Sari la conținut

Far si lampa stock pt. Husqvarna TE310 2012


Postări Recomandate

Am cumparat recent din Bucuresti o Husqvarna TE310 (2012) si vreau s-o inscriu pe numele meu in alt judet.

Mobra trebuie dusa la RAR pentru identificare, numai ca nu mai are farul original (in locul lui fostul propietar a pus un fel de far cu led, care lumineaza foarte bine, dar nu cred ca are omologare pentru utilizarea pe drumuri publice) si nici lampa de lumini / frana spate.

 

Oglinzile, semnalizarile si suportul de numar le am.

 

Am auzit ca daca li se pare alora de la RAR ca ceva nu e in regula, te pot respinge si iti anuleaza si ITP-ul, asa ca am trimis un mail la
reprezentanta BMW din Bucuresti in care intrebam daca pot aduce piesele (tail light, cod: 8538462; front light, cod: 8000 H1736).

 

Deocamdata nu am primit nici un semn de la ei ...



Are cineva de vanzare piesele de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asa ca am trimis un mail la

reprezentanta BMW din Bucuresti....

 

Deocamdata nu am primit nici un semn de la ei ...

 

 

 

 

 

Si am uitat...piesele NU se comanda la Autobavaria.

Am comandat in decembrie anul trecut ceva, mi-a ajuns dupa 2 luni si ceva. Am avut nevoie de altceva prin martie, si lucrurile se desfasurau ca la prosti: eu dadeam telefon, mi se spunea sa dau mail cu necesarul de piese, la mail nu raspundea nimeni 3-4 zile, dadeam iar telefon, mi se spunea ca o sa se uite pe mail intr-o ora ca a fost foarte ocupat......si tot asa vreo luna, fara raspuns concret.

 

Piese gasesti la masterbike.ro (userul bartulus de aici), si a inceput sa aduca ceva-ceva si Dementor-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mircea .. multumesc pentru sfaturi si disponibilitatea de a imi imprumuta farul tau.

 

Voi incerca mai intai sa imi fac rost de piese deoarece vreau sa mai ies cu motorul pe drumuri publice (10 ~ 20 KM prin jurul Bucurestiului) si imi va trebui lampa de frana.


» Post actualizat in 05 Nov 2014 08:08

Revin cu un update ...

  • cei de la BMW nu am mai dat nici un semn de viata;
  • am incercat sa comand si de la MyMoto .. la fel, au zis ca revin cu niste preturi iar apoi tacere totala;
  • in final am ajuns la importatorul oficial KTM Dementor, care au livrat piesele in 8 zile;

Lampa stop: cod 8538462 pret 257 lei cu TVA
Far: cod 8000H1736 pret 281 lei cu TVA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...