Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

691 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10479

  • ivan pedala

    6153

  • Kristian K

    5779

  • Taz Asg

    2802

Top Posters In This Topic

Posted Images

...trebuia sa le asociezi si numere!

ca doara ase a inceput topicul

Il dezavantaja pe Cristi, ca nu apare Aprilica in top si ieseau scintei! :pow: Eh...bine ca este totusi si-o italianca printre frumuseti, ca sa nu sara la bataie! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il dezavantaja pe Cristi, ca nu apare Aprilica in top si ieseau scintei! :pow: Eh...bine ca este totusi si-o italianca printre frumuseti, ca sa nu sara la bataie! :blbl:

Mnaa,pe mini?Ba deloc!

Astea italiencele e egzotice si n-are toti d-astea...

Pai zi fa,cu cine te-ai mai compara tu si ceilalti,daca n-am egzista noi astia cu italience?

post-41801-0-15645000-1461311624.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mnaa,pe mini?Ba deloc!

Astea italiencele e egzotice si n-are toti d-astea...

Pai zi fa,cu cine te-ai mai compara tu si ceilalti,daca n-am egzista noi astia cu italience?

Cu...chinezestile?! Sau alea nu se pune la comparatie?! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Italienii au designeri si ingineri . Niponii au ba designeri ba ingineri dar nu nimeresc sa fie toti odata . BMW la fel . Apare cate unul ratacit pe la ei si le tranteste o castana si pleaca . . . . .


» Post actualizat in 22 Apr 2016 08:12

Gusturile mele se impleticesc si incep sa salivez excesiv in fata acestei capodopere : .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Italienii au designeri si ingineri . Niponii au ba designeri ba ingineri dar nu nimeresc sa fie toti odata . BMW la fel . Apare cate unul ratacit pe la ei si le tranteste o castana si pleaca . . . . .

De englezoaice ce zici ? :D

 

neata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la englezoaice se regaseste din plin umorul lor :peace: . Unele seamana cu Mr Bean , altele cu regina mama si din cand in cand isi amintesc si de Kate Moss , Jourdan Dunn sau Naomi Campbell .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Italienii au designeri si ingineri . Niponii au ba designeri ba ingineri dar nu nimeresc sa fie toti odata . BMW la fel.

 

Nu este neadevarat ce spui, intr-o proportie destul de mare. Dar am de adaugat ceva. Niponii au la baza o cultura (preluata mai mult sau mai putin) mult mai bogata decat vom avea noi, restul civilizatiei.

 

Iar noi restul, nu vom fi capabili niciodata sa-i intelegem. Niciodata! Si de-aia, ce nu intelegem, nu ne place, si consideram ca ei nu stiu "design". Sunt mai evoluati ca noi cu mii de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este neadevarat ce spui, intr-o proportie destul de mare. Dar am de adaugat ceva. Niponii au la baza o cultura (preluata mai mult sau mai putin) mult mai bogata decat vom avea noi, restul civilizatiei.

 

Iar noi restul, nu vom fi capabili niciodata sa-i intelegem. Niciodata! Si de-aia, ce nu intelegem, nu ne place, si consideram ca ei nu stiu "design". Sunt mai evoluati ca noi cu mii de ani.

Era in proportie de 85 % o gluma :) .

» Post actualizat in 22 Apr 2016 08:38

Nu pot sa nu admir GSXR-ul , Z1000 , Fireblade-ul , R1 BigBang , M1500 BT Boulevard , Vulcan , Tenere XTZ si multe multe alte nipone . . . . . . si trebuie sa precizez ca sunt strict gusturile mele :peace: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este neadevarat ce spui, intr-o proportie destul de mare. Dar am de adaugat ceva. Niponii au la baza o cultura (preluata mai mult sau mai putin) mult mai bogata decat vom avea noi, restul civilizatiei.

 

Iar noi restul, nu vom fi capabili niciodata sa-i intelegem. Niciodata! Si de-aia, ce nu intelegem, nu ne place, si consideram ca ei nu stiu "design". Sunt mai evoluati ca noi cu mii de ani.

Razvane,frumusetea e in ochii privitorului.La frumos,orice ai spune italienii sunt mama ei!Frumosul nu e ceva de inteles,exista sau nu!

Sa nu uitam ca de cativa ani buni,si Yamaha foloseste firmele si serviciile de design din Italia,care sunt folosite si de concernul Piaggio,proprietara a mai multe firme italiene de doo roti.

