Sari la conținut

Cat De ,,endurist" Sunteti ?


Ce gen de trasee preferati ?  

125 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Soft enduro...mai mult nu pot cu vaca...imi place la munte,mai ales pe trasee mai putin umblate...deci prefer drumetii pe drumuri forestiere si eventual poteci, nu aiurea sa o iau la deal pe unde vad cu ochii...

Ultimile trasee le-am facut la inaltime-1500-2000m, cred ca asta imi place, sa traversez muntii...

Sa vina odata vara aia...

post-7547-1166457459_thumb.jpg

Da da.. stiu! Cu noi. La Leaota. :D

 

Mamaa ce tura frumoaasaaa :D

 

 

Si... zigzag de ce nu spui ca tu practici motherf***ing hard enduro.

Oricum RESPECT :banana:

Omu' a fost acolo sa-mi indrepte ghidonu' la prima mea cazatura.

 

 

 

 

 

P.S. Mai sunt 158 de zile pana la 1 mai :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. un camp denivelat mai mult si cu noroi si crengi. cam ca in fata blocului la mine... eu fac hard-enduro in fiecare dimineata-seara cand o scot/bag din spatele blocului.... noroi..movile de pamant si pietre apoi deseuri de la cei ce si-au demolat apartamentele, scanduri... , apoi mormane de frunze de plopi, apoi o movila mare de nisip, un sant de la cei cu gax\zele lasat asa neastupat... o bordura mare.... 4 trepte .... iarba... si in final in strada.... daca asta nu e hard enduro eu imi iau Piagio si il duc in brate...

 

Ce spui tu pare sa fie prologul de la Red Bull Romaniacs, varianta civila , sau antrenamentul de trial a lui Adam Raga :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ENDURO - un cuvant cu marja mare de relativitate !

 

Hai sa vedem pe unde ne situam fiecare si asa poate se compune o imagine de ansamblu a ceea ce inseamna a fi ,, endurist"!

 

:finger:

 

Am sa incep eu ! Cred ca ma inscriu la soft enduro, dar sunt nevoit sa mai bag si pe sosea.

 

Imi plac traseele usoare, ceva in gen enduro rally, mai intru si in viroage.

Urasc noroiul ! Nu ma deranjeaza praful, tzarana, nisipul dar cand aud de noroi, inebunesc !

Am vazut ca altora le face placere, porcaiala!

 

In trei cuvinte, asta sunt eu .....

 

Urmatorul, va rog! :banana:

In fiecare duminica ies impreuna cu prieteni la o "tura" enduro. Pentru mine e ca un drog. Acum ca e iarna sunt pur si simplu bolnav.

post-1760-1167237159_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare duminica ies impreuna cu prieteni la o "tura" enduro. Pentru mine e ca un drog. Acum ca e iarna sunt pur si simplu bolnav.

 

da, te inteleg, si eu sunt bolnav fara endureala. azi am bagat motorul la revizie mare de tot si pregatire generala pentru urmatorul sezon (vai de buzunarul meu). daca mai esti bolnav silvian hai la farmacie ca-ti gasesc eu un leac :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare duminica ies impreuna cu prieteni la o "tura" enduro. Pentru mine e ca un drog. Acum ca e iarna sunt pur si simplu bolnav.

 

Acum ca e iarna eu ies la aproape fiecare sf de sapt pe coclaurile de langa Buc. Daca sunt macar 5g afara si tu poti s-o faci......si te vindeci de boala instant. Pe sosea e greu sa mergi acum. Pe coclauri nu se merge cu viteza mare. De fiecare data, pe vremea asta, am venit de pe coclauri cu tricoul fleasca de transpiratie. Nu dispera......se poate :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...