Sari la conținut

Asta da pasiune....


Fafane
 Share

Postări Recomandate

Cred ca livratorii de pizza de pe scutere sunt de 100 de ori mai motociclisti decat noi astia care mergem cu motoru doar cand e soare afara...

Deja amestecam lucrurile...ai zis bine, doar crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu DR-ul iarna-vara si nu ma simt in nici un fel "avariat". Stiu decat un lucru: mi-a placut mobra aia 24/7, 365/an :D

Si sa vedeti cum bate vantul iarna la malul marii, cu zapada viscolita si fara stergatoare la casca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, doar CRED, este doar o parere personala...

 

Nu am fost niciodata livrator de pizza, dar m-am gandit la cate ore de trafic si km au baietii astia...

 

Cel putin in traficul din oras cred ca sunt mult mai experimentati decat multi alti sambatari si duminicari, vorba colegului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da pasiune si ambitie...

 

I-as da premiul "Cel mai ambitios motociclist" fara nicio ezitare...

Doua pagini pt un post de doi lei. Cel mai cel , pasiune , ambitie , cuvinte mari , la pagina trei cred ca are si statuie. Un ... franaru care circula ocazional , nici macar de 4 ori pe luna . Ati analizat putin poza? Mansoane pe comenzile electrice pline de zapada , aceiasi zapada si pe frotala in spatele rotii fata , peste tot zapada dar nu depusa in mers. Observati ca in locatie nu e pic de apa pe jos ceia ce denota ca nu o foloseste zilnic , garajul nu pare sa fie personal ,si asta datorita dungilor de limitare galbene trasate jos. A fost lasata afara, ca sa nu incurce spatiul de depozitare, cine stie cate luni, dovada aparatorile , si sunt doua ipoteze : Ori a tinuto afara pana a dat prima zapada , ori ultima zapada viscolita , depinde de data cind a fost postata initial . Cum e acum la noi , doua saptamani 10-15 grade dupa care lapovita si ninsoare . Nu merita atatea discutii un SCUTERIST neglijent si nepasator . Daca era un adevarat MOTOCICLIST, o avea in garaj cu husa pe ia. S-avem vremuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, doar CRED, este doar o parere personala...

 

Nu am fost niciodata livrator de pizza, dar m-am gandit la cate ore de trafic si km au baietii astia...

 

Cel putin in traficul din oras cred ca sunt mult mai experimentati decat multi alti sambatari si duminicari, vorba colegului...

acum 2 ani

am ramas fara permis ..iar ... pentru o luna

un prieten mi a imprumutat un scuter de 50

i l am dus cu 3000 km in plus inapoi.....

NU M AM simtit mai MOTOCICLIST dupa acesta experienta !!!!!!

folosesc scuterele in vacante unde nu ajung cu motocicleta. si da SUNT MESERIASE pentru a te deplasa pe o insula cu ceva bere la bord.......

insa in oras ....Nu ma simt Motociclist alergand la munca pe un scuter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Johan, nu as putea sa remarc decat "spiritul tau de observatie", analiza atenta asupra locatiei, dimensiunile scurgerilor de sub scuter, analiza atenta a dungilor de pe asphalt si DOAR cele doua ipoteze emize emise de tine, fara de care altceva cu siguranta nu mai poate exista.

 

Probabil esti politist...

 

Nu vreau sa mai spun decat doua lucruri:

 

1. locatia respectiva este la parterul unui imobil unde lucrez zi de zi si fiind o parcare acoperita este normal sa fie uscata si marcata, nu este parcarea unui mall unde isi uita unii cu lunile motocicletele sau le ascund cand da zapada. In plus, l-am vazut venind pe personajul respectiv.

 

2. Rog moderatorii sa inchida topicul acesta pana nu se mai simt si altii jigniti de alaturarea sau asemanarea cu aceasta tagma inferioara a scuteristilor...nu asta a fost idea topicului, dar, bag seama ca pentru unii este foarte comod sa se uite de sus, din caldura scaunului de masina, la un personaj care are curajul (sau poate il obliga nevoia, sau poate nu are masina, sau poate lucreaza in curierat sau...) sa mearga cu scuterul pe vremea asta infecta.

 

Una peste alta, eu il apreciez pe respectivul, macar pentru ca are curajul sau stiinta de a merge cu scuterul pe un carosabil pe care eu nu avea curaj sa merg si pe o vreme de c...t.

