Sari la conținut

Minunatul Pow Si-a Rupt Dintii


POW
 Share

Postări Recomandate

degeaba va zic..nu stiti situatia

fac pariu ca multi dintre voi ar fi facut la fel

ceata nu era atat de deasa incat sa nu ii vad pe aia

viteza nu aveam 200+

abia intrasem pe strada respectiva si am inceput sa accelerez

aveam sa zic 80 90 maxim 100

am si apucat sa franez deci va dati seama

au fost o gramada de faze mai aiurea din care am scapat..asta pt ca am reusit sa controlez motorul si nu m-am panicat

nu mai vorbiti de ani si alte chestii

nu inseamna ca dak nu ai ani nu ai experientza

asa a fost sa fie..sa nu aibe aia lumini si sa nu ii evit

am incercat va dati seama

dar cu totii stiti cum e sa franezi si sa tragi stanga in acelasi timp...nu e masina..e motor

dar acum las` cum a picat...nu mai imi pasa

pacat de motor :bow:

 

degeaba va zic..nu stiti situatia

fac pariu ca multi dintre voi ar fi facut la fel

ceata nu era atat de deasa incat sa nu ii vad pe aia

viteza nu aveam 200+

abia intrasem pe strada respectiva si am inceput sa accelerez

aveam sa zic 80 90 maxim 100

am si apucat sa franez deci va dati seama

au fost o gramada de faze mai aiurea din care am scapat..asta pt ca am reusit sa controlez motorul si nu m-am panicat

nu mai vorbiti de ani si alte chestii

nu inseamna ca dak nu ai ani nu ai experientza

asa a fost sa fie..sa nu aibe aia lumini si sa nu ii evit

am incercat va dati seama

dar cu totii stiti cum e sa franezi si sa tragi stanga in acelasi timp...nu e masina..e motor

dar acum las` cum a picat...nu mai imi pasa

pacat de motor :bow:

aaaa si dak era atata ceata cat credeti voi...la faza respectiva aveam 2 mortaciuni la activ

bine ca nu a iesit mai rau si sa dea domnu sa nu treceti prin c am trecu t eo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@POW (si alti cativa): incearca sa realizezi ca toti cei care ti-au sarit in cap iti doresc doar binele tau si al celor din jurul tau. Este f bine ca ai postat aici. Ai trecut printr-o intamplare neplacuta care putea insa sa se termine muuuult mai prost... sper ca realizezi asta si sa meditezi putin. Gresesc... sa meditezi mult.

 

Conditiile tehnice ale accidentului nu conteaza asa de mult, nu te baza ca data viitoare o sa te descurci mai bine. Experienta adevarata inseamna sa bagi la cap si sa nu mai dai sansa de a mai fi o "data viitoare".

 

Si daca vrei sa cresti barbat adevarat... lasa-l pe taticul de o parte. Chiar de la varsta ta. Imi cer scuze daca gresesc aici dar asta am inteles din ce am citit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba va chinuiti, oameni buni. Nu vedeti ca nu a inteles NIMIC din ce s-a spus aici? Pustiu nu cauta decat intelegere, compasiune si aprobare pentru faptele sale. Nu o sa le capeti! Mai bine iti dadea o mama de bataie taica-tu, decat sa iti dea un motor pe mana. Din punctul meu de vedere, taica-tu merita sa faca impreuna cu tine puscarie, in cazul unui eveniment produs de tine. Nu mai continui, ca ar fi foarte multe de scris / spus, dar se vede ca nu am cui sa-i spun. O gramada de oameni isi tocesc tastaturile aiurea, ptr ca nu o sa intelegi niciodata unde ai gresit. Faptul ca poti stapani intr-o oarecare masura un motor NU iti da dreptul de a circula cu el pe drumurile publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba va zic..nu stiti situatia

fac pariu ca multi dintre voi ar fi facut la fel

ceata nu era atat de deasa incat sa nu ii vad pe aia

viteza nu aveam 200+

abia intrasem pe strada respectiva si am inceput sa accelerez

aveam sa zic 80 90 maxim 100

 

@POW: De ce nu ne luminezi si ne explici cum sta "situatia"? Oricum bine ca ai avut MAXIM 100 IN ORAS, pe ceata!!! Poate daca ai fi avut carnet ai fi stiut ca viteza maxima e de 50 (nici chiar asa ca nu suntem nicunul sfinti sa mergem cu 50) dar NU 100 (maxim)

 

Nu te cunosc (sincer nici nu vreau) si sper sa nu iti faci motorul pana nu iti iei carnetul, k nu vreau sa omori pe cineva :bow:

 

P.S.: invata si tu sa scrii normal, ca aici nu esti pe #irc la agatat pustoaice, k? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

c sa mai cheme aia politie...erau sarmanii nijte muncitori din bolentin

oricat...dak vroiau...ma bagau in puscarie

tampenia mea a fost ca nu am carnet si am iesit putin pana la un prieten sa imi arate c atv si-a luat

 

 

Sa stii ca eu chemam politia. Tocmai pe faptul ca nu ai carnet. Asa 2 ani stateai pe bara si reflectai.