Iaca cateva prototipuri Aprilia facute de Oberdan Bezzi,ce activeaza acolo:

» Post actualizat in 22 Apr 2016 08:41

Am uitat Razvane sa-ti mai spun ca lucru perfect nu exista!In cazul japonezilor designul e o problema!La italieni,fiabilitatea.Si asa mai departe...

post-41801-0-42198700-1461314262_thumb.jpg

post-41801-0-65217500-1461314270_thumb.jpg

post-41801-0-26778100-1461314280_thumb.jpg

post-41801-0-80138000-1461314307_thumb.png

post-41801-0-70696100-1461314320_thumb.jpg

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu HP2 si MT10 sunt doua bijuterii nipone lansate recent . La fel ca si in industria auto , fiecare incearca sa-si pastreze " identitatea " in design si de multe ori schimbarile sunt estetice sunt minore . Dar la schimbul de generatii , apar bombele precum cele doua , mentionate anterior . Urmeaza replicile concurentei si tot asa . Era sa uit de Benelli Tornado . . . . . :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvane,frumusetea e in ochii privitorului.La frumos,orice ai spune italienii sunt mama ei!

 

Nu ai inteles nimic. Ai dreptate in ce spui, dar nu spui totul. "Frumusetea care e in ochiul privitorului" tine de cultura vasta sau mai putin vasta a acelui privitor. Nu detaliez ca nu e cazul.

 

 

Frumosul nu e ceva de inteles,exista sau nu!

 

Te contrazici. Sau afirmi ca nu ai ochi pentru frumos? Sau altceva? Eu zic ca frumusetea e pretutindeni, trebe sa "stii" sa o vezi.

 

Sa nu uitam ca de cativa ani buni,si Yamaha foloseste firmele si serviciile de design din Italia,

 

Asta este strategie de marketing. Tie iti poate parea o insuficienta a niponilor, dar pentru ei este cu totul altceva. E precum magarul care isi cara in spate iarba pe care o poate manca oriunde pe camp. Ei nu-s magari, daca ma intelegi. Tocmai spuneam ca-s peste noi cu sute de ani. La ce crezi ca ma refeream, in afara de tot?

 

Hai ca-s prea profund la ora asta, ma intorc la prostiile mele. ;)

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles nimic. Ai dreptate in ce spui, dar nu spui totul. "Frumusetea care e in ochiul privitorului" tine de cultura vasta sau mai putin vasta a acelui privitor. Nu detaliez ca nu e cazul.

 

 

 

Te contrazici. Sau afirmi ca nu ai ochi pentru frumos? Sau altceva? Eu zic ca frumusetea e pretutindeni, trebe sa "stii" sa o vezi.

 

 

Asta este strategie de marketing. Tie iti poate parea o insuficienta a niponilor, dar pentru ei este cu totul altceva. E precum magarul care isi cara in spate iarba pe care o poate manca oriunde pe camp. Ei nu-s magari, daca ma intelegi. Tocmai spuneam ca-s peste noi cu sute de ani. La ce crezi ca ma refeream, in afara de tot?

 

Hai ca-s prea profund la ora asta, ma intorc la prostiile mele. ;)

 

Spor!

Ai dreptate Razvane,nu am inteles nimic si ma contrazic. :ok:

 

 

Cipri&Razvan aveti linkul cu filmuletul(am reusit pana la urma!):

http://jab.ro/TWg

 

 

io inca n-am apucat sa-mi cumpar seminte

si nici bere

 

...

Nu va fi cazul sa-ti iei seminte si bere,io am lasat subiectul balta.Dar sub orice forma.

Ma duc sa-mi montez un scut la Djebel.E mai util pentru mine.

Culmea,scutul e de Motoguzzi si-l montez pe un Suzuki... :lol:!!!Hmmm...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ca recitesc ce am scris, imi dau seama ca pot fi interpretat usor gresit. Sunt f in priza in ultimele 3 sapt si cred ca se simte asta (poate si prin absenta mea aici).

Asadar, nu exista un motiv plauzibil de popcorn, caci eu si Cristi nu avem nimic de impartit. Dimpotriva. Iar eu numai contraargumentam, fara vreun sentiment negativ.

 

Dar devin un pic mai pasional cand este vorba de niponi, cultura fata de care am cel mai sincer respect, si de-acolo cred ca a reiesit asa-zisul "motiv de popcorn".

 

Imi cer scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moderator m-ar ajunge.apoi fac io curat

apoi si Frigideru a vrut sa faca ordine, dar n-o fist sa fie, desi a avut butoanele :)

 

 

revenind la seminte si popcorn si bere, eu chiar glumeam!

oricum macar intre noi nu are rost sa ne certam... avem fiecare destule probleme oricum!

diiii

am zis!

si free Taz freeeee!

 

 

 

no amu am apucat sa mananc un palanet si o ciocolata de casa....

tot pe fuga am fost.... si inca nu e gata....

diiii!

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...