Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10482

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5781

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

'mneata bajatii.

A cam plouat p-aci azi noapte.Azi program de relas.Daa',in 5 acte...

Deocamdata iegzekut cafeiu' de dimineata. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua-i la juma'...zi de odihna...soare afara, dar frig! Tavalesc patu'...plimb potaia...treburi casnice!

@Z - un ciine iti face el programul, asa ca daca stai la bloc, gindeste-te de zece ori inainte sa-l iei! Trebuie zilnic plimbat (macar o data pe zi), maninca mult si bun, se caca o galeata, pise si pute, lasa par, are nevoie de tratamente preventive, vaccinuri, uneori se imbolnaveste, alteori ar fute si urla, este mai rau decit un copil mic! Costurile, deranjul, scandalul cu vecinii, timpul pe care trebuie sa-l petreci cu el...etc, inclina balanta mult spre a nu avea la bloc un ciine! Ce-i drept, io la tara (am curte mare, potaia este legata si se plimba pe un cablu de vreo 10-12 metri, plus inca vreo trei metri lantul), am mai putine inconveniente...dar oricum, imi da zilnic de lucru...si uneori nu-i chiar asa usor (ploua, ninge, e ger, e canicula...trebuie plimbat, trebuie sa-i faci curat...), dar cu toate astea, il iubesc!

Mai jos se vede individul, in poze ceva mai vechi...pe cind raza lui de actiune era mult redusa! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

helău băjeţi

» Post actualizat in 06 Nov 2016 09:14

@ivan: mersi de sfat. sunt tânăr, ar avea atenția mea și aș fi atent cu el, l-aș plimba mult zilnic deoarece mereu îmi trebuie și mie sa ies afara la o plimbărică și măcar nu aș ieși singur, l-aș peria, l-aș spăla, aș avea o grija incredibila de el, am balcon unde aș putea să îi fac loc unde să își facă nevoile, aș găsi variante pentru orice. îmi doresc un câine și aș face cam ce e necesar, am un prieten care îi tot motociclist și are un câine mic, tot așa îl perie și îngrijește și a zis că nu îi greu, mai ales că o să îți intre în reflex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un caine la bloc...ideea este ca dupa 10 ani...iti cam trece sa tot iesi pe ploaie, zapada sau cand ti-e lumea mai draga.

un catel este ca si un copil.

gandeste-te ce faci cu el cand mergi intr-un concediu.

eu de exemplu...nu am la cine sa-l las...asta inseamna ca in weekend daca vreau sa merg undeva cu familia trebuie sa il pot lua si pe el

Varianta cu balconul sa-si faca nevoile este deja un semn ca nu vrei sa iesi totimpu cu el afara.( ti-o zic din proprie experienta ca si eu am optat pt balcon cat timp a fost bolnav si inca vara se mai simte miros pe balcon)

un caine mic este mai usor de tinut la bloc. un RW este mai pretentios, mai periculos decat un canish

sfatul meu este cat timp stai la bloc, bucura-te de cateii altora si ocupa-ti timpul cu alte chestii mai frumoase, gen maseaza o domnisoara pe spate.

 

Si cand o sa vrei sa f.uti o gagica, o sa-i vina si lui cheful.

 

partea buna, este ca de fiecare data cand intru in casa el se bucura de prezenta mea si imi pune un zambet pe fata indiferent cat de grea a fost ziua, asta nu inseamna ca si am chef sa ma duc cu el afara, dar o fac pentru ca mi-am asumat.

 

Ps: un RW trebuie sa-si consume energia afara altfel face ravagii in casa. 2 ore pe zi ar fi recomandat

Editat de RRS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ține treaba că nu vreau să ies cu el afară, că vara ar fi cu mine toată ziua, mai ales în vacanțe și chestii, eu sunt tânăr, nu pot să iau în calcul concediu sau așa, eu lucrez când lucrez și așa, ideea e că ar avea cam foarte multă atenție din partea mea, că și în zilele când lucrez foarte mult, îmi rămân câteva ore bune în care stau degeaba, plus că lucrez de acasă și pauza e la alegerea mea, cât școala, nu-i problemă că am o oră, două de studiu pe zi, sau și mai mult, depinde de teme. aș ține mult la un câine, doar că nu știu cum îi, adică cum își face nevoile, zic dacă își face nevoile la oră și așa, că dacă ar fi la oră fixă gen, nu m-aș m-ai gândi la varianta cu balconul. și de plecat, oriunde aș pleca ar fi lângă mine că nu am deplasări singure. cât de îngrijit l-aș îngriji foarte mult și cum spui tu, zâmbetul ăla care îl vezi când intri în casă, îți schimbă dispoziția.. e o dorință de a mea, nu altceva.