Cand o da soarele o sa ma dau si eu mare motociclist, pe uscat. Pana atunci, o sa stau pe net sa ii judec pe altii din taste...

 

Sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te da lovit.

Nimeni nu se uita "de sus, din caldura scaunului de masina" la cel care isi castiga painea din greu, muncind pe orice vreme afara. Si nici nu se uita cu dispret de la inaltimea celor 1000 cmc la cei 50 cmc ai scuteristului.

Dar asta ai inteles tu gresit, nu e vorba de pasiune, ci de nevoie, obligatie uneori. Nu e mare scofala de altfel sa scoti mobra pe frig, nu trebuie zeificati cei care o fac, isi asuma constienti un risc mai mare decat vara si un disconfort sporit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Johan, nu as putea sa remarc decat "spiritul tau de observatie", analiza atenta asupra locatiei, dimensiunile scurgerilor de sub scuter, analiza atenta a dungilor de pe asphalt si DOAR cele doua ipoteze emize emise de tine, fara de care altceva cu siguranta nu mai poate exista.

 

Probabil esti politist...

 

Nu vreau sa mai spun decat doua lucruri:

 

1. locatia respectiva este la parterul unui imobil unde lucrez zi de zi si fiind o parcare acoperita este normal sa fie uscata si marcata, nu este parcarea unui mall unde isi uita unii cu lunile motocicletele sau le ascund cand da zapada. In plus, l-am vazut venind pe personajul respectiv.

 

2. Rog moderatorii sa inchida topicul acesta pana nu se mai simt si altii jigniti de alaturarea sau asemanarea cu aceasta tagma inferioara a scuteristilor...nu asta a fost idea topicului, dar, bag seama ca pentru unii este foarte comod sa se uite de sus, din caldura scaunului de masina, la un personaj care are curajul (sau poate il obliga nevoia, sau poate nu are masina, sau poate lucreaza in curierat sau...) sa mearga cu scuterul pe vremea asta infecta.

 

Una peste alta, eu il apreciez pe respectivul, macar pentru ca are curajul sau stiinta de a merge cu scuterul pe un carosabil pe care eu nu avea curaj sa merg si pe o vreme de c...t.

Cand o da soarele o sa ma dau si eu mare motociclist, pe uscat. Pana atunci, o sa stau pe net sa ii judec pe altii din taste...

 

Sanatate tuturor!

 

Te superi inutil, ai postat ceva, lumea are pareri diferite, este normal...

Ce tie ti-a parut spectaculos altora le pare banal....forum inseamna pareri impartite....nu trebuie sa te superi...gata, stergeti topicul caci plec acasa...Come on!

Editat de iulian-isaia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRRRRRRRR!

Vreme frumoasa, soare, asfalt uscat, 11 grade.

Inselat de aparente, m am imbracat cam lejer si am facut vreo 100 de kilometri in afara.

Acuma ma chinui sa scot frigul din mine...

Bagă alcool :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o aventura de-asta acum doi ani, da prin februarie... tot la 10 grade (era soare). La un drum de 100 km Cluj-Zalau m-am oprit de 2 ori si stateam lipit de motor precum homelesii la focul facut in containerele metalice... Mai ca nu luasem motorul in brate. Si al naibii... pe cat e de cald vara, pe-atata era de incapabil sa radieze vreo urma de caldura in clipele alea... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor omu lucreaza mai mult ca sigur la Fan curier. Este obligat indiferent de vreme sa se afle pe acel scuter zi de zi. Analizati de pomana, voi motoclistii de tastatura. Respectele mele pt ceea ce face si daca omu are cont pe acest forum plin oameni care mai de care, il sfatuiesc sa nu puna botul la toate ca**turile spuse de unu si de altu si sa-mi dea un PM...de la mine are tot respectu.....si un kil de vin fiert!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un scuterist de la fan courier,si fac in medie peste 60-70 km pe zi..din asta traieste,am lucrat si eu 2 ani pe scuter,este un lucru pe care nu l-as mai face vrodata in viata mea,nu se deplaseaza de placere,ii obliga sa iasa cu scuterele sau ii da afara sau se chinuie cu pejosul,sa vezi senzatie la -15 grade afara pe scuter sau la 1 grad cu + cand ploua torential si bate vantul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...