Jump to content
Sign in to follow this  
myk3y

Delimitari

Recommended Posts

Salut ,

Am un MBK booster NG , mai mult de 55 max 60 km/h nu fuge....unde ar fi limitatorul la el ...daca stie careva..

Stima..

Vezi la toba sa nu ai sudat o teava.

La variator, vezi daca ai saiba.

La carburator sa nu ai o piedica la acceleratie.

Salutare tuturor scuteristilor.

Am si eu o mica dilema am un scuter chinezesc gopop Eagle si nu stiu ce sa-i fac am avut limitare pe el doar in CDI in variator nu am avut . se duce undeva la 60 de kilometri pe ora dar in drum intins . am urmatoarea dilema ca-sa se acelereze mai repede ce role sa-i pun mai grele sau mai usoare ?

am cumparat unele de 5 grame .

pt viteza-role grele

pt demaraj-role usoare(pana la 4g,oricum difera de la scuter la scuter)

poti schimba si arculete de la ambreaj(rosii verzi galbene-alea mici si Contra arc:alb de obicei.).

Salut....am o gilera dna de 49 si ma intereseaza si pe mn unde gasesc limitarile la ea....pana acum am schimbat toba(leo vince)...din cdi nu cred ca este pt ca intampin urmatoarea problema...o pun pe cric si se accelereaza pana in 12000 de ture...dar cand plec cu ea parca nu mai are viata si se opreste la 49 nici mai mult nici mai putin...va rog daca stiti sa ma ajutati si pe mine..ms

Salut,

Aprilia Sportcity 50 cmc, 4T din 2010. Prinde 50km/h pe drept si in vale 55km/h.

Am inteles ca ar avea saiba de la variator scoasa... (nu am verificat)

Si dupa cum mi-au zis cei de la aprilia (unitedmotors) ar fi doar limitare electronica in CDI si ei nu o pot delimita pentru ca au numai CDI-uri limitate.

Are cineva idee cum se poate delimita din CDI? (am inteles ca ar avea motor piaggio)

Multumesc!

Salutare la toată lume. Am și eu un Peugeot 125 cc și nu știu dacă are limitator sau nu, pentru ca nu se tureaza mai mult de 9000 și are pe bord 14000 și nu depășește 105km/h. Aștept un răspuns sau o sugestie din partea vostra. Va mulțumesc 👍

Salutare tuturor.

Detin un Yamaha Aerox 50cc model 2016 4T. Stie cineva daca poate fi delimitat? Momentan prinde 56 km/h chiar si la vale, pare sa fie o limitare mecanica.

Multumesc