 

Ai putea din respect sa nu mai postezi pe forumuri chestii d'astea ca nu ne impresionezi cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@POW: De ce nu ne luminezi si ne explici cum sta "situatia"? Oricum bine ca ai avut MAXIM 100 IN ORAS, pe ceata!!! Poate daca ai fi avut carnet ai fi stiut ca viteza maxima e de 50 (nici chiar asa ca nu suntem nicunul sfinti sa mergem cu 50) dar NU 100 (maxim)

 

Nu te cunosc (sincer nici nu vreau) si sper sa nu iti faci motorul pana nu iti iei carnetul, k nu vreau sa omori pe cineva :bow:

 

P.S.: invata si tu sa scrii normal, ca aici nu esti pe #irc la agatat pustoaice, k? :bow:

 

Eu sper sa nu-si mai faca motoru' niciodata. Ce, ai impresia ca unu' care merge in oras pe ceata fara permis cu 100 provoaca un accident si se mai si lauda cu asta o sa fie OK dupa ce o sa-si ia permisu? Sa vezi atunci peripetii...

 

 

Sa stii ca eu chemam politia. Tocmai pe faptul ca nu ai carnet. Asa 2 ani stateai pe bara si reflectai.

 

Ai putea din respect sa nu mai postezi pe forumuri chestii d'astea ca nu ne impresionezi cu nimic.

 

Pacat ca n-au stiut aia ca n-are permis. Asta nu dadea niste niste cioroi sa-l arda pana ii scot motociclismu' din cap.

 

Degeaba va chinuiti, oameni buni. Nu vedeti ca nu a inteles NIMIC din ce s-a spus aici? Pustiu nu cauta decat intelegere, compasiune si aprobare pentru faptele sale. Nu o sa le capeti! Mai bine iti dadea o mama de bataie taica-tu, decat sa iti dea un motor pe mana. Din punctul meu de vedere, taica-tu merita sa faca impreuna cu tine puscarie, in cazul unui eveniment produs de tine. Nu mai continui, ca ar fi foarte multe de scris / spus, dar se vede ca nu am cui sa-i spun. O gramada de oameni isi tocesc tastaturile aiurea, ptr ca nu o sa intelegi niciodata unde ai gresit. Faptul ca poti stapani intr-o oarecare masura un motor NU iti da dreptul de a circula cu el pe drumurile publice.

 

Ar merita amandoi un pic de "racoare" chiar si fara accidente provocate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pow fratimiu stii vorba aia ca,daca nu cazi macar 1 data nu esti motociclist :bow: asa ca bafta q reparatu si bine ca esti tu bine..asta e ghinionul :bow: apare cand nu te astepti...

 

Bai, nu mai scrieti tampenii pe-aici. In primul rand ca sa fi motociclist trebuie sa AI PERMIS DE CONDUCERE A1 SAU A. Altfel nu te numesti MOTOCICLIST ci INFRACTOR cu posibilitate de a deveni chiar CRIMINAL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se vede ca nu ati inteles..

nu eram in orash..nu circul in orash cu motorul..erau intr-un sat...era un drum pe care de fel majoritatea merg destul de tare..un drum liber

nu ceata a fost factorul principal care m-a facut sa nu vad bine

ci lumina si plus de asta ca nu aveau ei lumini.

prietenii mei cu motoare mai mari mi-au zis ca ei la asemenea faza pateau mai nasol

acolo de fel cand intrii pe strada si nu vezi nimik accelerezi mai tare

ii cazul respectiv ei ar fi intrat in astia cu 150 200

deci asa a fost sa fie

si legionare frate...eo nu caut nici o compatimire fatza de voi..am relatat aceasta intamplare ca pt asta e facut subforumul asta

si speedy frate calmeaza-te ca aici la noi nu vine orisicine sa se apuce de spardoiala pt ca stiu k nu au viata lunga...cine aar fi putut sa "ma bata as imi scoata motociclismul din cap" ar fi fost altii dar care nu ar avea de ce

deci eo zic sa nu va mai angajati in discutii aiuresti

eo v-am povestit c am patit si voi ati facut mitra mare ca sunteti motociclisti si ca puscarie si ca offff nebunilor care sunteti

hai gata cu topicu asta ca deja s-a dat in alte discutii..auzi orash...pana lla urma o sa fie pe magheru cu ceata ninsoare si alte prostii c aveti in cap

deaia mi s-a scarbit de forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, desi nu sunt lupul moralist ma tot uit la cate s-au scris aici si o sa iti spun si eu o parere. A mea, de la 33 de ani si de 2 de motociclism.

