Sari la conținut

http://www.realitatea.net/motocicleta-transformata-intr-un-morman-de-f


Black_wolf
 Share

Postări Recomandate

Iarasi au intrat in scena martorii care pot confirma cu ajutorului radarului montat in fund ca motociclistul avea viteza, ca daca ar fi stationat nu ar mai fi avut viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracul, a plecat dupa paine dar de foame a traversat printr-un loc nepermis...... X-(. sper ca data viitoare sa fie lovit de un autobuz, ca merge mai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, daca motoristul avea sub 60 km/h, poate reusea sa-l evite pe nefericit....(nu vad nicio deosebire intre el si un maidanez, dupa cum s-a angajat in traversare)

Sunt curios cum va evolua dosarul.... Pana la momentul actual, pietonul de de vina, dar poti sa stii ce avocati si experti mai pot sa apara?

Sanatate accidentatului si nervi tari motoristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa mai iesit la o plimbare prin oras si e liber mergeti macar 10 -15 min. cu maxim 50 km la ora , si ce o sa constatati ? O sa constatati faptul ca nu are ce sa vi se intample decat poate daca se urca vrun sofer peste voi , in accidentul de mai sus fiti sigur ca zmeul nu mergea cu 50 la ora , da ma rog cine o mai merge sub limita legi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, daca motoristul avea sub 60 km/h, poate reusea sa-l evite pe nefericit....

 

in accidentul de mai sus fiti sigur ca zmeul nu mergea cu 50 la ora , da ma rog cine o mai merge sub limita legi .

Prima mea cazatura a avut loc la maxim 20km/h si mobra s-a terciuit mai nasol ca asta :) Asta mi se pare ca e destul de intreaga :) Plus ghost-riderul, care pare intreg... Deci nu cred ca avea viteza chiar asa mare...

» Post actualizat in 02 May 2015 13:42

cu maxim 50 km la ora , si ce o sa constatati ?

Doar un sofer care franeaza sa intre in MCDrive, fara semnalizare, taind linia continua, altul care nu asteapta la stop, dai coltul de mai intalnesti cu un batranel care trece fara sa se uite la trafic. Pe mosulica l-am protejat eu, ca am oprit in mijlocul strazii, ca altfel il lua un nebun cu tot cu 50 la ora :) In loc sa multumeasca, ca il lua pe mos in plin, normal ca m-a muit (retardu' cu masina, nu mosu)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, daca motoristul avea sub 60 km/h, poate reusea sa-l evite pe nefericit....(nu vad nicio deosebire intre el si un maidanez, dupa cum s-a angajat in traversare)

Sunt curios cum va evolua dosarul.... Pana la momentul actual, pietonul de de vina, dar poti sa stii ce avocati si experti mai pot sa apara?

Sanatate accidentatului si nervi tari motoristului!

Am vazut o gramada de maidanezi traversand pe zebra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, daca motoristul avea sub 60 km/h, poate reusea sa-l evite pe nefericit....(nu vad nicio deosebire intre el si un maidanez, dupa cum s-a angajat in traversare)

Sunt curios cum va evolua dosarul.... Pana la momentul actual, pietonul de de vina, dar poti sa stii ce avocati si experti mai pot sa apara?

Sanatate accidentatului si nervi tari motoristului!

Daca mergi prea incet se pot intampla multe. Pozele astea sunt de acum cativa ani. E vorba de acelasi motociclist din articol.

PS Pe unele siteuri de "stiri" spun ca a fost pe trecere pe altele ca nu. Oricum de foarte multe ori se exagereaza si nu-i nimeni sa-i traga la raspundere pentru informatiile false.

post-68410-0-25668800-1430584658_thumb.jpg

post-68410-0-21981900-1430584664_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde draqu e gramada aia de fiare vechi???

senzational!!! motociclist!!! viteza!!! si cand colo... un mare fas...

 

cat despre cei care sfatuiesc sa circulam cu maxim 60...

sa stiti ca in marja aia de viteza mi-am furat-o de 2 ori...

sub 60 chiar, de ambele dati din neatentia celor din jur...

asa ca... daca ai ghinion dai decioburi si in ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde draqu e gramada aia de fiare vechi???

senzational!!! motociclist!!! viteza!!! si cand colo... un mare fas...

 

cat despre cei care sfatuiesc sa circulam cu maxim 60...

sa stiti ca in marja aia de viteza mi-am furat-o de 2 ori...

sub 60 chiar, de ambele dati din neatentia celor din jur...

asa ca... daca ai ghinion dai decioburi si in ....

tare as vrea sa i vad mergand pe PREVAZATORII astia........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati fratilor, nu dati cu parul!

Eu am luat deja contact cu mediul datorita unor ciudati, dar si din cauza proprie...

Si.... in ambele situatii circumstantele agravante au fost datorate vitezei cu care ma deplasam, a neatentiei mele si a momentelor in care il injuram pe prost. Daca ma concentram la drum si trafic, lasand mai moale gazul, cred ca nu pateam nimic.

De-asta zic despre viteza.... Asa am reusit sa scap nevatamat dupa intalnirile cu animale pe strada -patrupede, bipede sau ... tripede.... Si din cauza asta nici nu-mi place sa ma plimb cu mobra prin orase sau sate, doar sa le traversez, urmand traseul propus. Si asta nu inseamna ca merg cu max 70... ca cioparistii, dar nici nu-mi place sa stau prea mult peste 200, chiar daca sunt pe autostrada (in Germania, bineinteles...).

Bafta maxima si asfalt uscat!

Editat de Kapo di cAprilia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...