Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

693 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10488

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5781

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai mai Micutule, la valoarea ta ce sunt 40 de franci?

dupa ce ai spart banca aia si ai fugit cu banii......

chiar asa, alibiul tau mai rezista, inca esti liber?

nu ai mai dat nici un semn multa vreme si credeam ca te-au saltat si pe tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.am avut de munca. Munca munca si iar munca, .)

2.Inca sunt liber da n-am scos lovelele de la naftalina :)

1. e greu cu joburile astea ''speciale'', dar e bine sa ai comenzi ;)

2. asa-i !

trebuie sa-i tii ascunsi o perioada, sa nu-si dea seama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, postez si aici...

 

Vreau casca flip-up / modulara (din 2 module) pt iubita-mea

 

Si da, trebe sa fie Neotec sau C3 Pro! Ar merge si un Multitec sau C3 simplu, (... ca nu stie ea sa faca diferenta, da sa nu ma spuneti :P)

 

Si sa fie marimea M pt Schuberth sau S pt Shoei.

 

Si neagra, sau roz, sau rosie - (da nu carmin / aprins)

 

Ofer pana in 300 eur

 

Si inca ceva... NOUA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, am fost ieri la un test-drive Yamaha, tinut de Motoland si Motodynamics, si am incercat vreo 4 motoare si-o casca :))

 

post-70685-0-53355500-1442560380_thumb.jpg post-70685-0-45812300-1442560381_thumb.jpg

 

Primul motor, Tracer-ul de 900... Destul de greoaie, un pic inceata comparativ la kilograme cu Yina, dar cu frane bunicele. Sunetul nu m-a dat deloc pe spate in ture inalte, iar cireasa de pe tort... la peste 120/h, destul de instabila directia. Fata se simte foarte descarcata pe accelerari. Nici stabilitatea nu a fost un punct forte pt ea

 

A, si inca o chestie... obisnuit cu a 1-a la Yina la pana peste 120/h, la cam toate motoarele ajungeam cu acceleratia in capat inainte de a atinge suta. Si era foarte naspa feeling-ul de rupere al alimentarii. O noutate pt mine caci rar mi se intampla la Yina.

 

post-70685-0-58084900-1442560382_thumb.jpg

 

Al doilea motor testat, XV-ul de 950. Un motor cu care mi-a fost reamintita senzatia de la scoala de soferi, data de un chopper chinezesc de 250cc (Daelim parca), pe care tremurau toate. Cam asa si pe XV. In afara de mersul lent cu pozitia specifica chopper-ului, accelerarile is cu surle si trambite, si... degeaba. Caci cam stai pe loc. In schimb cu frana de motor, din orice treapta rupeam aderenta cu roata spate. Si scartaia tata cauciucul ala... Iar toba te arde la picioare... ca ai nevoie sa mergi in slapi, nicidecum cizme vara. Esapamentul e varza. Are un sunet si vibratii pe teava in ture inalte de zici ca era Daelimul.

 

post-70685-0-44111300-1442560383_thumb.jpg

 

SuperTenere-ul de 1200 este intr-adevar un motor de batranei. @apriliacluj aveai dreptate cand ziceai ca mai bine iti iei un fazer la batranete (asta retrogradand de pe hayabusa). M-am jucat un pic si cu hartile acceleratiei... S vs T (o fi de la touring?)... nu e o f mare diferenta. Franele de motor pe curbe sunt destul de agresive, si noroc cu sistemele lui de stabilitate, ca altfel, ai avea mari dificultati in a merge f sportiv cu ea. Bine, si eu exagerez, caci nu este o motocicleta de asfalt, insa pe asfalt chiar nu-i vad rostul, cu atat mai mult la tranzitarea Europei. Poate a Mongoliei. Vibratiile motorului sunt un alt lucru care nu-i de mine.

 

post-70685-0-45860400-1442560384_thumb.jpg

 

Surpriza serii si ciresica de pe tort a fost intr-adevar ultima... pt care initial nici nu ma inscrisesem. MT-07. O bijuterie in oras. Naked-ul mai ales. Un fel de bicicleta supermanevrabila. Nu am mers inca pe un supermoto, dar cred ca este la fel de manevrabila ca una. Poate supermoto ar avea centrul de greutate mai sus, si probabil un cuplu mai mare... 07 m-a impresionat, alaturi de Neotec. Pt ele doua a meritat dupamasa

 

post-70685-0-47535000-1442560385_thumb.jpg

 

Nu degeaba era si Marcel atat de atent cu ea :P

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu, aia e doar coincidenta

 

Dar m-am inscris doar la primele 3... Insa fiind acolo, am zis... hai inca una... si ca sa vezi minune: a 4-a era comoara ascunsa.

 

deci asa te-ai inscris intentionat!

las' ca stiu eu ;)

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...