Desi se pare ca toata lumea are dreptate pe topicul tau nu exista un consens intre "tine" si "restul"

De la inceput precizez ca nu voi mai posta in acest topic in continuare si ca acesta este unica interventie.

Ce ai patit tu face parte din gama intamplarilor nefericite dar cu un final acceptabil fata de ce s-ar fi putut intampla SI CARE NU SE FACE PUBLICE PE UN FORUM ci raman in "familie",Asa cum ai vazut dpdv legal este caz penal uratel.

Cum spunea un banc celebru" daca ai cazut in rahat macar taci" si restul este clar.

 

Nu sunt impotriva ta iar personal desi am de aproape 2 ori varta ta si eu am trait un fel de eveniment ca tine cand un bun prieten, om insurat si cu bebe dar ..fara A( inca ) pe un drum de tara mi-a calarit motorul. Doar ca el n a avut ghinionul sa pateasca ca tine, in fata legii insa sunteti egali - adica PENALI. Si stiu cum e sa fii 100 % sigur ca nu se intampla nimic si totusi sa ti apara o balega in fata, pe curba...etc. Si la fel ca la tine desi totul a fost ok , a lipsit sub 30 cm ca sa termine cu ..RIP pentru ca la tara puradeii si gainile ies din curte si traverseaza instantaneu fara sa se asigure ca doar e ulita. Cine ar fi fost de vina?!:bow: in nici un caz un bebe nesupravegheat de "romulan" ci un om cu familie ,copil, cu scaun la cap :bow:) care a avut un mic ghinion si o mica lipsa. "A"ul .

 

Cei care au sarit in sus au o experienta in spate de " ce s-ar fi putut intampla " si au reactionat violent- ei/noi am fost ce esti tu, tu nu ce suntem noi acum. Asta i viata curge intr un singur sens.

 

Daca esti asa cum pretinzi la un nivel ( de om, nu ..alte criterii) o sa taci si o sa te duci cu o lumanare la biserica multumind. Multi nu au avut o a II a sansa cu atat mai mult sa mai si comenteze.

 

Sincer iti doresc multa minte si mai ales dincolo de orgolii si de infantilisme ( pe care le avem toti ) sa intelegi ca pot fi consecite care ti pot distruge viata , familia - ma bucur pentru tine si increderea pe care tatal tau ti o acorda.

 

LA multi ani !!!

 

 

 

deaia mi s-a scarbit de forumul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit tu ceva. Las ca fierul se indreapta, carenele se schimba... Si eu am implinit ieri 1 sapt de cand is sifonat si motorul ii in service. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunteti voi sa judecati???Sincer...Credeti ca acel carnet are vreo importanta in acest accident????Sau daca l-ar fi avut nu s-ar mai fi intamplat???Nu cred...i se poate intampla oricui!!!D :bow: c el a simtit nevoia sa povesteask si altora evenimentul lui...eu zic k un sfat i-ar fi de ajuns sa nu se mai suie pe motocicleta fara permis,sau incurajati-l sa si-l ia mai bn spunandu-i k il asteptati la intruniri sau sa plecati la munte impreuna etc.Credeti ca daca l-ati criticat atat pe forum o sa se schimbe????Ati obs ca la fiecare post a incercat sa va convinga ca el iubeste motoarele si o tine turuioaca...mai bn ii urati bafta daca mai are de gand sa mai mearga cu motocicleta,asta in cazul in care nu a invatat nimic si SARBATORI FERICITE!!!Ceea ce va urez eu acum...:lol: :bow: :bow: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca un astfel de individ in majoritatea cazurilor nu apuca majoratul american, singura parte buna, daca se poate numi asa, este ca POW in curand ne va scuti de stilul lui tembelo-criminal de a conduce si va deveni problema altora, din alta lume. Cealalta.