» Post actualizat in 06 Nov 2016 19:03

are unchiul meu rottweiler, dar îi la curte, ideea e că mă îmi place enorm și că mă atașez enorm de un câine de rasa asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet...acum esti copil... si zici ca ai timp, dar peste 2-3-4-5 ani nu sti ce o sa insemne timpul pt tine. ti-o zic din experienta...exact aceleasi argumente le aveam si eu acum 10 ani cand mi-am luat cainele...sa nu ma intelegi gresit... nu regret nici o secunda ca l-am luat...doar ca am momente cand nu as mai iesi din casa dupa ce ajung de la munca.

si repet cu rottweiler-ul e putin mai greu la bloc... e mai mare decat animalul meu de la poza de profil. trebuie obligatoriu dresat de un profesionist nu la coltul blocului

 

cainii de talie medie si mare sunt pt curte, cei de talie mica isi mai gasesc un loc si intr-un apartament.

 

aceasta este parerea mea. eu alt caine nu mai imi iau pana nu ma mut la casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Paca: iti trimit IBANul sa-mi depui meleoanele in cont? au iesit oarece norocoase? macar vreo sase la numar ...

Sa nu-i trimiti banii Paca' :nono: ...trebuie sa ne intilnim ca sa ii primim in cadru festiv, cu toate cele de taina!

Asa avem ocazia sa ne stringem miinile, sa bem ceva...pe cind cu IBAN-u'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata bajatii!

Iooi,daa' cald ii afara!14 grade cu plus... :)

Cafeiu' merge?

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu iarasi tii cu ursu' ?

Pai ce, nu mai vrei sa ma vezi inca o data anu' asta?! Te-ai saturat de mecla mea?! Nu da Paca' nimic...ori ne intilnim sa-mpartim banii, ori stam acasa si impartim paguba! Clar!

 

'mneata bajatii!

Iooi,daa' cald ii afara!14 grade cu plus...

Cafeiu' merge?

'Neata Neam Prost! :peace:

Si aici e cald, dar ploua mocaneste!

Cafeaua e gata...limpaita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce, nu mai vrei sa ma vezi inca o data anu' asta?! Te-ai saturat de mecla mea?! Nu da Paca' nimic...ori ne intilnim sa-mpartim banii, ori stam acasa si impartim paguba! Clar!

 

'Neata Neam Prost! :peace:

Si aici e cald, dar ploua mocaneste!

Cafeaua e gata...limpaita!

'mneata tataie!

Ai gresit,io-s NeamProst de Cluj.

Daca vrei,te primim in clubul de NeamProst,daa' vei fi NeamProst de Gorj.Te bagi? :)

 

Am 20 de grade la geam:

post-41801-0-82011500-1478503795_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata tataie!

Ai gresit,io-s NeamProst de Cluj.

Daca vrei,te primim in clubul de NeamProst,daa' vei fi NeamProst de Gorj.Te bagi?

Adjudecat! :peace:

 

Ivan, eu tot vreau sa ne intalnim, si nu numai cu tine, ci cu totii!

chiar aveam speranta ca vom tine intrunirea norocosilor.....

Apai...speram...odata si-odata tot va fi si asta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'mneata Arturio,Traiane!

 

 

neamuri proaste :) norocoase na :)

Te bagi in Clubul de NeamProst,ca fiind NeamProst de Arges?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata stimabililor ;) . O saptamana usoara si deosebita . Daca tot vorbim de patrupede , uite si potaile mele :

sunt foarte faini, se vede că ai avut grijă de ei. (y)

repet...acum esti copil... si zici ca ai timp, dar peste 2-3-4-5 ani nu sti ce o sa insemne timpul pt tine. ti-o zic din experienta...exact aceleasi argumente le aveam si eu acum 10 ani cand mi-am luat cainele...sa nu ma intelegi gresit... nu regret nici o secunda ca l-am luat...doar ca am momente cand nu as mai iesi din casa dupa ce ajung de la munca.

si repet cu rottweiler-ul e putin mai greu la bloc... e mai mare decat animalul meu de la poza de profil. trebuie obligatoriu dresat de un profesionist nu la coltul blocului

 

cainii de talie medie si mare sunt pt curte, cei de talie mica isi mai gasesc un loc si intr-un apartament.

 

aceasta este parerea mea. eu alt caine nu mai imi iau pana nu ma mut la casa.

ai dreptate în tot ce spui, doar că nu văd un lucru imposibil și cât de dresaj, unchimio îi dresează el și nu are probleme deloc cu ei, sunt foarte ascultători, adevărul e că unchimio a mai avut un câine și na.. e altă treabă, și toată treaba cu jobul și cu altele am câteva în plan și dacă îmi ies cum îmi doresc, n-o să fie problemă cu un câine, adică și dresajul nu îl văd imposibil dacă îl dresez eu. mersi de sfaturi, mai aștept și altele dacă mai ai.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...