Sari la conținut

Accident Roman 13.04.2015


victor_peg
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Astazi, in jurul orei 12:30, in dreptul garii din orasul Roman, un coleg de-al nostru motociclist, care circula cu viteza legala a fost acrosat de catre un domn care nu s-a asigurat la iesirea din parcare si la calcarea celor doua linii continue :)

Baiatul avea nr VN-66-XEL. Il cunoasteti? E forumist?

» Post actualizat in 13 Apr 2015 21:22

Am incercat sa-l ajut, dar cand am ajuns langa el deja isi ridicase singur motocicleta si se apropiase o doctorita care era in trecere si a avut grija de el pana a venit salvarea.

Singurul mod in care l-am putut ajuta a fost sa dau declaratie la politie cu cele intamplate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a fost dus la spital.i-au fost lasate numere de telefon de ale noastre ca sa il ajutam dar nu a vrut ajutorul, pe la ora 22 a fost ridicat motorul din locul accidentului. Si era vorba de o zafira, cand soferul a coborat din masina se uita la masina lui sa vada avariile nu il interesa de motociclist ca ii rupsese picioru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a fost dus la spital.i-au fost lasate numere de telefon de ale noastre ca sa il ajutam dar nu a vrut ajutorul, pe la ora 22 a fost ridicat motorul din locul accidentului. Si era vorba de o zafira, cand soferul a coborat din masina se uita la masina lui sa vada avariile nu il interesa de motociclist ca ii rupsese picioru

nu este prima data cand SOFERUL merge initial sa si verifice avariile la masina si dupa se indreapta spre motociclist...

chiar daca motociclistul a fost de vina mergi in mortii matii la om si vezi ce e cu el si dupa evalueaza pagubele

SI ASTA DOAR CA LEGEA ESTE DE (cuvant urat) SI SANCTIUNILE LA VATAMARE/OMOR in accidente rutiere sunt de tot RASUL

 

ROMANIA2015 .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a avut absolut nici o vina motociclistul, chiar a incercat sa evite, eu l-am vazut franand si incercand sa evite impactul. Zic ca masina era un Ford Galaxy pentru ca asta mi-au spus politistii la sectie, dupa momentul producerii accidentului nu m-a interesat decat starea motociclistului, soferul coborand singur din masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ce limbaj de zero!! :o

Pai daca ar fii sa accidentez un retardat de motociclist care se crede zmeu pe strada...100 la 100 ma uit la masina inainte de toate !!! Cine e el sa ma uit la el prima data atata timp cat n-am nici o vina ? Bha baiatule ...

nu este prima data cand SOFERUL merge initial sa si verifice avariile la masina si dupa se indreapta spre motociclist...

chiar daca motociclistul a fost de vina mergi in mortii matii la om si vezi ce e cu el si dupa evalueaza pagubele

SI ASTA DOAR CA LEGEA ESTE DE (cuvant urat) SI SANCTIUNILE LA VATAMARE/OMOR in accidente rutiere sunt de tot RASUL

ROMANIA2015 .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce limbaj de zero!! :o

Pai daca ar fii sa accidentez un retardat de motociclist care se crede zmeu pe strada...100 la 100 ma uit la masina inainte de toate !!! Cine e el sa ma uit la el prima data atata timp cat n-am nici o vina ? Bha baiatule ...

 

e mai importanta masina decat viata unui om?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Da ! La cati cretini vad prin oras si pe drumuri...mi-e scarba de ei ! Mari motociclisti .. de aia pica pe capete de-a lungul sezonului Si isi rup coloanele si picioarele !

Aici nu e vorba de viata unui om normal, e vorba de jmecheri!

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce limbaj de zero!! :o

Pai daca ar fii sa accidentez un retardat de motociclist care se crede zmeu pe strada...100 la 100 ma uit la masina inainte de toate !!! Cine e el sa ma uit la el prima data atata timp cat n-am nici o vina ? Bha baiatule ...

 

esti un adevarat ROMAN!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! La cati cretini vad prin oras si pe drumuri...mi-e scarba de ei ! Mari motociclisti .. de aia pica pe capete de-a lungul sezonului Si isi rup coloanele si picioarele !

Aici nu e vorba de viata unui om normal, e vorba de jmecheri!

wtf?

care-i faza?

cunosti personal victima, cum ai ajuns la concluzia aia?

