Sari la conținut

kawasaki zx10 04-05 VS suzuki gsxr1000k5-k6


baz-v8
 Share

Postări Recomandate

Sunt într-o dilema , caut un miar anii aceştia şi încă nu sunt decis ce sa aleg... Voi ce părere aveţi ,care sa fie mai ok suzi s-au Kawa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am cumparat aseară un r1 2005 pt un prieten , sincer nu mă impresioneza ... Îmi place kawa pt look , dar mă atrage suzuki pt motoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K5 e alegerea logica,corecta,e cea mai buna moto din acea perioada

zx10 mi s-a parut prea hardcore,efectiv e o motoreta de circuit si e foarte nervoasa,chiar nu mi s-a parut o moto cu care te impaci

mai este r1 2004-2005 care e chiar ok din toate punctele de vedere,si ca feeling si ca performante

dar repet,k5-k6 e alegerea cea mai ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La anii astia conteaza mai mult starea tehnica ,cum au fost intretinute, cum stau la capitolul consumabile,ce piese afterm. au montate si nu in ultimul rand pretul !!
Amandoua motorete au si plusuri si minusuri dar parca zx10r are mai multe minusuri...stiu destui propietari de zx10r 2004-5 care iau facut vant destul de repede ,nu sau impacat deloc cu modelul respectiv ...asta nu inseamna ca e un motor prost ,dar e un motor cu ..dedicatie.Pentru fani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La anii astia conteaza mai mult starea tehnica ,cum au fost intretinute, cum stau la capitolul consumabile,ce piese afterm. au montate si nu in ultimul rand pretul !!

Amandoua motorete au si plusuri si minusuri dar parca zx10r are mai multe minusuri...stiu destui propietari de zx10r 2004-5 care iau facut vant destul de repede ,nu sau impacat deloc cu modelul respectiv ...asta nu inseamna ca e un motor prost ,dar e un motor cu ..dedicatie.Pentru fani :)

Eu mi-as lua unul de curiozitate (a se citi "provocare") dar parca au mai plecat banii din cont....:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt într-o dilema , caut un miar anii aceştia şi încă nu sunt decis ce sa aleg... Voi ce părere aveţi ,care sa fie mai ok suzi s-au Kawa?

pe care l-ai folosi la capacitate maxima? pe nici unul ;)......

 

restu e CAN CAN

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Servus! k6 am eu. Daca te decizi sa iei unu mare atentie la chasiu sa nu aiba fisuri si sa aiba deja traversa montata .S-a facut recall la k5,k6 pentru chasiu si pompa de frina fata. Eu nu m-am putut obisnuii cu frinele stoc si i-am pus de r1. Ciclistica si motorul sunt fantastice. Confortul e relativ ok pentru mine, am 1,83.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi zx10 are probleme la cadru... Tocmai ce am fost sa văd unu care culmea avea o reparaţie pe cadru ... R1 am luat pt un prieten , e ok ca frame şi ciclistica , dar nu are acel motor care sami placă , nu trage jos ... Zx10 e brutal ca motor , frane bune , poziţie nu prea bună , dar vibrează cam tare... Urmează sa testez şi un k5 k6 sa-mi fac o părere ... De k1 am rămas impresionat ce putere are motorul ăla ... Şi app de cadru la k5k6 , ce trebuie sa aibe că sa fie modelul cu rekal ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca scrii pe google ceva de genu : k5 frame brace , trebuie sa gasesti ceva imagini cu traversa care au montat-o la recall ca sa stii cum arata si unde e montata , ca sa stii unde sa te uiti. Daca nu are traversa este probabil o idee buna sa iei numarul de chasiu si sa te duci cu el la suzuki sa verifici daca face parte din lotul afectat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înţeles , deci sa înţeleg că au fost doar o serie afectate , nu toate... Mâine am ocazia sa văd unu şi iniţial sa testez , sa văd , dacă nu mă împac cu el cred că mă întorc la 1000 rr 2006...

» Post actualizat in 16 Mar 2015 10:02

am testat si k5 , ce pot sa spun , motoreta e ok , trage destul de bine , frane cam slabe , pozitie bunicica ... sunt in mare dilema , chiar nu stiu ce sa cumpar , de 1000 rr 2006 ce parere aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

suzuki k3-k4 isi tine pretul asemanator cu zx10 , sunt pe undeva pe acolo ...3000-3400 euro

k3-k4 stai mai bine pe el , zx-ul e mai brutal si putin incomod

r1 2004-2005 cam frige cadrul vara, trage bine, rontzaie oala la ele (boala lor- e ceva obisnuit la ele) , ca preturi le gasesti pe la 3500-4000 , dar deja sunt prea trecute, alergate de habarnisti care nu le-au intretinut cum trebuie.

As merge pe un k3-k4 . e mai comod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 rr 2006 ce parere aveti ? am auzit vorbe precum ca trage mai bine 954 decat 1000 rr , oare asa sa fie ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...