv, gandesti ca la tv, insiti ca la tv. Termina cu tigania pe topicul asta!!!!!!!!!!

Ai facut topic ca ai pana. Mentionai de cauciuc DOT 2004. E foarte clar cata experienta si cat ai invartit tu roata.

Te bagi in seama peste tot, vad ca ai aparut si pe topicul bercenarilor. Ti-ai pus si titulatura deja. Cersesti atentie. Mai lasa-ne..............

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:funny: si marmota invelea ciocolata....

cum (cuvant urat) mea poti sa comentezi niste chestii pe care nu le cunosti???

e ca si cum eu as fi salahor si as vorbi de lasagna in (cuvant urat) mea. mai pui si d-astea cu funny post, ce amuzant esti tu. fa-te-n (cuvant urat) mea instructor la scoala de soferi ca ai 2000 de km experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai doar alea sunt disponibile.Ai tu altceva si noi nu stim?. Defineste tigania.....din cate stiu pe un forum se discuta ...si nu trebuie neaparat sa fim de acord.

Mobra este in posesia mea de 2 luni iar bani la saltea nu mai sunt

Daca autoritatea suprema spune ca este deranjata de prezenta mea...ma retrag...gasesc eu cu ce sa-mi pierd timpul.

Daca sit tu estui bercenar poti sa dai o bere...ce vroiai sa ma duc la cei din Cluj????

Esti foarte acid...nu face bine la sanatate...mai ales cand o faci gratis

:peace:

nu nu, lasa nu veni la Cluj...rezistam si fara tine...s-a terminat berea in Cluj, o sa vii degeaba. nu mai este bere...sorry. Nu vreau sa te pacalesc Pacaliciossule, dar degeaba vii la Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...