Sari la conținut

Postări Recomandate

Am o problema la motor, a inceput sa joace roata din bascula si nu stiu ce sa ii fac. Am fost pana la un service de mi-am luat ceva pentru motor si am intrebat, mi s-a zis ca ar fi pds-ul, nu bascula. Kitul de reparatie pentru bascula costa 200 lei si cel pentru pds e 400 lei. Are joc la prinderea basculei pe sasiu.

 

Ceva sugestii?

Editat de Chivu
Nelizibil, scris aiurea ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FI UN PIC MAI EXPLICIT...

despre ce motor este vorba

Kx 250 in profil.

@David Alexandru, fa rost de un manual de sevice si vezi ce ai acolo ori bucse ori rulmenti cu ace.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la motor a inceput sa joace roata din bascula si nu stiu ce sai fac.Am fost pana la un service de miam luat cv pt motor si am intrebat si o zis ca ala ii pds-u nu bascula si kitu de reparatie bascula ii 200 lei si pds 400 lei.(mie a inceput sa joace de acolo de unde se prinde bascula de motor prin ceva ax cred)

 

Ceva sugestii?

 

ce-ar fi sa le repari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la motor a inceput sa joace roata din bascula si nu stiu ce sai fac.Am fost pana la un service de miam luat cv pt motor si am intrebat si o zis ca ala ii pds-u nu bascula si kitu de reparatie bascula ii 200 lei si pds 400 lei.(mie a inceput sa joace de acolo de unde se prinde bascula de motor prin ceva ax cred)

 

Ceva sugestii?

Iti sugerez sa lasi dreaqu mobra si sa te duci la scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bn k ai vz ce trb la mbr da mai bn lst de cnd mobr.

 

Nici eu n-am inteles ce am scris,da...nu conteaza. :crack:

Mai bine fa un filmulet si arata,punand degetul(dar nu ala mijlociu) pe "buba" motocicletei.

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai bine acum?


» Post actualizat in 22 May 2015 16:49


Acum on-topic

 

http://www.cmsnl.com/kawasaki-1989-g1-kx250_model11940/partslist/F2141.html#results

Dupa cum se vede din schema de pe site, bascula ta vine cu rulmenti si nu bucse. Probabil le poti comanda la orice service, pentru inlocuit fie te duci la service fie iei manualul de reparatie si citesti capitolul legat de montare/demontare bascula si rulmenti si o faci singur acasa. Daca nu ai manualul cauta pe http://www.manualedereparatie.info/.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca schimbi bine vitezele ? Daca nu impingi indeajuns de tare schimbatorul se mai intampla uneori mai ales la motoare mai vechiute si maltratate sa ramana "intre viteze". Daca nu ma insel motorul e in 2 timpi, ai verificat recent uleiul in cutie? e posibil sa iti faca asa si de la lipsa uleiului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...