 

la cati soferi retarzi de conserva vad prin oras si pe afara ...mi-e scarba de ei !

Mari soferi... de aia de au carnet gsit pe jos sau luat pe ochi frumosi...

Nu stiu cum draqu de mai sunt in viata si cum naiba de mai au carnet...

corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

eu sunt motociclistul in cauza. Multumesc lui Victor si motociclisltului din Roman care a venit ulterior la spital pentru ajutor, a iesit totul OK la raze si la ecografie; echipamentul corespunzator si viteza de deplasare adecvata au contribuit foarte mult la asta.

 

Masina era intradevar un Ford Galaxy negru, condus de un domn in varsta care nu s-a asigurat la traversarea drumului european, incearcat sa intoarca de la gara spre stanga spre Suceava. Motivatia a fost (ca de fiecare data) ca nu m-a vazut, el tocmai intorcandu-se dupa un drum dus-intors de la Bucuresti fara pauza.

 

Am franat si am incerca sa-l evit, dar m-a atins cu coltul din stanga al masinii cam in dreptul capacului de la magnetou, dand o gaura frumoasa in el cat si in carena laterala dreapta; se poate spune ca am avut si putin noroc, ca nu fost putin mai tarziu lovitura respectiva sa ma fi nimerit direct in picior. In salvare toata lumea s-a minunat cat de intreg e piciorul, pana si eu chiar; ma asteptam sa fie mult mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce limbaj de zero!! :o

Pai daca ar fii sa accidentez un retardat de motociclist care se crede zmeu pe strada...100 la 100 ma uit la masina inainte de toate !!! Cine e el sa ma uit la el prima data atata timp cat n-am nici o vina ? Bha baiatule ...

 

 

Da ! La cati cretini vad prin oras si pe drumuri...mi-e scarba de ei ! Mari motociclisti .. de aia pica pe capete de-a lungul sezonului Si isi rup coloanele si picioarele !

Aici nu e vorba de viata unui om normal, e vorba de jmecheri!

 

:troll:

 

Salut,

 

eu sunt motociclistul in cauza. Multumesc lui Victor si motociclisltului din Roman care a venit ulterior la spital pentru ajutor, a iesit totul OK la raze si la ecografie; echipamentul corespunzator si viteza de deplasare adecvata au contribuit foarte mult la asta.

 

Masina era intradevar un Ford Galaxy negru, condus de un domn in varsta care nu s-a asigurat la traversarea drumului european, incearcat sa intoarca de la gara spre stanga spre Suceava. Motivatia a fost (ca de fiecare data) ca nu m-a vazut, el tocmai intorcandu-se dupa un drum dus-intors de la Bucuresti fara pauza.

 

Am franat si am incerca sa-l evit, dar m-a atins cu coltul din stanga al masinii cam in dreptul capacului de la magnetou, dand o gaura frumoasa in el cat si in carena laterala dreapta; se poate spune ca am avut si putin noroc, ca nu fost putin mai tarziu lovitura respectiva sa ma fi nimerit direct in picior. In salvare toata lumea s-a minunat cat de intreg e piciorul, pana si eu chiar; ma asteptam sa fie mult mai rau.

 

Asta imi suna a categoria "bulan ceresc". Bafta cu asigurarile si recuperare usoara!

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu m-am referit la el, scrie clar ca n-are vreo vina ! Ma refer la smecherii, care in general merg f tare si mai ales seara. Voi care le luati apararea, cred ca va incadrati tot acolo. sper sa n am ocazia sa dau peste vreunul din ala...crescut pe balcon si ajuns ulterior mare pilot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! La cati cretini vad prin oras si pe drumuri...mi-e scarba de ei ! Mari motociclisti .. de aia pica pe capete de-a lungul sezonului Si isi rup coloanele si picioarele !

Aici nu e vorba de viata unui om normal, e vorba de jmecheri!

 

In spatele tastaturii si monitorului e simplu si safe. Dar lasa ca iesi si tu in trafic si vezi pe pielea ta cum e cu soferii si te vei potoli in afirmatii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult!

 

@kawasaki: ar cam fi capacul de la cititor, carena laterala dreapta si semnal dreapta; astept sa ma sune inspectorul de la asigurari momentan, sa programeze o vizita sa ne uitam in detaliu ce e de schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...