 

@POW, fa-ti un testament si lasa-i si lu tactu' motoru, nu ti-ar strica un partener dincolo.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial vroiam sa scriu mai multe aici dar nu mai are rost, unii oameni isi merita soarta ..... deja sunt scarbit de noua si minunata "comunitate" , asa ca ma rezum la atat:

 

DIN GROAPA NU TE MAI SCOATE "TATICU" NICI CU MAMA SPAGILOR . Militienii corupti, spagile si relatiile taticului inca mai functioneaza in RO :bow: bine-mersi ( nu pentru mult timp, totusi ) dar in unele situatii chiar nu mai poti interveni pentru ca o doamna sus-pusa :bow: nu a luat, nu ia si nici nu o sa ia vreodata spaga :bow:

 

Bravo Axo. Ai pus punctul pe I. Dar nu cred ca vre-unul din acesti "experti" pe 2 roti o sa asculte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce am eu impresia ca asta micu' se da doar mare ?

 

eu nu am nici un sfat de dat.. se poate sa fiu mai rece din fire dar mi se rupe cheia dinamometrica de ce pateste un om ca asta. ii dau sfaturi unui om care imi e simpatic macar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunteti voi sa judecati???Sincer...Credeti ca acel carnet are vreo importanta in acest accident????Sau daca l-ar fi avut nu s-ar mai fi intamplat???Nu cred...i se poate intampla oricui!!!D :bow: c el a simtit nevoia sa povesteask si altora evenimentul lui...eu zic k un sfat i-ar fi de ajuns sa nu se mai suie pe motocicleta fara permis,sau incurajati-l sa si-l ia mai bn spunandu-i k il asteptati la intruniri sau sa plecati la munte impreuna etc.Credeti ca daca l-ati criticat atat pe forum o sa se schimbe????Ati obs ca la fiecare post a incercat sa va convinga ca el iubeste motoarele si o tine turuioaca...mai bn ii urati bafta daca mai are de gand sa mai mearga cu motocicleta,asta in cazul in care nu a invatat nimic si SARBATORI FERICITE!!!Ceea ce va urez eu acum...:lol: :bow: :bow: :lol:

adena merci mult inca o data

oricat putin in pasa de ce se zice pe forum

de tata de mine si de alte chestii

vorbe invatzate duminica trecuta si spuse aici pe forum sa se vada ca ne pricepem in ale argourilor

nu-mi pasa

multi nu ma cunosc...nu stiu cum sunt...pe forum e aiurea

e adevarat ca am si un mod aiurea de a povestii si vad ca in majoritatea cazurilor nu intelegeti sau poate doar complectati cu ce va imaginati

altii zic ca nu am motor...ca a fost vrajeala

oricat cum am mai zis..NU_MI PASA

o sa vad eu cum fac sa imi conving parintii sa imi repare motorul si aia e

scoala de motoare am terminato si trebuie sa imi termin dosarul si sa il bag sa dau de permis

asa a fost sa fie..si imi pare rau ca s-a intamplat asa cva

multi mi-au zis ca domne ca sunt nebun ca da-l dreaq de fier si alte alea....dar pt mine nu e asa...sunt f necajit ca motorashul meu s-a facut praf.

poate ca nu toti tine-ti la moto vstr cum tin eo la al meu

oricat..bafta si asfalt uscat;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adena merci mult inca o data

oricat putin in pasa de ce se zice pe forum

de tata de mine si de alte chestii

vorbe invatzate duminica trecuta si spuse aici pe forum sa se vada ca ne pricepem in ale argourilor

nu-mi pasa

multi nu ma cunosc...nu stiu cum sunt...pe forum e aiurea

e adevarat ca am si un mod aiurea de a povestii si vad ca in majoritatea cazurilor nu intelegeti sau poate doar complectati cu ce va imaginati

altii zic ca nu am motor...ca a fost vrajeala

oricat cum am mai zis..NU_MI PASA

o sa vad eu cum fac sa imi conving parintii sa imi repare motorul si aia e

scoala de motoare am terminato si trebuie sa imi termin dosarul si sa il bag sa dau de permis

asa a fost sa fie..si imi pare rau ca s-a intamplat asa cva

multi mi-au zis ca domne ca sunt nebun ca da-l dreaq de fier si alte alea....dar pt mine nu e asa...sunt f necajit ca motorashul meu s-a facut praf.

poate ca nu toti tine-ti la moto vstr cum tin eo la al meu

oricat..bafta si asfalt uscat;)

Daca tot nu-ti pasa, ia gata cu vorbaria aiurea. Ca prea iti dai in stamba si nu realizezi gravitatea faptelor tale. Asa ca nu e normal sa piarda lumea timp sa-ti explice, cand tu o tii pe-a ta. Cand ai sa ma cresti, poate te vei mai destepta.

 

The end

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...